مقالات کشورهای مختلف

رشته‌های تحصیلی گران در کانادا

رشته‌های تحصیلی گران در کانادا

تحصیل در کانادا در بیشتر رشته‌ها با صرف هزینه می‌باشد. لذا در کشور کانادا بعضی از رشته‌های تحصیلی در به نسبت گران‌تر و پر هزینه‌تر هستند. پر هزینه‌ترین رشته‌ها برای تحصیل در مقاطع‌ها در کشور کانادا، رشته MBA و نيز رشته دندان‌ پزشکی در این کشور می‌باشند. اما در ادامه باید بگوییم که رشته‌های پزشکی ازجمله دندان‌ پزشکی، دام پزشکی و رشته‌های دیگر مانند وکالت و حقوق، دارو سازی، مهندسی، ریاضیات، کامپیوتر، علوم اطلاعات، کشاورزی و فناوری‌ها مرتبط، بازرگانی و مدیریت نیز در لیست رشته‌های گران و پرهزینه در کشور کانادا هستند. این رشته‌ها علاوه بر پر هزینه بودن، پر طرفدار نیز می‌باشند، به طوری که بعضی از متقاضیان بدون در نظر گرفتن هزینه‌های آن، صرفا به خاطر علاقه به آن رشته و تحصیل در کانادا، این رشته‌ها را انتخاب کرده و به این کشور مهاجرت تحصیلی می‌کنند. در ادامه همراه ما باشید تا مهم‌ترین این رشته‌ها را با توضیحات بهتری، برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم.

 

معرفی رشته‌های تحصیلی گران در کانادا

کشور کانادا از نظر اقتصادی و صنعتی، جزو هشت کشور برتر در جهان می‌باشد. تحصیل و زندگی در این کشور با صرف هزینه‌های زیادی همراه است و به همین خاطر، این کشور به عنوان یکی از گران‌ترین کشورهای جهان در تحصیل و زندگی شناخته است. البته بسیاری از دانشجویان تحصیلی در این کشور، برای کاهش هزینه‌ی زندگی و نیز هزینه تحصیل خود، شهرهای ارزان قیمت آن را مانند کبک، مونترال و سایر انتخاب می‌نمایند.

اگر چه کشور کانادا جز یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورها برای تحصیل به حساب می‌آید اما یک سری نکات مهمی وجود دارد که دانشجویان بین‌المللی و متقاضی باید از آن‌ها مطلع باشند. این اطلاعات شامل،

  • مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در این کشور،
  • زندگی دانشجویی در کشور کانادا،
  • قوانین کانادا
  • و نیز هزینه تحصیل در این کشور و … است

که هر متقاضی تحصیلی باید از این مراحل مطلع باشد. اگر شما می‌خواهید از رشته‌های تحصیلی گران در کانادا مطلع شوید، لازم است که مطالب گفته شده در این مقاله را مطالعه کنید تا بتوانید این نوع رشته‌ها را به خوبی بشناسید.

 

دندانپزشکی و پزشکی از رشته‌های تحصیلی گران در کانادا

همانطور که گفتیم یکی از پر درآمدترین و رشته‌های تحصیلی گران در کانادا رشته دندان پزشکی و پزشکی می‌باشد. مدت دوره دندن پزشکی در دانشگاه‌های این  کشور حدود شش سال است. در چهار سال اول آن دروس تئوری و در دو سال آخر آن دروس عملی را به دانشجویان می‌آموزند. برای ورود به این رشته، متقاضیان باید مانند رشته پزشکی دو آزمون ورودی را با موفقیت کامل پشت سر بگذارند.

رشته‌های تحصیلی گران در کانادا 1

رشته MBA

رشته MBA یک رشته تقریبا نوظهور و جدید در این کشور به حساب می‌آید که گرایش‌ها و حوزه‌های متنوعی از جمله امور مالی، حسابداری، استراتژی کسب و کار، بازاریابی، مدیریت منابع انسانی و نیز مدیر تبلیغاتی را دربر می گیرد. رشته تحصیلی MBA در کشور کانادا هم به صورت آنلاین و آموزش از راه دور و هم به صورت حضوری به دانشجویان آموزش داده می شود. این رشته جز رشته‌های تحصیلی گران در کانادا شناخته شده است. هدف از آموزش رشته MBA در  کشور کانادا، پرورش متخصصان و مدیرانی توانمند و قوی در حوزه‌های متفاوت اقتصادی و نیز اجتماعی جامعه می‌باشد که بتوانند پس از اتمام تحصیلات خود در رشته MBA، در بخش‌های مختلف جامعه مشغول به کار شوند.

 

وکالت از رشته‌های تحصیلی گران در کانادا

رشته حقوق و یا وکالت در کانادا آینده بسیار روشن و مناسبی دارد. دانشجویانی که از این رشته‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند در بخش‌های مختلف حقوق قضایی، کیفری، تحصیلی و… کار کنند. رشته وکالت در کشور کانادا درآمد بسیار بالایی دارد و از طرفی جز رشته‌های تحصیلی گران در کانادا محسوب می‌شود.

 

مهندسی کامپیوتر

یکی از رشته‌های تحصیلی و کران که دولت کانادا نیاز بسیاری به آن دارد، رشته مهندسی کامپیوتر می‌باشد. دانشجویان این رشته بعد از فارغ‌التحصیلی می‌توانند بسیار آسان‌تر از سایر رشته‌ها وارد بازار کار شوند. در حال حاضر مدیریت پروژه IT و نیز مهندسی نرم افزار در لیست بهترین  و پرطرفدار‌ترین رشته‌های تحصیلی و مشاغل این کشور قرار دارند.

 

 

ریاضیات

رشته ریاضیات نیز جز رشته‌های تحصیلی گران در کانادا محسوب می‌شود. این رشته طرفداران بسیاری دارد و هر ساله تعداد بسیاری برای آن، در سراسر دنیا پذیرفته می‌شوند.

 

 

مزایای تحصیل در کشور کانادا

کشور کانادا یک کشور فوق پیشرفته‌ای می‌باشد که تحصیل در آن می‌تواند برای هر متقاضی علاوه بر هزینه‌های بسیار زیاد مزایای بسیاری نیز به همراه خود داشته باشد. محبوبیت بسیار بالای دانشگاه‌ها و موسسات کانادا، رتبه بالای دانشگاه‌ها در رنکینگ جهانی و… سبب شده تا این کشور مقصد خوب و بسیاری از دانشجویان بین‌المللی باشد. در ادامه به مهم‌ترین مزایای تحصیل در کانادا خواهیم پرداخت.

 

۱. کیفیت آموزش در این کشور بسیار بالا است و در آخر فارغ‌التحصیلی مدرک دانشگاهی ارزشمندی را اخذ خواهید کرد.

۲. زبان بیشتر ایالت‌های کانادا انگلیسی بوده و شما نیازی به یادگیری زبان جدیدی را ندارید.

۳. هزینه زندگی و تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی کانادا برای دانشجویان بین‌المللی کمی بالا است، اما برای افرادی که مقیم این کشور می‌باشند با توجه به امکانات و خدمات یک هزینه مناسب و منطقی است.

۴. در هنگام ادامه تحصیل دانشجو، همسر وی می‌تواند کار پاره وقت در این کشور داشته باشد.

۵. برای بیشتر دانشجویان بین‌المللی امکان اقامت دائم بعد از فارغ‌التحصیلی آن‌ها وجود دارد.

۶. در بعضی استان‌های این کشور، در صورت معافیت مالیاتی تا ۷۰ درصد مبلغ شهریه دانشجویان به آنان بازگردانده می‌شود.

 

 

بهترین شهرهای کشور کانادا برای تحصیل

کشور کانادا یک کشور وسیع  می‌باشد که شهرهای بسیاری دارد. هنگامی که شما برای انتخاب دانشگاه و اپلای تحقیق می‌کنید باید به انتخاب شهر مناسب نیز بسیار دقت کنید. بزرگ و وسیع بودن یک شهر ملاک خوبی برای انتخاب شهر و دانشگاه نمی‌باشد بلکه مجموعه‌ای از عوامل مثل دانشگاه مناسب، محدودیت مالی شما و رشته‌های گران و هزینه‌های آن و سایر … می‌توانند در انتخاب بهترین دانشگاه و اپلای نمودن در این کشور مهم باشند. با توجه به رشته‌های تحصیلی گران در کانادا شما باید بهترین و مناسب‌ترین شهر را برای تحصیل در این کشور انتخاب کنید.

رشته‌های تحصیلی گران در کانادا 2

 

مدارک پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های کشور کانادا

مراحل اخذ پذیرش دانشگاه‌های کشور کانادا شامل ۱۲ سال دوران مدرسه، گرفتن مدرک آیلتس با حداقل نمره حداقل شش است. مقطع کارشناسی در این کشور ۴ سال می‌باشد که دانشجویان باید این دوره را با موفقیت و کسب معدل بالا پشت سر بگذرانند. در ادامه به مدارک مورد نیاز تحصیلی در دانشگاه‌های کشور کانادا می‌پردازیم. این مدارک عبارتند از:

 

۱. اسکن تمامی مدارک تحصیلی و نیز ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی ترجمه شده به زبان انگلیسی یا فرانسوی و فارسی برای مقطع کارشناسی

۲. ارائه اسکن پاسپورت دارای اعتبار برای این کشور

۳. ارائه یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ با فرمت pdf یا jpeg به این کشور

۴. ارائه سابقه و رزومه تحصیلی به زبان انگلیسی و یا فرانسوی با فرمت word به کشور کانادا

۵. ارائه گواهی پرداخت هزینه پذیرش در این کشور

۶. ارائه مدرک زبان خود با فرمت pdf

۷. نوشتن انگیزه نامه‌ای مربوط با رشته مورد نظر خود با فرمت word

۸. ارائه دو و یا سه توصیه نامه از اساتید خود با فرمت pdf

۹. نام پدر و مادر دانشجویان به طور کامل برای تکمیل فرم‌های مورد نیاز خود

۱۰‌. ترجمه کامل مدارک ویزای کانادا

۱۱. آدرس کامل و شماره تماس و کد پستی دانشجو

 

هزینه لازم برای تحصیل در کانادا

برای کم‌تر هزینه کردن در رشته‌های تحصیلی گران در کانادا، ابتدا باید شهر مناسب خود را انتخاب کنیم. شما باید هزینه‌های خوراک، زندگی، رفت و آمد و سایر … را در نظر بگیرید و رشته مورد نظر خود را برای تحصیل در این کشور انتخاب کنید. اما همانطور که در مطالب بالا رشته‌های تحصیلی گران در ‌کانادا را نام بردیم، هزینه‌ای ثابت و مشخصی برای این رشته‌ها در نظر نگرفته شده است. لذا این هزینه‌ها با هزینه‌های زندگی در این کشور همراه است و شما باید کلیه‌ی این هزینه‌ها را در انتخاب رشته در نظر بگیرید.

 

کلام آخر

انتخاب رشته مناسب از رشته‌های تحصیلی گران در کانادا به شما کمک فراوانی می‌کند تا در هزینه‌های خود در این کشور صرفه جویی کنید. همچنیم انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل مهاجرت تحصیلی به کشوز کانادا می‌باشد. هنگامی که شما می‌خواهید به‌ عنوان یک دانشجوی بین‌المللی وارد این کشور پرطرفدار بشوید و درس بخوانید، ابتدا باید در انتخاب رشته، مقطع تحصیلی و نیز دانشگاه و یا کالج دقت فراوانی کنید تا شانس دریافت ویزای تحصیلی یا حتی ویزای کار پس از تحصیل در این کشور را از دست ندهید. شما می‌ت انید با کارشناسان و مشاورین مجرب در این زمینه که اطلاعات مناسب و خوبی دارند، در ارتباط باشید و مشاوره و راهنمایی‌های لازم را از آن‌ها بگیرید. شما در انتخابتان بسیار دقت کنید که شهری مناسب را در تحصیل انتخاب کنید. از شما بسیار سپاس گزاریم که تا انتهای مطالب ما را همراهی نمودید. لذا امیداریم مطالب گفته شده برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد و شما با مطالعه‌ی آن بتوانید پاسخ سوالات خود را در رابطه با رشته‌های تحصیلی گران در کانادا، دریابید.

مقطع

رشته

دانشگاه

زیست شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : موسسه ماکس پلانک
مهلت ثبت نام : 2024-07-17
شهریه : رایگان و دارای حقوق
زبان شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : لایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-08
شهریه : رایگان و دارای حقوق
فیزیک و ریاضیات دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : گوتینگن
مهلت ثبت نام : 2024-07-10
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی مکانیک دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : Julich
مهلت ثبت نام : 2024-07-21
شهریه : رایگان و دارای حقوق
اقتصاد کشاورزی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : ِلایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-28
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی سازه کارشناسی ارشد
مقطع : کارشناسی ارشد
کشور : آلمان
مدت دوره : 2ساله
دانشگاه : باهاوس وایمار
مهلت ثبت نام : 2024-07-01
شهریه : رایگان

مطالب مرتبط

تحصیل پزشکی در کانادا
کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

در این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی در کانادا و آینده شغلی آن، مزایا، هزینه‌ها و غیره خواهیم پرداخت؛ بنابراین تا پایان همراه ما باشید

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

تماس و مشاوره رایگان