تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل رشته‌های پزشکی در روسیه خصوصاً دندانپزشکی گزینه مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی در روسیه دارای کیفیت بالای آموزشی هستند و مدرک بیشتر دانشگاه‌های روسیه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران و همچنین از اعتبار بالای جهانی برخوردار است تحصیل ارزان و مقرون به صرفه دندانپزشکی در روسیه از دیگر مزیت‌های تحصیل در این کشور است تحصیل دندانپزشکی تقریباً ۵ سال به طول می‌انجامد که شامل دوره کارورزی یا کارآموزی در کلینیک و بیمارستان‌ها هم می‌شود تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در روسیه به دو زبان انگلیسی و روسی امکان پذیر است.

 شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه

برای اینکه در دانشگاه‌های روسیه برای رشته دندانپزشکی پذیرش بگیرید باید درخواست خود را به دانشگاه دندانپزشکی در روسیه ارسال نمایید.

فرم تکمیل درخواست پذیرش از دانشگاه به همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر آیلس یا تافل و همچنین قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌ها از مواردی است که باید انجام شود برخی از دانشگاه‌های روسیه هم نظیر سن پترزبورگ شرط معدل بالای ۱۹ را به جای آزمون ورودی قرار داده‌اند.

در صورت قبولی باید برای درخواست ویزای تحصیلی اقدام کنید .

 مدارک لازم

▪︎پاسپورت دارای اعتبار

▪︎ تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی

▪︎عکس و مدارک شخصی و هویتی

▪︎ نامه دعوت برای تحصیل از سوی دانشگاه

▪︎ گواهی سلامت و عدم وجود ویروس ایدز

▪︎ پرداخت هزینه‌های لازم

دانشجوی متقاضی تحصیل دندانپزشکی در روسیه باید مدارک بالا را به کنسولگری کشور روسیه در کشور اقامت خود برده و برای اخذ ویزا اقدام نماید.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

مزایا و معایب تحصیل دندانپزشکی در روسیه

 مزایا :

▪︎عدم نیاز به قبولی در آزمون ورودی در برخی از دانشگاه‌های دندانپزشکی روسیه

▪︎ کیفیت بالای آموزش و استفاده از دانشگاه‌های با سابقه و برتر

▪︎ امکان تحصیل به زبان انگلیسی

▪︎هزینه‌های پایین تحصیل دندانپزشکی در روسیه

▪︎ محیط امن دانشگاه‌های کشور روسیه

▪︎ آشنایی با فرهنگ‌های مختلف در جهان

▪︎ امکان کار در حین تحصیل دندانپزشکی در روسیه

 معایب :

▪︎  لزوم یادگیری زبان روسی به دلیل ارتباط با مردم این کشور

▪︎سردی بیش از حد هوا مخصوصاً در زمستان

 برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه

 • دانشگاه ایالتی لومونسوف
 • دانشگاه فدرال کازان
 • دانشگاه سچینوا روسیه
 • دانشگاه ایالتی مسکو
 • دانشگاه اودوکیموف مسکو
 • دانشگاه پزشکی دولتی اورال
 • دانشگاه پزشکی دولتی باشقیر
 • دانشگاه ایالتی تومسک
 • دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک
 • دانشگاه پزشکی دولتی آستراخان
 • دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی پاولوف سن پترزبورگ
 • دانشگاه پزشکی پیروگوف
 • دانشگاه پزشکی پریولژسکی
 • دانشگاه رودن
 • دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ

در روسیه حدود ۱۰۰ دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد که دانشگاه‌های فوق مورد تایید وزارت علوم بهداشت ایران هستند.

 هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه

روسیه به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه‌های تحصیل و پایین بودن شهریه‌های دانشگاه‌هایش همیشه زبانزد بوده است به طور کلی رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی از رشته‌های هزینه برتر از دیگر رشته‌های تحصیلی در روسیه است اما باز هم هزینه تحصیلی دندانپزشکی در روسیه از حدود ۳ تا ۸ هزار دلار آمریکا در سال بیشتر  نخواهد بود که این مبلغ به دانشگاه محل تحصیل رشته تخصصی تحصیلی و برتری هر یک متفاوت خواهد بود.

 هزینه زندگی

هزینه‌های زندگی برای یک دانشجو در روسیه به نسبت سبک زندگی فرد می‌تواند به طور متوسط بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه پیش بینی شود که بیشترین مبلغ وارده می‌تواند برای اجاره مسکن کنار گذاشته شود البته اجاره مسکن در شهرهای کوچک روسیه بسیار کمتر از شهرهای بزرگ و مهم‌تر روسیه نظیر سن پترزبورگ و مسکو خواهد بود بقیه هزینه‌های زندگی برای خوراک، پوشاک، تفریح سرگرمی، رفت و آمد بیمه و غیره می‌باشند که به طور کلی هزینه‌های زندگی در روسیه ارزان‌تر از دیگر کشورهای پیشرفته است.

در مورد هزینه اجاره مسکن هم گاهی دانشگاههای روسیه خوابگاه هم در اختیار دانشجویان قرار میدهد.

کار

کار کردن برای دانشجویان در روسیه در طول دوران تحصیل ممکن است و همین امر باعث می‌شود که هزینه‌های تحصیلی با کار کردن کاهش پیدا کند و می‌تواند تجربه کاری خوبی برای آینده کاری دانشجو هم باشد.

مشغول به کار شدن در کشور روسیه به این صورت است که دانشجوی فارغ التحصیل می‌تواند تا یک سال در این کشور بماند و شغل مورد نظر خود را پیدا کند تسلط به زبان روسی بسیار برای یافتن شغل در روسیه کمک کننده است وضعیت کاری و اقتصادی کشور روسیه از درجه مناسبی برخوردار است به طوری که یک دندانپزشک موفق و با مهارت در روسیه حدود ۳ میلیون روبل در سال درآمد خواهد داشت.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه 2

شرایط اخذ تخصص دندان پزشکی

گرفتن تخصص در رشته دندانپزشکی کشور روسیه تنها به زبان روسی امکان‌پذیر است همچنین پذیرش دانشجویان برای دوره‌های تخصصی دندانپزشکی با قبولی در آزمون ورودی ممکن است تخصص دندانپزشکی در روسیه ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد این شرایط برای دانشجویانی است که دوران تحصیل دندانپزشکی عمومی خود را در روسیه گذرانده باشند. کسانی که در خارج از دانشگاه‌های روسیه مدرک دندانپزشکی عمومی گرفته باشند برای ورود به دانشگاه‌های تخصصی دندانپزشکی در روسیه باید دیپلم آبی داشته باشند.

دیپلم آبی یا ناسترفیکاتسیا توسط وزارت آموزش روسیه داده می‌شود که مدارک تحصیلی شما را تایید کرده باشد.

 دوره پادفک برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه

دوره پادفک به گذراندن دوره زبان روسی گفته می‌شود در این دوره که معمولاً ۳ تا ۹ ماه طول می‌کشد دانشجویان می‌توانند هم زبان روسی را آموزش ببینند و هم دروس پیش نیاز رشته خود را یاد بگیرند بعد از گذشت این دوره آزمونی ساده برگزار می‌شود که قبولی در آن می‌تواند شرایط پذیرش در دانشگاه‌های دندانپزشکی را در روسیه فراهم کند.

 واحدها و دروس تحصیلی دندانپزشکی در روسیه

دروس آموزش دندانپزشکی در روسیه در هر دانشگاهی ممکن است به طور متفاوت ارائه گردد مثل:

بیوشیمی، زیست شناسی سلولی مولکولی، شیمی عالی و عمومی، فیزیک پزشکی، فیزیولوژی انسانی، آناتومی انسانی، میکروبیولوژی و ایمنی شناسی، پاتولوژی دهان و فک، پروتز دندانی، ارتودنسی، طراحی لبخند و زیبایی‌شناسی دندان، ایمپلنتولوژی، زبان روسی ،زبان انگلیسی، اخلاق حرفه‌ای، تشریح دندانی و …

اخذ اقامت پس از تحصیل دندانپزشکی در روسیه</h2>

بعد از اتمام آموزش و دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های دندانپزشکی روسی متقاضی اخذ اقامت در روسیه باید ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری تبدیل نماید.

با کار کردن در مطب دندانپزشکی یا بیمارستانها و کلینیکهای دولتی میتوانید مجوز کار را بگیرید بعد از گرفتن مجوز کار می‌توانید برای گرفتن یا اقامت با پرداخت هزینه‌های لازم درخواست دهید.

 ویزای همراه

اخذ ویزای همراه برای دانشجویان در حال تحصیل در روسیه امکان‌پذیر است دانشجویان برای اینکه بتوانند همراهان و خانواده خود را در کنار خود اقامت دهند می‌توانند درخواست ویزای همراه دهند همسر فرزندان زیر ۱۸ سال والدین دانشجو پدر و مادر از این قانون بهره‌مند می‌شوند برای دریافت ویزای همراه که در ابتدا برای یک سال اقامت همراهان داده می‌شود و  قابل تمدید است مدارک زیر لازم است

تکمیل فرم درخواست ویزا، پاسپورت معتبر دانشجو و همراهان ،سند ازدواج و مدارک شخصی و هویتی،عکس و شناسنامه همچنین کپی آنها، داشتن بیمه درمانی تمامی مدارک باید همراه با ترجمه به زبان روسی به سایت درخواست ویزا ارسال شود

سخن آخر

برای پذیرش در دانشگاههای کشور روسیه  و چگونگی مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه با ما در تماس باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + سیزده =

تماس و مشاوره رایگان