رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

کشور کانادا به سبب محیط آموزشی گسترده و پویایی که دارد، یکی از محبوب ترین مقصدهای دانشجویان بین المللی است. اگر به دنبال رشته های تحصیلی ارزان در کانادا هستید باید دقت کنید که هزینه تحصیل در کشور کانادا در هر رشته و همچنین دانشگاه و حتی هر استان یا شهر ممکن است متفاوت باشد.

به طور کلی رشته های که به عنوان رشته های ارزان در این کشور وجود دارند، اغلب مربوط به رشته های کاربردی و علوم پایه مانند رشته های مدیریتی و اقتصادی مانند حسابداری و مدیریت کسب و کار، مهندسی برق، تکنولوژی، علوم انسانی، ریاضیات و علوم کامپیوتر، علوم اجتماعی، کشاورزی، مهندسی مکانیک، هنر و … هستند.

باید بگوییم که پیش از آن که رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید باید هزینه های تحصیلی مربوط به آن رشته و دانشگاه مربوطه و همچنین هزینه های اقامت و زندگی را نیز باید مورد بررسی قرار دهید.

بنابراین می توانیم بگوییم که رشته های که نیاز به آزمایشگاه و تجهیزات ندارند، کم هزینه هستند و همچنین انتخاب دانشگاه های دولتی و عمومی می تواند در کم هزینه تر شدن دانشگاه مد نظرتان کمک شایانی به شما عزیزان کند.

در کل می توانیم بگوییم که گران و یا ارزان بودن رشته های تحصیلی در این کشور به شرایط پذیرش دانشگاه، وضعیت مالی شما، نحوه زندگی شما، بودجه ی شخصیتان بستگی دارد.

دانشگاه های که رشته های تحصیلی ارزان در کانادا دارند

دانشگاه هایی که رشته های تحصیلی ارزان در کانادا دارند عبارتند از:

  • دانشگاه منیتویا دانشگاهی می باشد که هزینه های کتری برای دانشجویان داخلی و بین المللی دارد.
  • دانشگاه رجینا دانشگاهی می باشد که هزینه های کتری برای دانشجویان بین المللی دارد و در استان ساسکاچوان قرار دارد.
  • دانشگاه ایبتی دانشگاهی می باشد که هزینه های کمتری برای دانشجویان ارائه می دهد و این دانشگاه در شهر ونکوور، بریتیش کلمبیا قرار دارد.
  • دانشگاه گولفرز این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است که هزینه های کمتری برای دانشجویان خود ارائه می دهد و این دانشگاه در نیوبرانزویک قرار دارد.

رشته های تحصیلی ارزان در کانادا 2

آموزش در ارزان ‌ترین رشته‌ های تحصیلی کانادا

اگر شما هم جزء افرادی هستید که قصد دارید در این کشور، در رشته های تحصیلی ارزان در کانادا ادامه تحصیل بدهید. در ابتدا باید رشته های کم هزینه را بشناسید و سپس بر اساس علاقه خود اقدام به انتخاب رشته کنید. به طور کلی هزینه ها می تواند به دلایلی چون منطقه، مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت باشد. در ادامه به چند مورد از رشته های تحصیلی ارزان در کانادا اشاره می کنیم:

 کشاورزی

شته های مرتبط با کشاورزی و فناوری غذایی از جمله ارزان ترین رشته ها تحصیلی در کشور کانادا به حساب می آیند‌. رشته های کشاورزی بیشتر کاربردی هستند و در بیشتر موسسات و دانشگاه های کانادا با هزینه کم تری ارائه می شوند. بنابراین می توانیم بگوییم که رشته های کشاورزی از جمله رشته های تحصیلی ارزان در کانادا هستند.

 مهندسی

رشته های مهندسی یکی دیگر از رشته های تحصیلی ارزان در کانادا هستند که می تواند هزینه های کم تری برای شما داشته باشد. رشته های مهندسی از جمله رشته های محبوب در کشور کانادا به حساب می آید.

به طور کلی می توانیم بگوییم که فناوری و مهندسی مجموعه ای از رشته ها می باشد که با طراحی، ساخت و نگهداری زیر ساخت ها، ابزارها، سیستم های اطلاعاتی مورد استفاده مردم سر و کار دارد.گوشی های هوشمند، پل های مکانیکی، تلویزیون، شبکه های برق و ماشین ها همه زیر مجموعه مهندسی و فناوری می باشند که همگی باعث شدند که زندگی ما راحت تر شود.

موارد زیر از جمله رشته های تحصیلی ارزان در کانادا، مرتبط با رشته های مهندسی و فناوری می باشند:

مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک

رشته های علوم انسانی از رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

رشته های علوم انسانی و اجتماعی شامل رشته های چون زبان و ادبیات، مطالعات فرهنگی، علوم اجتماعی است. بنابراین می توانیم بگوییم که کشور کانادا با ارائه رشته های تحصیلی ارزان در کانادا، برای دانشجویان بین المللی خود این شرایط را فراهم کرده تا با هزینه کم تحصیلات خود را به پایان برسانند.

مدیریت کسب و کار

رشته مدیریت کسب و کار نیز یکی دیگر از رشته های تحصیلی ارزان در کانادا می باشد. در این رشته دانشجویان مدیریت برنامه ریزی، هدایت، سازماندهی و کنترل فعالیت های یک کسب و کار یا سازمان را برای رسیدن به اهداف را به خوبی یاد می گیرند. در این رشته باید مهارت رهبری، حل مشکلات و ارتباطات را داشته باشند. همچنین شما باید بتوانید تصمیمات استراتژیک که باعث موفقیت سازمان می شود و را بگیرید.

 

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات از رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

رشته علوم کامپیوتر بیشتر بر توسعه و آزمایش نرم افزارها و سیستم های کامپیوتری متمرکز است و به طور کلی می توان گفت این رشته جزء رشته های ارزان در کانادا است.

دانشجویان رشته علوم کامپیوتر باید اصول محاسباتی را که اساس همه نرم افزارهاست را به خوبی یاد بگیرند و تعریف کنند.

رشته فناوری اطلاعات بیشتر بر سیستم های اطلاعاتی، توسه، پیاده سازی و پشتیبانی و مدیرت رایانه ها متمرکز است که این رشته شامل سخت افزار و هم نرم افزار کامپیوتر است.

رشته‌های علوم طبیعی

علوم طبیعی نیز یکی دیگر از رشته های تحصیلی ارزان در کانادا است که به درک بهتر جهان هستی از طریق علوم زیست شناسی، فیزیک، علوم زمین، شیمی کمک می کند. هدف این علوم درک بهتر اصول، قوانین حاکم بر دنیا، سیستم طبیعی زمین و موجداتزنده است.

تفکر تحلیلی تا تخصص آزمایشگاهی مهارت های هستند که در این رشته به دست می آورید. برای این که در رشته علوم طبیعی موفق شد باید ذهنیت کنجکاو، قدرت تحلیلی، مهارت های مشاهدات دقیق و پایه ای محکم در مفاهیم داشت.

رشته علوم طبیعی از جمله رشته های تحصیلی ارزان کانادا است که شما کاربران عزیز می توانید به راحتی برای تحصیل در این رشته اقدام کنید.

رشته های تحصیلی ارزان در کانادا 1

روانشناسی

رشته های روانشناسی بیشتر در جهات تئوری تدریس می شود و نیاز به ابزار، کارگاه و آزمایشگاه های پیچیده ندارد. عدم استفاده از کارگاه های پیچیده و ابزار باعث شده که این رشته جزء رشته های ارزان در کشور کانادا قرار بگیرد.

از آن جایی که بازار کار روانشناسی در کشور کانادا بسیار عالی می باشد. شما عزیزان می توانید با تحصیل در این رشته، به یک شغل جذاب و پر درآمد برسید و در زمینه کاری خود با تلاش به موفقیت های چشم گیری برسید.

 گفتار درمانی

رشته گفتار درمانی یکی دیگر از رشته های تحصیلی ارزان در کانادا می باشد که در این کشور بازار کار خوبی دارد.از آن جایی که این رشته در کشور های پیشرفته مانند کانادا بسیار محبوب می باشد. شما می توانید با ادامه تحصیل در این رشته به یک شغل مناسب دست پیدا کنید. به طور حتم رشته گفتار درمانی جزء رشته های می باشد که برای موفقیت در آن باید علاقه بسیاری به آن داشته باشید.

 بینایی سنجی

رشته بینایی سنجی یکی دیگر از رشته های زیر مجموعه علوم انسانی و درمانی می باشد که در کشور کانادا تحصیل در آن بسیار ارزان است. این رشته دارای شاخه های متفاوتی برای بزرگسالان و کودکان است که شما می توانید تخصص مورد نظر خود در این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. همچنین این رشته دارای مسیر رشد و پیشرفت مشخصی است و شما می توانید به راحتی در این رشته به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید.

 

رشته ارتباطات از رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

رشته ارتباطات یکی از رشته های جذاب می باشد که بازار کار خوبی در این کشور دارد و در این رشته دروس هایی مانند فیزیک و ریاضی نیز وجود دارد.

شما عزیزان اگر قصد دارید در این رشته تحصیل کنید، می توانید پس از اتمام تحصیلات خود چه در کشور کانادا و چه در کشور ایران می توانید یک کار جذاب داشته باشید.

 محیط زیست

رشته های محیط زیست نیز جزء رشته های تحصیلی ارزان در کانادا است که شاخه های مربوط به این رشته یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین رشته در سراسر جهان است. همچنین شما می توانید با گذراندن تحصیلات خود را این رشته می توانید در یک کشور فوق العاده صاحب یک کار جذاب و پر درآمد شوید.

دلایل متفاوت بودن هزینه رشته های مختلف در کشور کانادا

شهریه رشته های تحصیلی در این کشور وابسته به عوامل گوناگونی مانند بازار کار آن رشته و درآمد حاصل از آن می باشد. بنابراین می توانیم بگوییم هرچه رشته تحصیلی در کشور کانادا متقاضیان بیشتری داشته باشد و همچنین فرصت های شغلی زیادتری داشته باشد، از هزینه بیشتری برخودار است. بعضی از دانشجویان به دلایل علاقه و آگاهی کامل از شرایط شغلی رشته های ارزان، اقدام به تحصیل در این رشته ها می کنند و در نهایت نیز در کسب و کار خود بسیار موفق می شوند و به درآمد چشم گیری می رسند. بعضی از افراد نیز از طریق رشته های ارزان در این کشور اقدام به دریافت ویزای کاری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − شش =

تماس و مشاوره رایگان