مقالات کشورهای مختلف

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا

امروزه برای مهاجرت به کانادا راه های مختلفی وجود دارند که از جمله این روش ها، مهاجرت تحصیلی می باشد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور قدرتمند و ثروتمند کانادا را دارید بهتر است این مقاله را دنبال کنید و همراه ما باشید چرا که ما سعی داریم تا رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا را به شما معرفی کنیم و شما را از سردرگمی نجات دهیم.

همانطور که حتما می دانید موسسه های تحصیلی کشور کانادا رشته ها و برنامه های تحصیلی فراوانی را در اختیار دانشجویان بومی و غیر بومی خود قرار داده اند و به همین دلیل است که سالانه دانشجویان مهاجر زیادی به این کشور وارد می شوند. پیدا کردن بهترین رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا یکی از مهم ترین مراحلی است که دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، باید آن را طی کنند. شاید برای شما نیز جای سوال باشد که بهترین رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا کدام رشته ها هستند؟ ما در ادامه سعی داریم به طور مفصل این موضوع را بررسی کنیم و شما عزیزان را راهنمایی کنیم.

 

چرا کانادا را انتخاب کنید؟

هر ساله کانادا پذیرای صدها هزار دانشجوی بین المللی از سراسر جهان است. وقتی در رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا تحصیل می کنید، روی آینده خود سرمایه گذاری می کنید. دلایل زیادی برای انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی بین المللی وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم!

از کیفیت زندگی خود لذت ببرید
در کانادا استاندارد بالایی از زندگی خواهید یافت. دانشجویان بین‌المللی از حقوق و آزادی‌هایی بهره می‌برند که برای همه کانادایی‌ها یکسان است: احترام به حقوق بشر، برابری، تنوع و یک جامعه باثبات و صلح‌آمیز.

کانادا از نظر بهترین کیفیت زندگی در رتبه سوم جهانی قرار دارد ( US News & World Report، 2022 ).

گزینه های آموزشی انعطاف پذیر و با کیفیت بالا را بیابید
از تحصیلات ابتدایی تا پس از دبیرستان، کانادا به دلیل ارائه فرصت های آموزشی و تحقیقاتی با کیفیت بالا شناخته شده است. شما همچنین انعطاف پذیری برای انتقال بین انواع و سطوح آموزشی را بدون برخورد با موانع رایج در سایر نقاط جهان خواهید دید.

شما می توانید از بین بیش از 8000 برنامه کالج و 16000 رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا، رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنید. 7 دانشگاه کانادایی در بین 200 دانشگاه برتر جهان قرار دارند ( Times Higher Education, 2023 ).

در محیطی متنوع و فراگیر احساس خوشایندی داشته باشید
کانادا جامعه ای باز، امن و دارای تنوع فرهنگی است. هم در جوامع و هم در کلاس های درس آن، احساس راحتی می کنید.

در کانادا بیش از 250 قومیت به همراه 200 زبان از سراسر جهان و 70 زبان بومی صحبت می شود ( Statistics Canada, 2017 ).

یک گزینه مقرون به صرفه برای تحصیل در  رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا پیدا کنید
در کانادا می توانید به بورسیه ها و فرصت های کاری برای کمک به پرداخت هزینه تحصیل خود دسترسی داشته باشید. بسیاری از رشته ها نیز برای کسب تجربه عملی در حین تحصیل، محل کار یا کارآموزی را ارائه می‌دهند. اکثر دانشجویان بین المللی واجد شرایط کار در طول تحصیل هستند و می توانند پس از تحصیل مجوز کار پس از فارغ التحصیلی دریافت کنند.

هزینه های تحصیل کانادا به طور کلی کمتر از کالج ها و دانشگاه های استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده است.

بازدهی بلندمدت را دریافت کنید
هنگامی که با مدارک بین المللی شناخته شده کانادا شروع به پیدا کردن شغل می کنید، متوجه می شوید که بسیاری از مراکز و شرکت ها خواهان شما هسنند. چه تصمیم به ماندن در کانادا داشته باشید و چه به کشور خود بازگردید، تحصیلات شما در کانادا به شما کمک می کند تا برای آینده آماده شوید.

ماجراهای به یاد ماندنی را تجربه کنید
غنای فرهنگ کانادایی، زندگی اجتماعی، ماجراجویی حین سفر و چهار فصل را تجربه کنید. شما می توانید از مناطق شهری و روستایی در سراسر استان ها و مناطق این کشور دیدن کنید . مهم نیست در کجای کانادا زندگی می کنید، می توانید جوامع پر جنب و جوش و مناظر دیدنی را کشف کنید. در کانادا شما همچنین فرصتی بی نظیر برای تحصیل به یکی از زبان های رسمی کانادا، انگلیسی یا فرانسوی، از مهدکودک تا تحصیلات تکمیلی را دارید.

 

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا

از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا می توان چند رشته زیر را نام برد:

رشته مدیریت بازرگانی

یکی از بهترین رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا رشته مدیریت بازرگانی می باشد. این رشته که طیف بسیار وسیعی را از شبکه های شرکتی، مهارت ها، گزینه های شغلی و اطلاعات جدید را در اختیار دانشجویان قرار می دهد، رشته ای پرطرفدار محسوب می شود. بهتر است بدانید که شما از طریق این رشته می توانید به مشاغلی همچون مشاوره مدیریت، سرمایه گذاری مالی و همچنین بانکداری ورود کنید. از جمله دانشگاه هایی که در کانادا رشته مدیریت بازرگانی را تدریس می کنند به شرح زیر می باشند:

 1. مدرسه کسب و کار اسمیت
 2. دانشگاه مک گیل
 3. دانشگاه یورک
 4. دانشکده مدیریت روتمن
 5. مدرسه شولیش

شما علاقه مندان به رشته مدیریت بازرگانی می توانید در هر یک از این دانشگاه های معتبری که نام بردیم به تحصیل بپردازید.

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا 1

رشته فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر

یکی دیگر از رشته هایی که می خواهیم در این بخش بررسی کنیم، رشته پردرآمد فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر می باشد. قطعا رشته ی پردرآمدی همچون رشته فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر، یکی از بهترین رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا می باشد. حال اگر شما به مباحثی همچون علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات علاقه مند هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا وارد این رشته شوید و آینده خود را تضمین کنید. زیر شاخه های این رشته بدین ترتیب می باشند:

 1. تحلیل سیستم های اطلاعاتی
 2. تحلیل پایگاه داده
 3. مهندسی نرم افزار
 4. علوم داده
 5. برنامه نویسی
 6. طراحی وب
 7. کارشناسی سایبری

شما علاقه مندان می توانید برای تحصیل در این رشته به دانشگاه های معتبر زیر رزومه خود را ارسال نمایید:

 1. دانشگاه بریتیش در کلمبیا
 2. دانشگاه های تورنتو
 3. دانشگاه های واترلو
 4. دانشگاه مک گیل
 5. دانشگاه مک مستر

رشته های مهندسی از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا

همانطور که شاهد هستید امروزه تقاضا برای تحصیل در رشته های مهندسی رو به افزایش می باشند چرا که رشته های مهندسی نیز از تاپ ترین رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا می باشند. البته لازم به ذکر است که بگوییم بازار کار این رشته نیز چه در ایران و چه در خارج از ایران رشد قابل مشاهده ای داشته و به همین دلیل است که اکثر جوانان برای آینده خود وارد رشته های مهندسی می شوند. از جمله رشته های پردرامدی که آینده شما را تضمین خواهند کرد بدین شرح می باشند:

 1. رشته هوافضا
 2. رشته محیط زیست
 3. رشته زیست پزشکی
 4. رشته مهندسی مکانیک
 5. رشته مهندسی عمران
 6. رشته مهندسی هسته ای
 7. رشته معماری دریایی
 8. رشته نرم افزار

از جمله دانشگاه هایی که برای تحصیل در این رشته مناسب می باشند نیز:

 1. دانشگاه تورنتو
 2. دانشگاه واترلو
 3. دانشگاه آلبرتا
 4. دانشگاه مک گیل

می باشند که شما می توانید مدارک خود را ارسال کنید و منتظر نتایج باشید. بهتر است بدانید که دوره های تحصیلی در این رشته بین ۱ تا ۴ سال می باشد که بنا به توانایی شما در مدت زمانی کوتاه یا بلند، درستان تمام می شود. شما با تحصیل در این رشته پردرآمد می توانید در مشاغلی که با کامپیوتر و شبکه در تماس هستند، مشاغلی که مربوط به کارخانه جات می شوند نیز مشغول به کار شوید.

درآمد تقریبی که می توانیم به شنا بگوییم نیز، چیزی حدود ۷۰ تا ۹۰ هزار دلار آمریکایی می باشد که بنا به ساعات کاری و همچنین تبهر شما متفاوت خواهد بود.

رشته علوم زیستی و داروسازی

دولت کانادا به رشته های پزشکی و پیراپزشکی اهمیت زیادی می دهد و همواره در تلاش است که محیطی دنج و پر از دانش را برای دانشجویان پزشکی خود فراهم کند. به همین دلیل است که سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی، کشور کانادا را انتخاب می کنند و به این کشور مهاجرت می کنند. رشته علوم زیستی و داروسازی نیز از جگله تاپ ترین رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا می باشند که از طرفداران زیادی برخوردار هستند. از جمله دانشگاه های فوق العاده ای که در حیطه رشته های پزشکی و پیراپزشکی فعالیت دارند می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

 1. دانشگاه مک گیل
 2. دانشگاه کوئینز
 3. دانشگاه دالاهو
 4. دانشگاه مک مستر

شما علاقه مندان به رشته هایی همچون داروسازی، علوم زیستی، بهداشت یا بیوتکنولوژی می توانید مدارک خود را به این دانشگاه های معتبر ارسال نمایید و در نهایت پس از تایید مدارکتان در این دانشگاه های معتبر به تحصیل بپردازید.

از جمله رشته های تحصیلی که در حیطه پزشکی و پیراپزشکی هستند نیز بدین شرح می باشند:

 1. علوم شیمی دارویی
 2. کارشناسی ارشد پزشکی
 3. پاتوبیولوژی
 4. انفورماتیک

شما می توانید برای تحصیل در هر یک از این رشته ها بین ۱ تا ۴ سال در دانشگاه های معتبری که در بالا نیز نام بردیم به تحصیل بپردازید و بعد از فارغ التحصیلی در کلینیک ها، درمانگاه ها، بیمارستان ها و آزمایشگاه ها و همچنین مطب های شخصی مشغول به کار شوید. بهتر است بدانید که درآمد حدودی که از این مشاغل بدست خواهید آورد چیزی حدود ۸۰ تا ۳۰۰ هزار دلار آمریکایی می باشد که بسته به شغل و ساعت کاری شما، متفاوت خواهد بود.

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا

رشته روزنامه نگاری و رسانه

رشته روزنامه نگاری و رسانه نیز از جمله بهترین رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا می باشد که امروزه این رشته نیز از طرفداران بسیاری برخوردار شده است. اگر شما نیز به تحصیل در این رشته علاقه مند هستید این بخش را تا انتها مطالعه کنید.

اگر قصد تحصیل در رشته ای منحصر به فرد و البته پردرآمد را دارید پیشنهاد ما به شما تحصیل در رشته روزنامه نگاری و رسانه در کشور کانادا می باشد. چرا که کانادا کشوری است که در این حوزه نیز پیشرفت قابل ملاحظه ای را کسب کرده است. شما می توانید در رشته های زیر به تحصیل بپردازید:

 1. کارشناسی تولید رسانه
 2. مطالعه و ارتباطات
 3. طراحی رسانه های تعاملی
 4. رسانه های دیجیتال
 5. روزنامه نگاری

شما می توانید به مدت ۱ تا ۴ سال در این رشته و در دانشگاه هایی که در زیر نام خواهیم برد به تحصیل بپردازید:

 1. دانشگاه رایرسون
 2. دانشگاه کارلتون
 3. دانشگاه ویلفرد
 4. دانشگاه بریتیش
 5. کالج دورهام

شما می توانید پس از تحصیل در این رشته وارد بازار کار شوید و در تلویزیون، رادیو و مجله های خبری شروع به کار کنید. درآمدی که شما از این کار بدست خواهید آورد چیزی حدود ۴۵ تا ۷۰ هزار دلار آمریکایی می باشد.

نکاتی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا با تحصیل در رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا

همانطور که تاکنون مطالعه کردید، ما چندی از بهترین رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا را برای شما همراهان عزیز شرح دادیم. اما لازم است تا نکاتی مهم را نیز در رابطه با مهاجرت تحصیلی برای شما شرح دهیم.

همانطور که مشاهده کردید ما تاپ ترین رشته های تحصیلی را نام بردیم اما آیا این بدین معنی است که تمام افراد با ورود به این رشته موفق خواهند شد؟

بهتر است تا شما قبل از ورود به رشته های نام برده چند فاکتور مهم را در نظر داشته باشید:

 • شما باید بدانید که رشته انتخابی شما، مورد علاقه شما هست یا خیر
 • شما باید بدانید که رشته انتخابی شما با توانایی های شما سازگاری دارد یا خیر
 • شما باید بدانید رشته انتخابی شما بازار کار خوبی در مکان زندگی شما دارد یا خیر
 • شما باید بدانید که رشته انتخابی شما حداقل و حداکثر چه مقدار درآمد دارد و این برای شما مناسب است یا خیر

در نهایت نیز شما باید بدانید که برای تحصیل در رشته های مختلف در کشور کانادا باید سخت تلاش کنید. چرا که قبولی در این دانشگاه های تاپ و فوق العاده بسیار رقابتی بوده و باید مدارک و رزومه بسیار قوی داشته باشید تا شانس قبولی در این دانشگاه ها را داشته باشید.

شما برای تحصیل در رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در کانادا باید سخت تلاش کنید و امتیازات زیادی را کسب کنید.

مقطع

رشته

دانشگاه

زیست شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : موسسه ماکس پلانک
مهلت ثبت نام : 2024-07-17
شهریه : رایگان و دارای حقوق
زبان شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : لایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-08
شهریه : رایگان و دارای حقوق
فیزیک و ریاضیات دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : گوتینگن
مهلت ثبت نام : 2024-07-10
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی مکانیک دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : Julich
مهلت ثبت نام : 2024-07-21
شهریه : رایگان و دارای حقوق
اقتصاد کشاورزی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : ِلایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-28
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی سازه کارشناسی ارشد
مقطع : کارشناسی ارشد
کشور : آلمان
مدت دوره : 2ساله
دانشگاه : باهاوس وایمار
مهلت ثبت نام : 2024-07-01
شهریه : رایگان

مطالب مرتبط

تحصیل پزشکی در کانادا
کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

در این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی در کانادا و آینده شغلی آن، مزایا، هزینه‌ها و غیره خواهیم پرداخت؛ بنابراین تا پایان همراه ما باشید

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 15 =

تماس و مشاوره رایگان