مقالات کشورهای مختلف

بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا

ایتالیا از جمله کشورهای پیشرفته ای است که در چند سال اخیر مقصد بسیاری از مهاجرین تحصیلی شده تحصیل در ایتالیا با مزایای فراوانی که دارد می‌تواند اولین و برترین گزینه جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور باشد. تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا، امکان بهره‌مندی از آموزش‌های پیشرفته همچنین اعتبار بالای مدارک اخذ شده از سوی دانشگاه‌های ایتالیا که مورد تایید تمام کشورها می‌باشد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی، مهمتر از همه امکان تحصیل رایگان با اخذ بورسیه‌های فراوان همه و همه ایتالیا را مقصدی مناسب و ایده آل جهت اپلای و مهاجرت تحصیلی کرده است در این مقاله شما را با انواع بورسیه‌های تحصیلی جهت تحصیل در ایتالیا آشنا خواهیم کرد .

هر آنچه در رابطه با بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا باید بدانید

به طور کلی بورسیه‌های دانشگاهی و دولتی زیادی در ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که هر کدام از آنها شرایط خاص خود را دارند اما شاخص و شرط اصلی تمامی آنها داشتن رزومه تحصیلی قوی است این بورسیه‌های دولتی یا دانشگاهی انواع مختلفی دارند برخی از آنها قسمتی از هزینه‌ها، برخی نیمی از آن و تعدادی از آنها فول فاند بوده و تمامی مخارج تحصیل و زندگی را برای دانشجوی در حال تحصیل در ایتالیا پرداخت می‌کنند. در ادامه انواع آنها و همچنین بورسیه استانی ایتالیا که بدون داشتن رزومه تحصیلی و نوشتن مقاله می‌توانید از آن استفاده کنید را به تفکیک بررسی می‌کنیم.

 انواع بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا

با اخذ بورسیه‌های تحصیلی در ایتالیا می‌توانید زندگی و تحصیل راحتی را برای خود ایجاد کنید با پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل توسط بورسیه‌ها شما از دغدغه مالی رها خواهید شد و تنها حواس و ذهن خود را معطوف به درس و آموزش خواهید کرد و کیفیت آموزشی خود را بالا می‌برید؛ پس در آینده با نمره بالاتر مدارک خود را گرفته و در موقعیت‌های بهتر مشغول به کار می‌شوید در عین حال می‌توانید اقامت کشور مورد علاقه خود را نیز به دست آورید.

  • بورسیه‌های دولتی که معمولاً به اسم بورسیه استانی ایتالیا شناخته می‌شود و برای تمامی دانشجویان در همه مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا برای تمامی رشته‌ها در دسترس است و نیازی به داشتن معدل و نمرات بالا یا چاپ مقاله ندارد که در ادامه درباره آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.
  • بورسیه‌های دانشگاهی ایتالیا که برای داشتن آن نیازمند رزومه و سابقه تحصیلی خوب، معدل و نمرات بالا، داشتن مقالات یا اختراعات در حیطه رشته تحصیلی خود می‌باشد و انواع مختلفی دارند که تنها برای مقاطع تحصیلات تکمیلی ارشد و دکترا اهدا می‌گردد.
  • نوع دیگر بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا بورسیه استعدادیابی است که تحت عنوان بورسیه جهان سوم نامیده می‌شود و تنها به دانشجویان برخی کشورها توسط وزارت امور خارجه کشور ایتالیا داده می‌شود در میان این کشورها نام کشور ما ایران هم دیده می‌شود و تنها برای مقطع کارشناسی ارشد در تعداد محدودی از رشته‌های تحصیلی در نظر گرفته شده است.

در ادامه با بورسیه‌های دانشگاه‌های ایتالیا آشنا می‌شویم .

بورسیه دانشگاه سیه نا ایتالیا

تمامی بورسیه‌های دانشگاهی با توجه به شرایط دانشجو توسط خود دانشگاه پرداخت می‌شود شما میتوانید از ددلاین‌ها و شرایط کامل آن از طریق سایت دانشگاه مذکور آگاه شوید.دانشگاه سیه نا از جمله دانشگاه‌های موفق و قدیمی کشور ایتالیا است که با توجه به شرایط تحصیلی و علمی دانشجو و اطلاع از درآمد دانشجویان و نیاز آنها بورسیه می‌دهد. بورسیه اعطایی از دانشگاه سیه نا به طریق مختلف ارائه می‌گردد برای برخی از دانشجویان با توجه به شرایط مالی آنها کل مبلغ شهریه دانشگاه را پرداخت می‌کند یا هزینه‌های زندگی و اجاره مسکن را بر عهده می‌گیرد. گاهی وام هم به دانشجویان اعطا می‌کند. این دانشگاه به دانشجویان رشته پرستاری توجه ویژه‌ای نموده و کمکهای مالی بیشتری هم پرداخت می نماید.

 

بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا 1

 بورسیه دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا

دانشگاه پلی تکنیک میلان که در شهر میلان ایتالیا واقع شده است به دانشجویانی که توانایی و شایستگی علمی خود را ثابت کرده‌اند جهت پرداخت شهریه دانشگاهش مبلغی را پرداخت می‌کند گاهی به جز شهریه کمک هزینه هایی به ارزش ۵ تا ۱۰ هزار یورو سالیانه به دانشجویان برتر می‌دهد دانشگاه پلی تکنیک میلان علاوه بر این بورسیه‌های دیگری نظیر بورسیه DSU را که بر اساس درآمد و شرایط مالی دانشجو می‌باشد هم به صورت کمک هزینه در شهریه و مسکن ارائه می‌کند.

  • از دیگر بورسیه‌های دانشگاه پلی تکنیک میلان بورسیه‌های MERIT_BASED Scholarships که خود بخش‌های مختلفی دارند. بورسیه‌های طلایی، نقره‌ای و پلاتینیوم که هر کدام به ترتیب معاف از شهریه و پرداخت ۵۰۰۰ یورو در سال و پرداخت شهریه و ۱۰ هزار یورو سالیانه کمک هزینه تحصیلی را در بر می‌گیرند.
  • بورسیه‌های Fulbright هم نوعی دیگر از بورسیه‌های تحصیلی اهدایی از دانشگاه پلی تکنیک میلان است و به دانشجویان نخبه جهت تحصیل در این دانشگاه پرداخت می‌شود.

بورسیه دانشگاه بولونیا ایتالیا

دانشگاه بولونیا از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین دانشگاه‌های کشور ایتالیا است که دانشجویان ایرانی زیادی در آن مشغول به تحصیل هستند دانشگاه بولونیا به دانشجویانی که شرایط لازم را داشته باشند کمک هزینه‌ای به ارزش بیش از ۱۱ هزار یورو پرداخت می‌کند که تنها برای مدت یک سال ارزش دارد و در صورت لزوم می‌توانید برای سال‌های بعدی دوباره درخواست دهید دانشگاه بولونیا در کنار کمک هزینه مالی شهریه این دانشجویان را هم حذف خواهد کرد. برای اخذ این بورسیه توسط دانشگاه بولونیا باید مدارکی همچون نمرات مقاطع سال‌های قبل و معدل تحصیلی آنها به همراه مدرک زبان آیلتس و نمره قبولی در آزمون‌های ورودی همچون SAT ،TOLC،IMAT را برای مقطع کارشناسی و مدرک GRE برای دوره کارشناسی ارشد را ارائه دهید .از دیگر شروط بهره‌مندی از بورسیه دانشگاه بولونیا داشتن سن مناسب و تا قبل از ۳۰ سالگی است.

 بورسیه دانشگاه پلی تکنیک تورین (تورینو) ایتالیا

دانشگاه پلی تکنیک تورین از خوشنام‌ترین و برترین دانشگاه‌های فنی در ایتالیا است که از نظر جهانی رتبه خوبی را از آنِ خود کرده است .این دانشگاه برای مقاطع مختلف و بیشتر جهت تحصیل در رشته‌های معماری و مهندسی ارائه می‌گردد و انواع مختلفی دارد مثل بورسیه استعدادیابی که برای کشورهایی خاص در نظر گرفته شده که باز هم خوشبختانه نام کشورمان ایران در این لیست قرار دارد و تنها برای مقطع ارشد به صورت کمک هزینه پرداخت می‌شود و شرط اصلی آن شایستگی علمی و رزومه قوی تحصیلی به همراه وضعیت مالی پایین دانشجو می‌باشد.

دانشگاه پلی تکنیک تورین (تورینو) بورسیه دیگری را هم به نام Topolito در اختیار دارد که هدف اصلی آن جذب فرهنگ‌های مختلف و دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا است و به دانشجویان نمره برتر مبلغی به ارزش ۸۰۰۰ یورو سالیانه پرداخت می‌کند.

 بورسیه دانشگاه بوکونی ایتالیا

بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه که دانشگاهی در شهر میلان ایتالیا است تنها به دانشجویان عالی از نظر تحصیلی اعطا می‌شود و برای مقاطع کارشناسی و ارشد در نظر گرفته شده است به دلیل سخت‌گیری در اعمال آن تعداد محدودی دارد . در مقاطع کارشناسی کمک هزینه‌ای به ارزش ۱۲ هزار یورو و کارشناسی ارشد تا ۱۴ هزار یورو در طول سال پرداخت میکند.

بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا SNS ایتالیا

بورسیه SNS برگرفته از Scuoa Normale Superiore  بورسیه‌ای فول فاند جهت تحصیل دکتری در دانشگاه کشور ایتالیا طراحی شده و در صورت داشتن مدارک تحصیلی و نمرات بسیار بالا، مدرک زبان با نمره عالی و نوشتن چندین مقاله و اختراع به ثبت رسیده و چاپ شده می‌توانید برای اخذ آن درخواست دهید. بورسیه SNS تا سقف ۱۷ هزار یورو در طول سال هزینه‌ها را پوشش خواهد داد که شامل تمامی هزینه‌های تحصیلی و زندگی در ایتالیا می‌شود.

 

بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا 2

بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا استانی DSU

از مهم‌ترین و معروف‌ترین بورسیه‌های دولتی ایتالیا بورسیه DSU یا بورسیه استانی است که با توجه به هر استان به دانشجو اعطا می‌شود. بورسیه استانی معمولاً به دانشجویان مقطع کارشناسی و ارشد داده می‌شود و با داشتن آن از دادن شهریه دانشگاه معاف شده و هر ماه مبلغی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو کمک هزینه تحصیلی دریافت خواهید کرد. همچنین از کارت غذا یا سلف دانشگاه هم به صورت رایگان بهره‌مند می‌شوید. حتی تا ۷۰ درصد تخفیف کمک هزینه اسکان یا خوابگاه برای دانشجویان هم از دیگر مزایای بورسیه استانی ایتالیا است.

برای بهره گرفتن از بورسیه استانی ایتالیا که به تحصیل رایگان ایتالیا معروف شده است داشتن حداکثر ۳۰ سال سن، معدل بالای ۱۴ و مدرک زبان آیلتس ۶ به همراه اثبات درآمد ناکافی و وضعیت سرپرست الزامی است و در آخر پذیرش قطعی دانشگاههای ایتالیا را اخذ کرده باشید . نکته مهم اینکه تمامی دانشگاههای ایتالیا بورسیه استانی را ندارند و باید قبل از پذیرش از شرایط دانشگاه و بورسیه های آن آگاه باشید.

سقف کمک هزینه بورسیه های استانی ایتالیا تا ۵۲۰۰ یورو در طول یک سال میباشد.

سخن آخر

برای کسب اطلاع از آخرین اخبار و ددلاین های مربوط به بورسیه های استانی و یا دانشگاهی ایتالیا جهت تحصیل در این کشور با مشاورین ما در ارتباط باشید تا با شرایط کامل اخذ بورسیه های تحصیلی ایتالیا و چگونگی بهره بردن از آنها آشنا شوید .

تیم مجرب ما در اپلای یونیورس متخصص در انجام امور مربوط به اپلای ایتالیا و اخذ بورسیه های تحصیلی ایتالیا بوده و قدم به قدم کنارتان خواهد بود .

مقطع

رشته

دانشگاه

زیست شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : موسسه ماکس پلانک
مهلت ثبت نام : 2024-07-17
شهریه : رایگان و دارای حقوق
زبان شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : لایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-08
شهریه : رایگان و دارای حقوق
فیزیک و ریاضیات دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : گوتینگن
مهلت ثبت نام : 2024-07-10
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی مکانیک دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : Julich
مهلت ثبت نام : 2024-07-21
شهریه : رایگان و دارای حقوق
اقتصاد کشاورزی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : ِلایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-28
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی سازه کارشناسی ارشد
مقطع : کارشناسی ارشد
کشور : آلمان
مدت دوره : 2ساله
دانشگاه : باهاوس وایمار
مهلت ثبت نام : 2024-07-01
شهریه : رایگان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − بیست =

تماس و مشاوره رایگان