رشته‌های بدون آزمون سوئد

رشته-های-بدون-آزمون-سوئد

برخورداری از مدرک‌زبان یکی از اساسی ترین مدرک‌های مورد نیاز است که، برای تحصیل در سراسر دنیا و همچنین سوئد، مورد نیاز است. سوئد کشوری پهناور در حوزه اسکاندیناوی است. یک‌ کشور فوق‌العاده اما سرد برای شروع دوباره زندگی و همچنین تحصیل است. تحصیل در دانشگاه‌های سوئد یکی از بهترین انتخاب‌ها است زیرا از نظر کیفیت آموزش و سطح علمی، جزو یکی از فوق‌‌العاده ترین دانشگاه‌های جهان است. در دانشگاه‌های سوئد بیش از 900 دوره تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. در ضمن ناگفته نماند که کشور سوئد از لحاظ تسلط به زبان انگلیسی، رتبه‌ی سوم در بین کشور‌های غیر انگلیسی زبان را به خود اختصاص داده است. اما سوال بسیاری از دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند این است که آیا امکان تحصیل در رشته‌های بدون آزمون سوئد وجود دارد؟ تا پایان مقاله همراه ما باشید تا پاسخ این سوال خود را بگیرید.

 

آیا بدون مدرک زبان می‌توان در سوئد تحصیل کرد؟

برای تحصیل در رشته‌های بدون آزمون سوئد بدون داشتن مدرک زبان، باید در مرحله اول بدانید که زبان اصلی تدریس در دانشگاه‌های سوئد، زبان انگلیسی یا سوئدی است. برای تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی داشتن مدرک زبان مانند: آیلتس یا تافل الزامی است. مدارک خواسته شده برای اثبات توانایی شما در زبان انگلیسی جهت بررسی و مطالعه در دانشگاه است. در واقع بدون دسترسی به مدرک زبان ممکن است برای آموزش در رشته‌های تحصیلی بدون آزمون سوئد محدودیت‌هایی وجود داشته باشد. همچنین می‌توانید در بعضی از موارد، از تجربه و آموزش‌هایی که دیده‌اید برای اثبات توانایی خود در زبان انگلیسی استفاده کنید. به طور مثال: ممکن است با شرکت در محاصبه‌های دانشگاه و یا حتی ارائه نمونه‌های کتبی از شما درخواست مدرک زبان نکنند.

شرایط تحصیل رشته‌های بدون آزمون سوئد بدون مدرک زبان بستگی به سطح مقطع و رشته‌ی تحصیلی شما دارد. در ادامه به شرایط تحصیل در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، بدون مدرک زبان می‌پردازیم. با ما همراه باشید‌.

رشته های بدون آزمون سوئد 1

مقطع کارشناسی: در بعضی از دانشگاه‌ها این امکان این‌که برگزاری آزمون در خود دانشگاه باشد وجود دارد، که در صورت قبول شدن، افراد می‌توانند بدون نیاز به مدرک زبان، در رشته‌ی مورد نظر پذیرفته شوند و به تحصیل ادامه دهند.

 

مقطع کارشناسی ارشد: برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد، بیشتر دانشگاه‌ها ارائه مدرک زبان معتبر را ضروری می‌دانند. به همین جهت، الزامی است که دانشجویان در یکی از آزمون‌های زبان که توسط خود دانشگاه و سازمان‌های معروف در سوئد است شرکت کنند. معتبرترین آزمون‌های زبان در سوئد شامل: آیلتس و تافل است.

 

پذیرش از برخی دانشگاه‌ها برای شرکت در رشته‌های بدون آزمون در سوئد بدون مدرک زبان برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی تسلط به زبان انگلیسی الزامی است. گاهی اوقات موارک دیگری مانند: ارائه پیشینه تحصیلی در دانشگاه‌های انگلیسی زبان در داخل یا خارج از کشور جهت اثبات توانمندی در زبان انگلیسی قابل قبول است. در واقع شرکت در آزمون‌های داخلی که توسط دانشگاه‌های سوئد برگزار می‌‌شود، می‌تواند جایگزین مناسبی برای آیلتس و تافل باشند. اگر با شرکت در این آزمون‌ها توانمندی خود را اثبات کنید، این امکان وجود دارد که بتوانید بدون مدرک زبان بین‌المللی پذیرش خود را بگیرید.

همچنین در برخی از موارد خاص براساس شرایط دانشگاه و رشته‌ تحصیلی این امکان وجود دارد که دانشگاه‌هایی در سوئد پیدا کنید که به صورت استثنایی، بدون نیاز به مدرک زبان، پذیرای دانشجو باشند. موارد گفته شده ممکن است در رشته‌های دانشگاهی خاص و یا دوره‌های تحصیلی کوتاه مدت باشند.

 

تحصیل  بدون داشتن مدرک زبان در مقطع کارشناسی

تحصیل کردن در سوئد بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی به طور کلی دارای دشواری‌هایی است، اما همچنان راه‌هایی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

شرکت در دوره‌های آموزش زبان: کشور سوئد مانند بسیاری از کشور‌ها، تحصیل در مقطع کارشناسی را ۴سال در نظر گرفته است که به زبان سوئدی تدریس می‌شود. در واقع یک راه برای اثبات مهارت‌های زبانی وجود دارد که، شرکت در دوره‌های آموزشی زبان است. بنابراین قبل از شروع تحصیل در دانشگاه، باید در موسسات زبان و یا مدارس سوئد شرکت کرد تا مهارت‌های لازم را در این زمینه کسب کرد.

مصاحبه زبانی: بعضی از دانشگاه‌ها برای ارزیابی مهارت‌های زبانی ممکن است، محاصبه انجام دهند. در واقع در این محاصبه هدف نشان‌ دادن توانایی مطالعه، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی است‌.

نمونه‌های کاری: بعضی از دانشگاه‌ها از افراد متقاضی نمونه‌ کار‌هایی به زبان انگلیسی درخواست می‌کنند تا مهارت زبانی آن‌ها ارزیابی شود. این موارد شامل: مقاله‌ها، پروژه‌ها و یا حتی پیشینه تحصیلی در زبان انگلیسی می‌باشند.

دانشگاه با الزامات زبانی آسان‌تر: بعضی از دانشگاه‌ها با الزامات زبانی ساده‌تری اجازه می‌دهند که دانشجویان در دوره‌های آموزشی زبان در دانشگاه، آموزش ببینند. این راهکار یک فرصت طلایی برای متقاضیان است.

 

تحصیل بدون داشتن مدرک‌ زبان در مقطع کار‌شناسی ارشد

تحصیل در رشته‌های بدون آزمون سوئد بدون داشتن مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد ۲ تا ۳ سال طول می‌کشد. تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان در سطح مقطع کارشناسی ارشد دشوار است.

در واقع در بیشتر دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی کشور سوئد، به‌طور معمول از متقاضیانی که می‌خواهند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند، مدرک زبان رسمی و معتبر مثل: آیلتس و تافل را می‌خواهند. زیرا در این مقطع بیشتر رشته‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. در واقع با داشتن مدرک آیلتس ۵/۵ می‌توانند آمادگی لازم جهت شرکت در دوره‌های قبل از دروس اصلی را داشته‌باشند.

ناگفته نماند که بعضی از دانشگاه‌ها می‌توانند به صورت استثنایی از این مورد چشم پوشی کنند و اجازه ورود متقاضی به رشته‌های کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان را داشته باشند. به‌طور مثال: اگر شما مدرک کارشناسی را در کشور سوئد گرفته باشید و همچنین با زبان سوئدی آشنایی داشته باشید، درخواست شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین نکته قابل‌ذکر این است که این موارد به دانشگاه و شرایط خاصی وابسته است و نمی‌تواند به عنوان یک قانون کلی این موارد را در نظر گرفت.

همچنین داشتن تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی می‌تواند یک جایگزین فوق‌العاده برای مدرک زبان باشد. برای دانشجویانی که فاقد مدرک زبان رسمی هستند، توصیه ما این است که، برای داشتن مدرک زبان معتبر و همچنین داشتن مدرک آیلتس یا تافل اقدام کنند.

رشته های بدون آزمون سوئد 2

تحصیل در رشته‌های بدون آزمون سوئد در مقطع دکتری

مقطع دکتری برای دانشجویانی که قصد مهاجرت دارند یک گزینه‌ی عالی و همچنین پرطرفدار است. تحصیل در این مقطع بین ۴ تا ۵ سال طول می‌کشد. تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان در مقطع دکتری دارای دشواری‌هایی است و همچنین چالش‌برانگیز است.

در واقع تحصیل در رشته‌های بدون آزمون سوئد در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان رسمی و معتبر مانند: آیلتس و تافل است. مدرک زبانی برای ثابت کردن توانمندی شما در مهارت‌های زبانی برای تحصیل در مقطع دکتری مورد نیاز است. برخورداری از داشتن مدرک زبان در سطح آیلتس ۷ به بالا، مقالات ISI و معدل بالا شانس شما در پذیرش را بالا می‌‌برد.

 

معایب تحصیل در رشته‌های بدون آزمون سوئد

از معایب تحصیل در رشته‌های بدون آزمون سوئد بدون مدرک زبانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 از دست دادن فرصت‌های شغلی مناسب: یکی از معایب تحصیل در رشته‌‌های بدون آزمون سوئد بدون مدرک زبان از دست دادن فرصت‌های شغلی است. برای پیدا کردن کار مناسب و پیشرفت در حرفه‌ی مورد نظر، آشنایس با زبان محل و قوانین کاری مورد نیاز ضروری است‌. بدون داشتن مدرک زبان امکان محدودیت در انتخاب شغل و پیشرفت شغلی وجود دارد. در واقع آشنایی با زبان سوئدی و دارا بودن مدرک زبان قبل از شروع تحصیل در سوئد می‌تواند باعث بهره‌وری بیشتر شما و کمتر بودن مشکلات شود.
عدم برقراری ارتباط اجتماعی: زبان یک ابزار کاربردی برای برقراری ارتباطات اجتماعی است. در واقع اگر به زبان سوئدی هیچ آشنایی نداشته باشید، این امکان وجود دارد که با مشکلات زیادی در برقراری ارتباط با همکلاسی‌ها، استادان مربوطه و سایر افراد حاضر در محیط دانشگاه مواجه شوید. این امکان وجود دارد که منجر به احساس تنهایی و عدم برقراری ارتباط در محیط تحصیلی شوید.
ضروری بودن مدرک زبان: در کشور سوئد در بعضی از دانشگاه‌ها داشتن مدرک زبان معتبر ضروری است.
عدم دسترسی به آموزش خوب: یکی از معایب تحصیل در رشته‌های بدون آزمون سوئد و بدون نیاز به مدرک‌زبان، عدم برخورداری از یک آموزش عالی و باکیفیت است.

 

هزینه‌های زندگی‌ و تحصیل در رشته‌های بدون آزمون سوئد

تحصیل در رشته‌های بدون آزمون سوئد شامل هزینه‌های زندگی و شهریه، مسکن، بیمه بهداشتی و هزینه‌های روزمره شود. شهریه دانشگاه‌ها در مدت زمانی مختلف متغیر است و براساس دانشگاه و مقطع تحصیلی تعیین می‌شود. هزینه مسکن در رشته‌های بدون آزمون سوئد وابسته به نوع مسکن و شهر مورد نظر متفاوت است. هزینه‌های روزمره زندگی شامل: غذا، حمل و نقل و خریداری لوازم شخصی است. همچنین بیمه بهداشتی برای دانشجویان بین‌المللی ضروری است. به‌طور کلی، هزینه زندگی در سوئد بالاتر از اروپا است.

سخن پایانی

سوئد یکی از کشور‌های پر‌طرفدار جهت تحصیل در اروپا است. که با استقبال فراوان دانشجویان بین‌المللی مواجه شده است. یکی از مواردی که این کشور از محبوبیت بی‌شماری برخوردار است می‌توان به تحصیل آسان به زبان انگلیسی در این کشور پرداخت. افراد داوطلب که موفق به کسب نمره زبان نشوند همواره می‌توانند با ارائه نمره آیلتس کمتر از ۶ برای شرکت در دوره‌های زبان درخواست دهند. در این مقاله به بررسی تحصیل در رشته‌های بدون آزمون سوئد بدون داشتن مدرک زبان پرداختیم و شرایط و الزامات مورد نیاز را خدمت شما ارائه دادیم. امید است مطالب گفته شده شما را در جهت رسیدن به اطلاعات مورد نظر یاری نمایید. و همواره شما در طول زندگی با افزودن اطلاعات خود در زمینه مورد نظر بهترین تصمیم‌ ممکن را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + پنج =

تماس و مشاوره رایگان