مقالات کشورهای مختلف

رشته های بدون آزمون ترکیه

رشته های بدون آزمون ترکیه

از آن جایی که امروزه مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه افزایش پیدا کرده است، افراد زیادی هستند که به دنبال مهاجرت از طریق رشته های بدون آزمون ترکیه می باشند. اگر شما نیز از جمله دانشجویانی هستید که به دنبال مهاجرت تحصیلی از طریق رشته های بدون آزمون ترکیه هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و این رشته ها را بشناسید که در نهایت مهاجرتی آسان و لذت بخش به ترکیه، این کشور توریستی و جذاب را داشته باشید.

شما می توانید از طریق رشته های پیشنهادی ما راه خود را سریعتر شناسایی کنید و سایر اقدامات را برای مهاجرت به ترکیه انجام دهید. از آن جایی که کشور ترکیه بیش از ۱۰۰ دانشگاه و مراکز آموزشی دارد و در دانشگاه های خود بیش از ۱۵ هزار رشته مختلف را تدریس می کند، کار شما آسان تر می شود. شما می توانید خیلی راحت رشته مد نظر خود را پیدا کرده و اقدام به مهاجرت نمایید. البته بهتر است قبل از اینکه اقدامات لازم را جهت مهاجرت تحصیلی انجام دهید به چندی از این سوالات پاسخ دهید:

 • هدف شما از انتخاب رشته های بدون آزمون ترکیه، دریافت بالاترین ویزا تحصیلی است؟
 • هدف شما از انتخاب رشته های بدون آزمون ترکیه بازار کار است؟
 • هدف شما از انتخاب رشته های بدون آزمون ترکیه شغلی پردرآمد است؟
 • آیا به طور کلی علاقه ای به رشته های بدون آزمون دارید؟

لازم به ذکر است که بگوییم شما برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به ترکیه می توانید با مشاوران موسسه ما تماس بگیرید و اطلاعاتی کامل در خصوص تمام زوایای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

رشته های بدون آزمون ترکیه

دانشگاه های دارای رشته های بدون آزمون ترکیه

بهتر است قبل از معرفی رشته های بدون آزمون ترکیه به معرفی دانشگاه های معتبر این کشور بپردازیم و این دانشگاه ها را به شما عزیزان نیز معرفی کنیم.

اگر شما نیز از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه هستید بهتر است تا لیست این دانشگاه ها را به خاطر بسپارید:

 1. دانشگاه کادیر حاص که مخصوص رشته های مهندسی و شهرسازی و هنر و سینما می باشد.
 2. دانشگاه کوچ که مختص رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، ژنتیک، حقوق و اقتصاد می باشد.
 3. دانشگاه بیلکنت مخصوص رشته های موسیقی و طراحی داخلی و پزشکی است. لازم به ذکر است که بگوییم این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های استانبول محسوب می شود و متقاضیان زیادی دارد.
 4. دانشگاه سابانجی متعلق به رشته عمران می باشد.
 5. دانشگاه یدی تپه متعلق به رشته های معماری، داروسازی و فیزیولوژی ورزشی می باشد.
 6. دانشگاه آیدین که متعلق به بینایی سنجی و فیزیوتراپی است.
 7. دانشگاه اسکودار مخصوص رشته ی شنوایی سنجی است.
 8. دانشگاه اوزیین متعلق به رشته خلبانی است.
 9. دانشگاه آبانت ایزت بایسال نیز متعلق به رشته تربیت بدنی است.
 10. دانشگاه آسیبادم
 11. دانشگاه کمبریجز
 12. دانشگاه مدی پل

شما به عنوان متقاضی مهاجرت تحصیلی باید برای گرفتن ویزای تحصیلی پذیرش نامه دانشگاه های ترکیه را به سفارت ترکیه ارائه دهید. همچنین شما باید به همراه این مدارک، گواهی سلامت پزشکی خود، مدارک هویتی، پاسپورت و گواهی تمکن مالی را نیز ارائه دهید.

رشته های پزشکی و دندان پزشکی

یکی از رشته های بدون آزمون ترکیه، رشته های پزشکی و دندان پزشکی می باشند که اگر قصد تحصیل در این رشته را دارید باید بدانید که شرایط قبولی و ثبت نام در برخی از دانشگاه های ترکیه سخت و رقابتی می باشد. شما برای ثبت نام در این دانشگاه ها باید رزومه ای قوی و البته شرایط مالی عالی داشته باشید. در واقع شما برای تحصیل در این رشته بدون آزمون باید از نمره بالای زبان، شرایط مالی عالی برخوردار باشید تا از پس پرداخت هزینه های بالای این رشته بربیاید.

همچنین شما باید مدرک کارشناسی نیز داشته باشید. چرا که با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نمی توانید در دانشگاه های ترکیه ثبت نام کنید. البته ممکن است برخی از دانشگاه ها نیز وجود داشته باشند که شرایط راحت تری را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده باشند اما باز هم در این شرایط باید شما از نمرات بالایی برخوردار باشید.

به طور حتم شما نیز می دانید که قبل از ورود به دانشگاه، دوره ای یکساله جهت آماده سازی تحصیلی برای دانشجویان غیر بومی در نظر گرفته می شود که باعث تقویت دانشجو در دروس پایه همچون زیست شناسی، علوم انسانی و اجتماعی می شود. شما به عنوان دانشجو پس از اتمام این دوره، باید دوره های پزشکی را نیز بگذرانید که بتوانید مهارت های اولیه پزشکی را یاد بگیرید. پس از این دوره نیز شما به عنوان دانشجو وارد دوره کارآموزی می شوید و پس از آن نیز وارد دوره رزیدنتی خواهد شد.

رشته های مهندسی، معماری و هنر از رشته های بدون آزمون ترکیه

رشته های مهندسی و معماری که از آینده شغلی خوبی برخوردار هستند یکی از رشته های بدون آزمون ترکیه محسوب می شوند که از متقاضیان زیادی نیز برخوردار است.

مهندسی و معماری که از جمله رشته های پردرآمد و آینده دار می باشند، با کار هایی همچون زیر ساخت تونل و پل ها، حمل و نقل، مجرا های آب و سیستم های فاضلاب سروکار دارد. در واقع این رشته علوم مختلف ریاضی، فیزیک، معماری و طراحی را با یکدیگر ترکیب کرده و دستی در هر یک از این رشته ها دارد. بهتر است بدانید که مهندسی  گرایش های مختلفی دارد که بدین شرح می باشند:

 1. مهندسی مواد
 2. مهندسی سواحل
 3. ساختمان
 4. زلزله
 5. محیط زیست
 6. منابع آب
 7. سازه
 8. نقشه برداری
 9. قانونی
 10. حمل و نقل
 11. کنترل

شما برای اینکه بتوانید در مقطع کارشناسی این رشته شرکت کنید باید مدرک دیپلم را داشته باشید و نمره قابل قبولی را نیز در درس های پایه کسب کنید. شما می توانید در دانشگاه های فوق العاده ای که در ترکیه وجود دارند شرکت کنید.

رشته فناوری اطلاعات

رشته فناوری اطلاعات نیز از جمله رشته های بدون آزمون ترکیه می باشد که از طرفداران بسیار زیادی نیز برخوردار است. افرادی که متقاضی این رشته هستند باید در حوزه الکترونیک، برق، علوم کامپیوتری، مهندسی نرم افزار و سیستم های اطلاعاتی فعال باشند و اطلاعات بروزی از این حوزه ها کسب کنند. حوزه های تخصصی رشته مهندسی کامپیوتر به شرح زیر می باشند:

 1. کدگذاری
 2. رمز نگاری
 3. دید کامپیوتری
 4. مفسر ها
 5. علوم محاسباتی
 6. سیستم تعبیه شده
 7. پردازش سیگنال

همانطور که قطعا می دانید تمامی دانشگاه های ترکیه، دانشکده ای مختص رشته کامپیوتر دارند.

در بعضی از دانشگاه های ترکیه نیز از رشته کامپیوتر به عنوان یک رشته تخصصی الکترونیک استفاده می کنند. برای همین در برخی از دانشگاه های این کشور، دپارتمان دانشکده کامپیوتر را به نام ECE نامگذاری کرده اند. بهتر است بدانید که در برخی از مشاغل مربوط به این رشته داشتن تحصیلات تکمیلی امری ضروری است. دانشگاه های مختلفی در ترکیه وجود دارند که می توانید مدارک خود را جهت پذیرش به آن ها ارسال نمایید.

شما برای ورود به این دانشگاه ها نیازمند داشتن مدارک دیپلم و نمرات بالا در دروس پایه این رشته می باشید. لازم به ذکر است که بدانید ورود به این دانشگاه ها آن هم توسط رشته های بدون آزمون ترکیه بسیار سخت بوده و افراد زیادی وجود دارند که با یکدیگر رقابت می کنند. پس اگر شما نیز از دانشجویانی هستید که نمرات بالایی در درس های خود دارید و یا دارای رزومه ی قوی هستید، باید مدارک خود را به  دانشگاه های مطرح نام برده ارسال نمایید.

رشته های بدون آزمون ترکیه

نکاتی برای مهاجران تحصیلی

شما به عنوان دانشجویی که مهاجرت تحصیلی را انتخاب کرده اید باید نکات مهمی را در مورد مهاجرت تحصیلی بدانید و به آن ها توجه کافی داشته باشید. شما ابتدا باید بدانید که به چه رشته و شغلی علاقه دارید تا به صورت تخصصی در آن رشته مشغول به تحصیل شوید. شما باید این را مشخص کنید که دوست دارید پایه ثابت حقوق شما چه مقدار باشد و با چه مقدار پول می توانید پس انداز نیز داشته باشید.

همچنین شما باید مشخص کنید که بازار کار رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید، پر رونق است یا خیر؟ شغل آینده شما بازار کاری در محل زندگی شما دارد یا خیر؟

شما باید بدانید که هزینه های تحصیل و زندگی در کشوری خارجی مثل ترکیه، برای شما به عنوان یک دانشجو سنگین است و خیلی از افراد از پس این هزینه های بالا بر نمی آیند. همانطور که در بخش های قبل نیز گفتیم، شما برای ورود به  دانشگاه های معتبر باید نمرات عالی در درس ها دریافت کنید و وضعیت مالی خوبی نیز برای پرداخت هزینه ها داشته باشید.

اگر شما نیز دانشجویی هستید که به طور جدی قصد مهاجرت تحصیلی را از طریق رشته های بدون آزمون ترکیه را دارید، اما طبق معمول سردرگم و کلافه اید و نمی دانید که باید از کجا شروع کنید یا چه رشته ای را انتخاب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم تا با شماره تماس هایی که در این صفحه درج کرده ایم تماس بگیرید.

تیم ما مسئول پشتیبانی و پاسخدهی به نیاز های شما دانشجویان عزیز است و به صورت شبانه روزی و آنلاین آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند. برای این کار فقط کافی است تا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

مقطع

رشته

دانشگاه

زیست شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : موسسه ماکس پلانک
مهلت ثبت نام : 2024-07-17
شهریه : رایگان و دارای حقوق
زبان شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : لایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-08
شهریه : رایگان و دارای حقوق
فیزیک و ریاضیات دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : گوتینگن
مهلت ثبت نام : 2024-07-10
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی مکانیک دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : Julich
مهلت ثبت نام : 2024-07-21
شهریه : رایگان و دارای حقوق
اقتصاد کشاورزی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : ِلایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-28
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی سازه کارشناسی ارشد
مقطع : کارشناسی ارشد
کشور : آلمان
مدت دوره : 2ساله
دانشگاه : باهاوس وایمار
مهلت ثبت نام : 2024-07-01
شهریه : رایگان

مطالب مرتبط

تحصیل پزشکی در ترکیه جدید
ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه یکی از پرطرف‌دارترین گزینه‌ها برای دانشجویان ایرانی است. دانشگاه‌های ترکیه از طریق آزمون ورودی مشترک (YÖS) دانشجوان خارجی را پذیرش می‌کنند.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 19 =

تماس و مشاوره رایگان