رشته‌های تحصیلی پر درآمد در ترکیه

رشته های تحصیلی پر درآمد در ترکیه

در ابتدا باید بگوییم که شاید شما عزیزان هم دلیل مهاجرت اکثر افراد برا به کشورهای دیگر بدانید! داشتن درآمد کافی و یا درآمدی بیشتر از میزان درآمد فعلی، می‌تواند یکی از بیشترین دلایل مهاجرت افراد به شمار بیاید. اگر فردی بداند با مهاجرت به کشوری دیگر از زندگی مرفه تر و راحت‌تری بهره می‌برد، بدون شک ذهن او به سمت مهاجرت به آن کشور خواهد رفت؛ بنابراین، داشتن درآمد بالاتر و بیشتر یکی از مهم‌ترین معیارها برای مهاجرت افراد به کشورهای دیگر به شمار می‌رود. به همین دلیل مهم است که با رشته‌های تحصیلی پر درآمد در ترکیه آشنا شوید.

برای مهاجرت به کشوری دیگر باید اطلاع داشت که میزان درآمد بر اساس تخصص و مهارت‌های افراد به چه صورت است. در میان کشورهای مهاجر پذیر در دنیا، امروزه کشور ترکیه نیز از جمله کشورهایی است که کشور مقصد بسیاری از متخصصان و مهاجرکنندگان قرار گرفته است و به مدارک‌های ترجمه شده نیاز دارد، برای ترجمه مدارک خود برای مهاجرت می‌توانید به دارالترجمه ترکی استانبولی مراجعه کنید.

شمار زیادی از ایرانی‌ها میزان درآمد فعلی خود در ایران را نسبت به کشور ترکیه مقایسه می‌کنند و به این نتیجه می‌رسند که بهتر است با توجه به مهارتی که خود دارند برای داشتن زندگی بهتر  و مرفه‌تر به کشور ترکیه مهاجرت کنند. امروز در این مقاله قصد داریم به رشته‌های تحصیلی پر درآمد در ترکیه بپردازیم.

جراحی  از رشته‌های تحصیلی پر درآمد در ترکیه

جراحی یکی از رشته‌های تحصیلی پر درآمد در ترکیه است. این شغل یکی از ده شغل برتر در این کشور است. جراحان و رشته‌های مربوط به رشته‌های پزشکی و مرتبط با آن در کشور ترکیه از درآمد بالای و خوبی بهره می‌برند تا جایی که می‌توان گفت جراحی در رتبه اول پردرآمدترین مشاغل در کشور ترکیه می‌باشد و همچنین جراحان دستمزد بسیار بالایی دارند، برای این که شما متقاضیان بتوانید از مدرک پزشکی خود استفاده کنید باید نسبت به ترجمه این مدارک تحصیلی اقدام نمایید. البته باید گفت که حقوق دریافتی در این کشور به تخصص شخص و جایگاه او نیز بستگی دارد. هر چه جراح در شغل خود حرفه‌ای‌تر و بهتر باشد و در میان اشخاص شناخته‌شده‌تر و محبوب‌تر بوده باشد، از درآمد بالاتری در ترکیه برخوردار است. به عنوان مثال اگر متخصصی از مهارت جراحی مغز و اعصاب برخوردار باشد می‌تواند جایگاه و درآمد قابل توجهی و زیادی را به خود اختصاص دهد. اگر یک جراح و یا متخصص آن قصد مهاجرت به کشور ترکیه را داشته باشد باید آگاه باشد که درآمد او از حداقل چهل هزار لیر شروع می‌شود و با توجه به جایگاه و رشته مربوطه خود، تا دویست و پنجاه هزار لیر نیز می‌تواند برسد.

 

رشته های تحصیلی پر درآمد در ترکیه 2

وکالت از رشته‌های تحصیلی پر درآمد در ترکیه

یکی دیگر از رشته‌های تحصیلی پر درآمد در ترکیه، حقوق و یا وکالت است. درآمد این رشته در این کشور بسیار بالا است و دلیل اصلی دریافت دستمزدهای هنگفت وکلا در این کشور، به خاطر ارزش درک شده بالای این رشته و شغل در چشم مشتریان و عموم مردم است. یک وکیل موفق‌ می‌تواند پول بسیاری برای شما پس انداز کند و یا احتمالاً‌ می‌تواند شما را از مجازات اعدام و جزیمه‌های سنگین و هنگفت نجات دهد. بنابراین وکلا در این کشور از درآمد خوبی برخوردار هستند.

برنامه‌نویسی از رشته های با در امد بالا

برنامه‌نویسی جز حرفه‌ای پردرآمد و عالی در کشور ترکیه است. این شغل مخصوص افرادی است که می‌خواهند در کشور ترکیه اشتغال داشته باشند. یک مهندس کامپیوتر و یا الکترونیک می‌تواند درآمد قابل توجهی در کشور ترکیه داشته باشد. در صورتی که شخصی دارای مهارت برنامه‌نویسی مناسب و خوب باشد می‌تواند مطمئن باشد که درآمد قابل توجه و خوبی را در این کشور خواهد داشت، چرا که این تخصص بروز یکی از مشاغل پردرآمد و پرطرفدار در کشور ترکیه به شمار می‌آید. اگر شما یک برنامه نویس هستید و قصد دارید به کشور ترکیه مهاجرت کنید، می‌توانید در شرکت‌های دولتی و یا شرکت‌های خصوصی اشتغال داشته باشید و در همان جا مشغول به کار شوید و اگر علاقه‌ای به کار در شرکت نداشته باشید می‌توانید به‌ صورت پروژه‌ای با استفاده از دانش و مهارت خود کسب درآمد کنید. معمولا افراد برنامه‌نویس‌ پس از این‌ که به درآمد خوبی رسیدند، اقدام به خرید ملک در کشور ترکیه می‌کنند و بعد از خرید ملک در این کشور، تابعیت و مجوز کار خود را از دولت ترکیه دریافت می‌کنند و سعی می‌کنند جذب مجموعه‌ها و شرکت‌های بزرگ این کشور شوند. بنابراین برنامه‌نویسی یکی از رشته‌های تحصیلی پر درآمد در ترکیه است.

قضاوت از رشته های پردرامد در ترکیه

قضات و قاضیان به علت مسئولیت‌های بزرگ مرتبط با شغلشان، حقوق بسیار بالای و خوبی را از دولت دریافت‌ می‌کنند. تصمیم گیری در مورد سرنوشت مردم و انسان‌ها کار آسان و آسوده‌ای نیست و دستمزد بالا و خوب کاملاً موجه‌ این شغل می‌باشد. هر ساله تعداد بسیاری از متقاضیان، آزمون قضاوت این کشور را شرکت می‌کنند و عده‌ای که صلاحیت آن‌ها توسط کشور مورد تایید قرار می‌گیرد، به این رشته پر درآمد راه می‌یابند.

خلبانی

خلبانب نیز جز دیگر رشته‌های تحصیلی پر درآمد در ترکیه است که هرساله متقاضیان زیادی دارد. در ابتدا باید گفت که اگر از کودکان خود بپرسید که قصد دارند در آینده چه شغلی داشته باشند، حتما شغل خلبانی را در بین پاسخ‌های آن‌ها خواهد بود. کودوان دوست دارند در آسمان‌ها به خیال خود پرواز کنند و به همین دلیل از کودکی به دنبال علاقه خود می‌باشند و به سمت این شغل زیبا می‌روند. خلبانانی که در کشور ترکیه زندگی می‌کنند درآمد بسیار زیاد و بالایی را برای خود کسب می‌کنند و زندگی مرفه و آسانی را در این کشور پر متقاضی تجربه خواهند کرد. البته باید در این میان، این نکته را نیز در نظر داشت که خلبان اول و خلبان دوم به‌ ترتیب دستمزد بالا و خوبی دریافت می‌کنند. با این که خلبانی شغل پرطرفدار و در عین حال پردرآمد و زیبایی است اما نمی‌توان به راحتی و سهولت به این شغل دست یافت. برای این دست یابی به این شغل باید راه‌های پر فراز و نشیب بسیاری را طی نمود.

رشته های تحصیلی پر درآمد در ترکیه 11

 طراحی لباس و منسوجات

کشور ترکیه، به ویژه شهر استانبول، درست در امتداد یکی از مسیرهای تجاری و اصلی بین اروپا، آسیا و خاورمیانه قرار دارد. منسوجات به عنوان منبع اصلی درآمد برای مردم محلی ترکیه، با ورود تجار خارجی به این کشور توسعه بیشتری پیدا کرد و شرایط اقتصادی ترکیه را تاکید شدیدتری بر منسوجات داد. در حالی که دولت این کشور بسیاری از صنایع مانند ارتباطات، بانک داری و حمل و نقل را به طور مناسب کنترل‌ می‌کند، مهم‌ترین صنعت و بزرگ‌ترین صادرات این کشور، نساجی و پوشاک می‌باشد که توسط شرکت‌های خصوصی‌ و دولتی مدیریت می‌شود.

کشورهای زیادی از سراسر جهان از تولیدات پارچه در کشور ترکیه بهره‌ مند می‌شوند و بسیار راضی هستند این موضوع سبب شده است تا تعداد بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در صنایعی از جمله طراحی صنعتی، بصری، محصول، مد و منسوجات به کشور ترکیه مهاجرت کنند. معروف‌ترین دانشگاه‌های این کشور در حوزه منسوجات شامل دانشگاه آیدین استانبول، دانشگاه مدیترانه شرقی (در قبرس شمالی و تحت سلطه دولت ترکیه) و دانشگاه اسکودار می‌باشند که در جهان معروف هستند. لذا می‌توان گفت که منسوجات و طراحی لباس جز یکی از رشته‌های تحصیلی پر درآمد در ترکیه است.

مدیریت کسب و کار

علیرغم تصمیمات گرفته شده شده توسط رئیس جمهور و دولت کشور ترکیه که توسط سایر رهبران در سراسر جهان مشکوک تلقی‌ شده است، ارزش تولید نا خالص داخلی و فیک در کشور ترکیه به طور پیوسته و مدام هر روز در حال افزایش است. در واقع این روند شاهد افزایش بیش از پنج درصدی در سه ماهه دوم در سال جاری میلادی بود. اگر چه واقعیت کمی پیچیده و سخت است اما این اعداد نشان دهنده نقطه قوتی می‌باشند که بعضی از کشورهای دیگر در سراسر جهان در تلاش برای مطابقت با آن‌ باشند. این آمار در ورود را برای دانشجویان بازرگانی باز‌ می‌کند که کشور ترکیه را مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده‌اند. بین متقاضیان مدرک لیسانس و فوق لیسانس، رشته‌های مربوط به مدیریت در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین رشته‌ها و نیز رشته‌های تحصیلی پر درآمد در ترکیه است. این موقعیت و رشته‌ها برای تحصیل در کشور ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی است. برترین دانشگاه‌های ترکیه در زمینه مدیریت و کسب و کار شامل دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه اروپایی لفکه و دانشگاه اوکان می‌باشند.

کلام پایانی

همان طور که در مطالب بالا بیان کردیم، کشور ترکیه در خط بین قاره آسیا و اروپا قرار دارد و شهرهای خیره کننده و مناظر زیبایی از جمله سواحل شنی سفید و کوه‌های سر به فلک کشیده را به بازدیدکنندگان و مردم خود ارائه می‌دهد. این مقصد محبوب و زیبا به طور فزاینده‌ای برای دانشجویان بین المللی نیز بسیار جذاب‌ و ستودنی است. کشور ترکیه یک گزینه عالی و مناسب برای دانشجویانی می‌باشد که به دنبال یک دوره تحصیلی عالی و خوب هستند، چرا که هزینه‌های دانشگاه و زندگی در این کشور زیبا بسیار پایین‌تر و مناسب‌تر از کشورهای دیگر در جهان است. بسیاری از رشته‌های محبوب برای تحصیل در کشور ترکیه شامل پزشکی، مهندسی، مدیریت، منسوجات، علوم و مهندسی کامپیوتر هستند که جز رشته‌های تحصیلی پر درآمد در ترکیه به شمار می‌آیند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط پذیرش دانشگاه های ترکیه و دریافت ویزای تحصیلی این کشور می توانید با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 15 =

تماس و مشاوره رایگان