مقالات کشورهای مختلف

تحصیل پزشکی در قبرس

قبرس شمالی از جمله کشورهایی است که مهاجرت تحصیلی به آن راحت شده است زیرا بدون اینکه لازم باشد مدرک زبان بگیرید و یا رفت و آمدهای وقت گیر سفارت را برای داشتن ویزا داشته باشید می‌توانید به این کشور مهاجرت کرده و تحصیل کنید تحصیل پزشکی در قبرس با معدل حداقل ۱۶ دیپلم امکان‌پذیر است دانشگاه‌های پزشکی واقع در این کشور در جهان معتبر هستند همچنین هزینه‌های تحصیل و شهریه‌ها در این کشور ارزان و مقرون به صرفه است همین دلایل باعث شده تا قبرس مقصد و گزینه خوبی برای دانشجویان و متقاضیان رشته پزشکی باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در قبرس

دانشگاه‌های خوبی همچون دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه قبرس و دانشگاه خاور نزدیک دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد پزشکی را برای علاقمندان این رشته به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند دوره پزشکی در این کشور تا ۶ سال به طول می‌انجامد اما برای اینکه بتوانید پذیرش هر یک از دانشگاه‌های پزشکی قبرس را داشته باشید باید شرایط و مدارک لازم را فراهم کنید

 • ▪︎داشتن حداقل معدل ۱۶ به بالا
 • ▪︎ارائه مدرک زبان معتبر آیلتس ۵ و نیم یا تافل ۶۵
 • ▪︎قبول در آزمون‌های ورودی مختص هر دانشگاه
 • ▪︎مدارک و ریز نمرات سابق تحصیلی
 • ▪︎مدارک شناسایی و هویتی نظیر کارت ملی و شناسنامه
 • ▪︎پاسپورت معتبر
 • ▪︎عکس پرسنلی
 • ▪︎ارائه چند توصیه نامه

مدارک خواسته شده برای اخذ پذیرش پزشکی در قبرس با توجه به شرایط هر دانشگاه می‌تواند متفاوت باشد و برای اطلاع کامل‌تر از مدارک لازم باید سایت آن دانشگاه را به طور دقیق مطالعه و بررسی کنید در صورت نداشتن مدرک زبان اکثر دانشگاه‌ها دوره‌های آمادگی زبان را فراهم می‌کنند.

 اخذ ویزا جهت تحصیل پزشکی

همانطور که گفته شد برای سفر و مهاجرت تحصیلی به قبرس نیازی به طی کردن پروسه دریافت ویزا نیست تنها کافی است با داشتن نامه پذیرش دانشگاه و ارائه مدارک خود به افسر فرودگاه مجوز گرفته و ویزای کوتاه مدت تحصیلی دریافت کنید این مجوز تا دو ماه معتبر بوده و باید قبل از  اتمام اعتبار آن را تمدید کنید تا زمانی که تحصیلات خود را به پایان برسانید

هزینه تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

به طور کلی تحصیل در قبرس به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی مقرون به صرفه می‌باشد اما تحصیل در رشته‌های پزشکی همیشه نیازمند پرداخت هزینه‌های بیشتری بوده و هست . شهریه‌های پزشکی دانشگاه‌های قبرس به طور متوسط بین ۷ تا ۱۵ هزار یورو در طول سال پیش بینی می‌شود. که البته هر دانشگاه به محل و رتبه خود در کنار مقطع تحصیلی پزشکی دانشجو شهریه‌های متفاوتی را دریافت می‌کند. همچنین شهریه دانشگاه‌های خصوصی به نسبت دانشگاه‌های دولتی بالاتر می‌باشد.

 

 

 برترین دانشگاه‌های پزشکی در قبرس

 

نام دانشگاه محل دانشگاه رتبه جهانی شهریه سالانه
دانشگاه بین المللی قبرس شمالی نیکوزیا ۱۲۸۰ ۱۳۲۰۰یورو
دانشگاه مدیترانه شرقی فاماگوستا ۶۰۱-۸۰۰
دانشگاه خاورنزدیک نیکوزیا ۶۰۱-۸۰۰ ۱۳۶۰۰یورو
دانشگاه گیرنه گیرنه ۱۲۶۰۰یورو
دانشگاه آمریکایی گیرنه گیرنه ۴۶۰۰ ۷۳۰۰یورو
دانشگاه اروپایی قبرس لفکه ۱۰۰۰ ۱۸۵۰۰یورو
دانشگاه فردریک نیکوزیا ۷۹۰
دانشگاه نیکوزیا نیکوزیا ۶۱۰
کالج پزشکی قبرس نیکوزیا ۵۳۰

 

بورسیه

کشور قبرس شمالی علاوه بر راحتی در پذیرش دانشجو بورسیه‌هایی را هم توسط دانشگاه‌های خود به آنها اهدا می‌کند تحصیل پزشکی در این کشور هزینه بر خواهد بود پس بهتر است شانس خود را جهت اخذ بورسیه امتحان کنید تقریبا همه افراد می‌توانند درخواست بورسیه بدهند به نحوی که با ارائه مدارک تحصیلی سابق دانشجو به همراه تکمیل فرم درخواست بورسیه و داشتن توصیه نامه از اساتید مجرب که به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه شده باشند می‌توانید در صورت تاییدیه دانشگاه از بورسیه بهره‌مند شوید.

 کورس‌های پزشکی قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی با همراهی مشترک کشور ما با هدف جذب دانشجویان پزشکی هر دو کشور برنامه تحقیقاتی، پژوهشی پزشکی مشترکی را ترتیب داده‌اند که شامل کورس‌های همانند سازی سلولی، سیستم عصبی و رفتار انسانی ،مهارت پزشکی و تکامل بدنی انسان می شود.

این برنامه شامل دروس بالینی و علوم پایه می‌باشد جهت پذیرش در این برنامه مشترک باید علاوه بر مدارک تحصیلی خود و ارائه مدرک زبان در آزمون‌هایی نظیر آزمون استعدادیابی و یا آزمون کالج آمریکایی شرکت کرده و حد نصاب نمره قبولی را دریافت کنید.

 کار

دانشجویان پزشکی که در دانشگاه‌های قبرس مشغول به تحصیل هستند می‌توانند همزمان تا ۲۰ ساعت در هفته به کارهای متفرقه و پاره وقت به جهت تامین مخارج زندگی و تحصیلی خود بپردازند. بعد از اتمام تحصیلات و اخذ مدرک پزشکی خود در هر مقطعی می‌توانید وارد بازار کار شده و به طبابت مشغول شوید شرایط کاری برای پزشکان هم در قبرس و هم در کشور ترکیه فراهم می‌باشد. برای این منظور باید مجوز کاری دریافت کرده به این صورت که یک کارفرما در حوزه تخصص شما برایتان دعوتنامه ارسال می‌کند و یا اینکه توسط سایت‌ها و موسسات کاریابی در بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی مشغول به کار شده و یا حتی مطب خود را تاسیس کنید.

 

 درآمد پزشکان در قبرس

درآمد پزشکان در این کشور نسبتا بالا است البته که میزان خالص درآمد هر پزشک به شهری که در آن طبابت می‌کند و همچنین تجربه کاری و تخصص وی بستگی دارد اما به طور میانگین درآمد سالانه تمامی پزشکان در هر حوزه‌ای ۵۰ تا ۱۰۰ هزار یورو می‌باشد. دانشجویان فارغ التحصیل پزشکی در قبرس می‌توانند با دریافت مجوز کاری و کسب درآمد در این کشور بعد از مدتی اقامت این کشور را و سپس تابعیت قبرس را اخذ کنند و از تمامی حقوق شهروندی بهره‌مند شوند.

 مزایای تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

 • وجود دانشگاه‌های سطح بالا در جهان
 • امکان تحصیل بدون مدرک زبان
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی و ترکی
 • هزینه‌های زندگی پایین
 • دریافت مدرک پزشکی معتبر جهانی
 • امکانات و تجهیزات پزشکی پیشرفته
 • عضو اتحادیه اروپا و کشورهای شینگن بودن قبرس
 • امکان تحصیل پزشکی بدون اخذ ویزا
 • عدم وجود شرط گپ تحصیلی و شرایط سنی
 • زیبایی و مناظر زیبا در کنار سبک زندگی اروپایی
 • هزینه‌های تحصیلی بالا به خصوص برای رشته‌های دندانپزشکی
 • موقعیت‌های شغلی کم
 • وجود نژادپرستی در این کشور

از مزایا و معایب تحصیل پزشکی و زندگی در قبرس می باشند.

سخن آخر

برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام مراحل اپلای به قبرس در رشته های پزشکی،دندانپزشکی،داروسازی و پرستاری با مشاورین ما به صورت رایگان در تماس باشید.

مقطع

رشته

دانشگاه

زیست شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : موسسه ماکس پلانک
مهلت ثبت نام : 2024-07-17
شهریه : رایگان و دارای حقوق
زبان شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : لایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-08
شهریه : رایگان و دارای حقوق
فیزیک و ریاضیات دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : گوتینگن
مهلت ثبت نام : 2024-07-10
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی مکانیک دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : Julich
مهلت ثبت نام : 2024-07-21
شهریه : رایگان و دارای حقوق
اقتصاد کشاورزی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : ِلایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-28
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی سازه کارشناسی ارشد
مقطع : کارشناسی ارشد
کشور : آلمان
مدت دوره : 2ساله
دانشگاه : باهاوس وایمار
مهلت ثبت نام : 2024-07-01
شهریه : رایگان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 18 =

تماس و مشاوره رایگان