رشته های بدون آزمون استرالیا

رشته های بدون آزمون استرالیا

استرالیا یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت تحصیلی است چون دانشگاه های آن تقریبا در همه رشته ها مدرک معتبر ارائه می دهند. دانشجویان می توانند به آموزش با کیفیت بالا در برترین دانشگاه های جهان در استرالیا دسترسی داشته باشند. بسیاری از دانشجویان بین المللی از راه دور برای ادامه تحصیل در رشته های بدون آزمون استرالیا جذب می شوند. البته اگر برای دانشگاه های برتر املای می کنید باید انتظار معیارهای سختی را داشته باشید که یکی از آنها آزمون ورودی است. اما دانشگاه هایی نیز وجود دارند که می توانید بدون آزمون ورودی واجد شرایط تحصیل در برخی از رشته ها باشید.

هدف از امتحانات ورودی، ارزیابی مهارت ها، دانش و زبان شما برای تحصیل در رشته ای است که می خواهید در یک دانشگاه استرالیا دنبال کنید. اگر می خواهید در بهترین دانشگاه تحصیل کنید، باید در آزمون ورودی پذیرفته شوید و نمره لازم را بگیرید. دانشگاه های برتر معمولا به جز عملکرد تحصیلی شما، این نمرات را نیز بررسی خواهند کرد.

در این مقاله ابتدا به این سوال مهم که برای تحصیل در استرالیا چه آزمون هایی لازم است پاسخ می دهیم سپس برای اینکه بتوانید قدم بعدی را برای تحصیل در استرالیا بردارید، رشته های بدون آزمون استرالیا را به شما معرفی می کنیم.

چه مدارکی برای تحصیل در استرالیا مورد نیاز است؟

اولین قدم برای تحصیل در استرالیا شرکت در آزمون ورودی است. برای اپلای کردن شما باید حداقل در دو آزمون ورودی شرکت کنید. یکی از آنها، مهارت های زبان انگلیسی شما را ارزیابی می کند و دومی، برای ارزیابی دانش و مهارت های شما در مورد رشته تحصیلی انتخابی تان است. بیایید لیست آزمون های ورودی برای تحصیل در استرالیا را بررسی کنیم:

آزمون های زبان انگلیسی IELTS، PTE، TOEFL و CAE

آزمون های دوره های کارشناسی UMAT، ISAT، SAT، ACT، LSAT

آزمون ورودی برای MS استرالیا MCAT. GMAT، LSAT

کدام مدارک زبان برای تحصیل در استرالیا ضروری است؟

انگلیسی، زبان اصلی در استرالیا است، و تمام رشته های نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند. به همین دلیل است که دولت استرالیا متقاضیان را موظف می کند تا برای تحصیل در استرالیا آزمون های ورودی زبان انگلیسی را پشت سر بگذارند.

ارائه نتایج آزمون زبان انگلیسی IELTS، PTE، TOEFL  یا CAE هنگام درخواست ویزای دانشجویی الزامی است. نتایج این آزمون ها توسط اداره مهاجرت و شهروندی استرالیا پذیرفته می شود.

بر اساس دانشگاه و رشته ای که می خواهید برای آن درخواست دهید، دانشگاه، جزئیات مدرک زبان و حداقل نمره مورد نیاز برای املای کردن را ارائه می دهد.

رشته های بدون آزمون در دانشگاه‌های آزاد استرالیا

اگر می خواهید در یکی از دانشگاه های برجسته استرالیا تحصیل کنید، اما امکان شرکت در ازمون های ورودی را ندارید، می توانید برای دانشگاه‌های آزاد استرالیا درخواست ارسال کنید.

 شما به بیش از 1000 رشته در  سایت رشته های بدون آزمون در مقطع کارشناسی دسترسی دارید که شرایط خاصی برای پذیرش ندارند و توسط برخی از بهترین دانشگاه های کشور استرالیا ارائه شده‌اند.

شما می توانید بلافاصله تحصیل ور رشته های منتخب را شروع کنید بدون اینکه منتظر تایید دانشگاه، بازدید از دانشگاه یا ارائه ATAR باشید. مهم نیست سوابق تحصیلی یا مدرک تحصیلی شما، چقدر قوی یا ضعیف باشد، می توانید در یکی از این رشته ها تحصیل کنید و به مدرکی برسید که به آن علاقه دارید!

در دانشگاه‌های آزاد استرالیا، رشته‌های کارشناسی بدون نیاز به آزمون ورودی «رشته های ثبت‌نام آزاد» نامیده می شوند که رشته هایی مانند  تجارت ، هنر ، بهداشت ، آموزش  و علوم پایه را شامل می شوند  و به شما کمک می کنند از مدرک معتبری که دریافت می کنید برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر در دانشگاه های بهتر استفاده کنید.

در ادامه چند نمونه از رشته هایی که می توانید بلافاصله تحصیل در آنها را شروع کنید.، به شما معرفی می کنیم:

رشته های بدون آزمون استرالیا

فناوری و نوآوری در دانشگاه تاسمانی از رشته های بدون آزمون استرالیا

با تحصیل در این رشته می توانید نحوه پیشنهاد، برنامه ریزی و ارائه پروژه های نوآورانه در علوم کاربردی را بیاموزید. از تحقیق و توسعه گرفته تا تکنیک های پرس و جو و مذاکره، این رشته به شما می آموزد که چگونه از ابزارها و شیوه های مدیریت برای حل مشکلات مربوط به هر کسب و کار استفاده کنید.

پس از این گرفتن مدرک این رشته، شما مهارت ها و توانمندی های زیر را بدست می آورید:

 • چگونگی مدیریت پروژه به طور موثر برای ایجاد راه حل های پویا در آزمایش و اجرا
 • درک “عصر مصرف کننده” و چگونگی نقش سنسورها و داده ها
 • تجزیه و تحلیل و ارزیابی نوآوری و عملکرد کارآفرینانه برای ارائه نتایجی که به مشکلات خاص هر کسب و کاری پاسخ می دهد.

اطلاعات بیشتر

رفاه اجتماعی با دانشگاه مرداک (Wellbeing in Murdoch university)

آیا می خواهید در مورد اینکه چه چیزی بر سلامت روان و رفاه ما تأثیر می گذارد بیشتر بدانید؟ در این رشته به دیدگاه‌های روان‌شناختی، اقتصادی و حسی پرداخته می شود که بر سلامتی انسان تاثیر می گذارد. دیدگاه های مختلف را مقایسه کنید و بیاموزید که چگونه تغذیه، پیری و رسانه ها می توانند افکار ما را شکل دهند.

پس از این تحصیل در این رشته، شما قادر خواهید بود:

 • مطالب تئوری را در عمل به کار ببرید تا راهکارهایی برای رفاه و زندگی سالم تر ارائه دهید
 • مزایا و محدودیت‌های رویکردها و دیدگاه‌های خاص را که به رفاه جامعه مربوط می شود، بررسی کرده و آنها را با هم ادغام کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید
 • از علم و دانش در حوزه های مختلف کمک بگیرید تا درک شخصی خود از رفاه را بیان کنید.

اطلاعات بیشتر

داستان نویسی در دانشگاه کرتین (Fiction Writing in Curtin University)

از طریق تحصیل در این رشته بدون آزمون موضوع می توانید مهارت های خود را در نوشتن داستان های خلاقانه توسعه دهید و جایگاه خود را در داستان نویسی بیابید. یاد بگیرید که چگونه بازخورد معنادار بدهید و داستان های معاصر را به طور انتقادی تحلیل کنید.

پس از این تحصیل در این رشته، شما قادر خواهید بود:

 • مهارت های اصولی را برای نوشتن داستان به کار بگیرید
 • نمونه‌هایی از نوشته‌ها و داستان ها را به طور سازنده نقد کنید
 • با قواعد و پارامترهای ژانر داستان و رمان آشنا شوید

اطلاعات بیشتر

مشاوره در دانشگاه استرالیای جنوبی از رشته های بدون آزمون استرالیا

آیا شنونده و نصیحت کننده خوبی هستید و اعتماد به نفس لازم برای مشاوره موثر دیگران را دارید. این رشته می تواند طیف وسیعی از مفاهیم از جمله نظریه های روان درمانی، مهارت های بین فردی و ارتباطات را به شما آموزش دهد تا در شغل مشاوره موفق عمل کنید.

با گذراندن این رشته، می توانید:

 • مفاهیم و ارزش هایی را که مشاوره مثبت در افراد ایجاد می کند، شناسایی کنید
 • درباره شغل مشاوره بیشتر بدانید
 • یک درک کلی از شیوه های مشاوره داشته باشید
 • این اصول و تئوری ها را در زندگی و تجربیات خود به کار ببرید تا برای کمک بهتر به دیگران در یک محیط مشاوره آماده شوید.

اطلاعات بیشتر

رشته های بدون آزمون استرالیا

تغذیه در دانشگاه لاتروب از رشته های بدون آزمون استرالیا

اگر می خواهید ویژگی های هر رژیم غذایی را کشف کنید، راهنمای رژیم غذایی جامع برای دیگران پیشنهاد دهید و نسبت عضله به چربی را برای تعیین سلامت محاسبه کنید و بیاموزید که چگونه تعادل بین کالری دریافتی و انرژی که بدن می سوزاند، را حفظ کنید این رشته مخصوص شما است.

پس از پایان دوره تحصیلی، شما قادر خواهید بود:

 • منابع غذایی متداول ریزمغذی ها از جمله انرژی، چربی، پروتئین و کربوهیدرات را شناسایی و توصیف کنید.
 • از تکنیک های تجزیه و تحلیل رژیم غذایی برای ارزیابی رژیم غذایی خود و دیگران استفاده کنید
 • نقش دستورالعمل های رژیم غذایی در سلامت و چگونگی تأثیر آنها بر رژیم غذایی مردم را درک و توصیف کنید.

اطلاعات بیشتر

پایگاه داده (Database Concept)   در دانشگاه RMIT

متا داده ها در حال تصاحب جهان هستند. آیا شما می خواهید در عصر تکنولوژی حرفی برای گفتن داشته باشد؟ اصول داده ها را بررسی کنید، کاربرد سیستم های پایگاه داده را بررسی کنید و یاد بگیرید که چگونه راه حل های نرم افزاری را برای برآورده کردن مشخصات طراحی و اعمال کنید.

 گذراندن این رشته، مهارت های زیر را به شما آموزش می دهد:

 • دارایی های نرم افزار و سیستم های فناوری اطلاعات را برای سازمان ها ارزیابی و مقایسه کنید.
 • فن آوری های مختلف مدل سازی داده ها و سیستم های پایگاه داده را راه اندازی کنید و ارتقا دهید
 • از SQL به عنوان یک زبان برنامه نویسی برای طراحی پایگاه داده و به روز رسانی آنها استفاده کنید

اطلاعات بیشتر

مدیریت OHSE در دانشگاه کاتولیک استرالیا

این رشته برای دانش‌آموزانی که به دنبال کسب دانش بیشتر در زمینه ایمنی بهداشت حرفه‌ای و مدیریت محیط‌زیست هستند عالی است. مفاهیم مربوط به ریسک و خطر را بیاموزید و اینکه چگونه می توانید از طریق ارتباط موثر با ذینفعان آنها را عملی کنید.

تحصیل در این رشته، مفاهیم زیر را به شما آموزش می دهد:

 • مفاهیم ایمنی و بهداشت شغلی را علاوه بر ساختار مفهومی زیربنای عمل OHSE
 • مفاهیم اساسی ریسک و خطر
 • ارتباط موثر داده ها برای توضیح مفاهیم به ذینفعان محل کار، کارگران و کارفرمایان
 • درک کلی از عملکرد حرفه ای و مفاهیم قانون گذاری

اطلاعات بیشتر

جمع بندی

استرالیا دارای بهترین دانشگاه های جهان است که فرصت های تحصیلی عالی را با مشاغل بسیار پردرامد فراهم می کند. علاوه بر این، این کشور امکانات آموزشی استثنایی، اساتید برجسته و خدمات پشتیبانی از دانشجویان را نیز ارائه می دهد. همه این ویژگی ها بعلاوه امکان تحصیل در رشته های بدون آزمون، استرالیا را در اولویت اول برای دانشجویانی که به دنبال تکمیل تحصیلات عالی هستند، قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 17 =

تماس و مشاوره رایگان