رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا

رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا

شما با تحصیل در کانادا اطمینان حاصل می‌کنید که آینده شغلی خوبی در پیش دارید. اما باید سعی کنید در دوران تحصیل خود مهارت کافی کسب کنید. در صورتی که قصد شما از مهاجرت به این کشور مهاجرت دانشجویی است و می‌خواهید بعد از فارق‌التحصیلی نیز در این کشور مشغول به کار شوید؛ باید بدانید که رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا چه رشته‌هایی هستند و سعی کنید این رشته‌ها را برای تحصیل انتخاب کنید. زیرا مشاغلی که درآمد خوبی دارند بسیار محبوب هستند و شما بلافاصله می‌توانید وارد بازار کار شوید.‌ همچنین این رشته‌ها در دانشگاه‌های بین‌المللی پذیرش دارند. در ادامه به بررسی این رشته‌های تحصیلی پر درآمد در کانادا می‌پردازیم.

معرفی ۱۰ رشته پردرآمد در کانادا

در کشور کانادا برخی رشته‌ها دارای درآمد بهتری می‌باشند و اغلب دانشجویان این رشته‌ها را انتخاب می‌کنند تا به درآمد مطلوب خود برسند. در ادامه مشاغلی که بیان می‌کنیم دارای درآمد سالانه‌ی نسبتا بالایی هستند و شما هم می‌توانید این مشاغل را انتخاب کنید تا درآمد بالا را تجربه کنید.

رشته علوم‌ پزشکی از رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا

از اولین رشته‌های پول ساز، رشته علوم پزشکی است که همواره در کشورهای دنیا رشته پول‌سازی است. این رشته پر طرفدار و پر درآمد دارای زیر شاخه‌های متعددی است که هر یک شرایط شغلی خاص خود را دارند. از اولین زیر شاخه‌های آن که دارای پردرآمد ‌ترین رشته است؛ متخصص ارتوپدی است که به صورت میانگین سالانه ۵۱۱ هزار دلار است. پس از آن جراح پلاستیک با درآمد ۴۷۹ هزار دلار در رتبه‌ی دوم مشاغل پردرآمد رشته علوم پزشکی کانادا قرار می‌گیرد. متخصص گوش، حلق و بینی نیز متوسط سالانه ۴۵۵ هزار دلار درآمد دارد.

رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا 1

رشته تحصیلی پرستاری در کانادا

از دیگر رشته‌های پرطرفدار در کانادا رشته پرستاری است که دارای درآمد مناسبی نیز می‌باشد. دانشجویانی که در این رشته مشغول به تحصیل هستند می‌توانند پس از پایان کارشناسی خود وارد بازار کار شوند. با توجه به اینکه پرستارها نسبت به پزشکان دارای مسئولیت کم‌تری هستند می‌توانند در کنار کار تحصیلات تکمیلی خود را نیز ادامه دهند. البته قابل ذکر است که رشته‌ی پرستاری نیز دارای زیرشاخه‌های متعددی می‌باشد و شامل موارد زیر است:

تکنسین قلب و عروق

تکنسین آزمایشگاهی

پزشک طب سنتی

داروسازی

رشته تحصیلی روزنامه‌نگاری

امروزه با توجه به پیشرفت فضای مجازی رشته‌های زیادی برای این موضوع پدید آمده‌اند‌. افراد می‌توانند این رشته‌ها را شناسایی و در آن‌ها مشغول به کار شوند‌ تا بتوانند بلافاصله پس از اتمام درس خود وارد کار شوند و مشغول به فعالیت در حوزه‌ای که تحصیل کرده‌اند، شوند. این رشته دارای درآمد میانگین خوبی نیز می‌باشد.

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

یکی دیگر از رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا را رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات تشکیل می‌دهد. اگر شما هم به این رشته تحصیلی علاقه‌مند هستید بهتر است بدانید که با تلاش بیش‌تر می‌توانید به زودی به مراتب بالاتری برسید و درآمد سالانه مناسبی داشته باشید. از رشته علوم کامپیوتر زیرشاخه‌های زیادی وجود دارد از جمله IT  که شغل پردرآمد است. به رشته تحصیلی مهندسی رایانش ابری یا مهندسی ابر نیز می‌گویند. در صورتی که شما هم متخصص سیستم‌هدی مبتنی بر فضای ابری هستید و از آیت تکنولوژی در کارهای خود استفاده می‌کنید، می‌توانید درآمد سالانه ۹۶ هزار دلار را تجربه کنید.

رشته هنر

اگر بخواهید طبق نظریه قدیمی‌ها پیش بروید شاید فکر کنید که از هنر نمی‌توانید درآمد داشته باشید‌. اما بهتر است بدانید رشته‌ی هنر نیز از رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا است و طرفداران زیادی دارد. این رشته علاوه بر اینکه سرشار از هنر و خلاقیت است؛ به عنوان شغل محبوب نیز شناخته می‌شود که مردم می‌توانند با آن نیازهای خود را برطرف کنند. اگر در این رشته تحصیل می‌کنید بهتر است بدانید که درآمد سالانه آن ۱۰۰ هزار دلار است.

مهندسی از رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا

شاید در ذهن شما هم بعد از رشته پزشکی، رشته مهندسی جزو پردرآمدترین مشاغل باشد. در کشور کانادا نیز همین‌طور است و برای رشته‌ی مهندسی به شدت نیرو جذب می‌شود. دانشجویانی که در رشته‌ی مهندسی مکانیک و مهندسی برق تحصیل می‌کنند؛ این نوید را به آن‌ها می‌دهیم که می‌توانند پس از اتمام تحصیلات خود بهترین موقعیت شغلی در کانادا با بهترین درآمد را داشته باشند. همچنین از دیگر زیرشاخه‌های رشته‌ی مهندسی که درآمد خوبی دارد شامل: مهندس طراحی خطوط لوله، مهندسی مدیریت پروژه، مهندسی مکانیک، مهندسی برق که دارای درآمد بالای ۹۰ هزار دلار در سال هستند.

رشته حقوق

از دیگر رشته‌های محبوب در دنیا رشته‌ی تحصیلی حقوق است. این رشته مشاغل گسترده‌ای را به خود اختصاص می‌دهد. در صورتی که دانش آموزان در دوران دبیرستان رشته علوم انسانی را انتخاب کنند و در آن تحصیل کنند؛ می‌توانند در دانشگاه در این رشته ادامه تحصیل دهند.  یکی از رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا نیز رشته‌ی حقوق است. حتما می‌دانید که از مهم‌ترین مشاغل آن نیز شغل وکالت است. البته این رشته نیز به زیرشاخه‌های متعددی تقسیم می‌شود. اگر شغل وکیل اقامه دعوی را انتخاب کنید، درآمد سالانه ۲۱۸ هزار دلاری را خواهید داشت. پس از آن رشته مشاور شرکت با حقوق سالانه ۱۲۳ هزار دلار و همچنین رئیس اداره حقوقی با متوسط درآمد ۱۰۵ هزار دلار در گروه رشته‌های پردرآمد قرار می‌گیرند.

کسب و کار

در کانادا رشته کسب و کار دارای طرفدارانی زیادی است و بسیار محبوب می‌باشد. البته نکته‌ی مهم‌تر این است که جزو مشاغل پول‌ساز نیز می‌باشد. شاید علاقه‌ی زیاد جوانان این کشور به این رشته پول‌ساز بودن آن نیز می‌باشد. این رشته‌ها می‌توان به اقیانوسی تشبیه کرد که دارای مشاغل مختلفی مانند جزیره درون خود است. اما طبیعی است که مشاغلی مدیریتی در آن از نظر مالی در بالاترین جایگاه قرار می‌گیرند. مدیریت بازاریابی از زیر شاخه‌های این رشته است و دارای درآمد سالانه ۱۳۵ هزار دلار است. همچنین این رشته در رتبه‌ی اول مشاغل پردرآمد در کانادا قرار گرفته است. پس از آن مدیریت پروژه است که کسانی که در آن مشغول به کارند درآمد سالانه ۹۵ هزار دلار را تجربه می‌کنند. رشته تحلیل‌گر یا به عبارتی مشاور مدیر نیز می‌تواند درآمد سالانه ۹۳ هزار دلار داشته باشد.

رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا 2

فایننس و حسابداری

اگر بخواهیم یکی دیگر از رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا را نام ببریم، رشته فایننس و حسابداری است. علت کنار هم آمدن این دو شغل، مرتبط بودن آن‌ها با یکدیگر است. پس می‌توان گفت این دو شغل کنار یکدیگر از پردرآمدترین مشاغل را تشکیل می‌دهند. قطعا افرادی که با امور مالی، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مسائل اقتصادی در ارتباط هستند، درآمد سالانه خوبی را نیز تجربه می‌کنند. میزان درآمد این مشاغل تقریبا با یکدیگر یکسان است. برای مثال از پردرآمد‌ترین مشاغل این رشته مدیریت پوشش ریسک با درآمد ۲۶۰ هزار دلار در سال است‌. پس از آن مدیریت مالیاتی که بسیار طرفدار دارد نیز متوسط درآمد ۱۶۰ هزار دلار دارد. اگر در رشته حسابداری ارشد هستید، این رشته نیز دارای درآمد نسبتا خوبی است.

رشته تحصیلی زمین شناسی در کانادا

در ادامه معرفی رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا به رشته زمین شناسی می‌رسیم. در کشور کانادا برای این رشته نیروی زیادی جذب می‌شود و همواره برای آن کار هست‌. دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی باشند ؛ می‌توانند در مشاغلی هم‌چون استخراج نفت، معدن، زیباسازی شهر، زیست محیطی و… مشغول به کار شوند و درآمد بالایی را نیز تجربه کنند.

رشته تحصیلی MBA

این رشته نیز جزو رشته‌های تحصیلی پردرآمد درکانادا می‌باشد.‌ شما با وارد شدن به این رشته با دنیایی از کسب و کار آشنا خواهید شد‌. با تحصیل در این رشته تحصیلی موقعیت‌های شغلی متعددی برای شما ایجاد خواهد شد. اما نکته‌ی مهم این است که برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کانادا و در این رشته باید هزینه‌ی زیادی را پرداخت کنید. اما در آینده با داشتن مدرک تحصیلی این رشته کار پردرآمد خواهید داشت.

رشته تحصیلی مدیریت مالی در کانادا

برای وارد شدن به این رشته تحصیلی باید بسیار جسارت داشته باشید. اما این رشته همواره جزو رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا است که طرفداران زیادی دارد. با وارد شدن به این رشته شما می‌توانید برنامه‌ریزی‌های مالی دراز مدت را انجام دهید. پس از اتمام تحصیلات خود نیز می‌توانید در مشاغلی هم‌چون حسابداری مشغول به کار شوید که دارای درآمد مناسبی می‌باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی رشته‌های تحصیلی پردرآمد در کانادا پرداختیم‌. زیرا امروزه افراد زیادی برای ادامه تحصیل به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند. از این رو شاید برایشان سوال باشد که چه رشته‌‌ای را انتخاب کنند که آینده‌ی شغلی مناسبی داشته باشد و در کنار آن درآمد بالایی نیز داشته باشند‌. مشاغل پردرآمد زیادی را بیان کردیم که می‌توانید آن‌ها را برای تحصیل انتخاب کنید. اما در بین این مشاغل رشته‌ی تحصیلی پزشکی و مهندسی حرف اول را می‌زنند. شما با انتخاب این دو رشته و تلاش فراوان قطعا به زودی وارد بازار کار می‌شوید و درآمد بالایی را نیز تجربه خواهید کرد. پس در دوران تحصیلات خود همواره پشتکار داشته باشید تا علاوه بر مدرک مهارت نیز بیاموزید. زیرا در کشور کانادا داشتن مهارت مهم‌ترین اصل است. امیدواریم از این مطالب نهایت بهره را برده باشید. از همراهی شما تا انتهای مقاله سپاس‌گزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هشت =

تماس و مشاوره رایگان