مقالات کشورهای مختلف

رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در نروژ

رشته های تحصیلی پرطرفدار در نروژ

نروژ به علت دانشگاه های معتبر و رشته های تحصیلی متنوع به یک انتخاب محبوب برای مهاجرت تحصیلی بین دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. از رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در نروژ می توان به رشته پتروشیمی اشاره کرد زیرا نروژ تا حدی به دلیل ذخایر نفت و گاز فراساحلی خود، بالاترین درآمد سرانه در جهان و یکی از بالاترین استانداردهای زندگی را دارد. این کشور عضو بسیاری از سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل متحد، ناتو، شورای اروپا و شورای شمال اروپا، سازمان تجارت جهانی و OECD است. این کشور همچنین بخشی از منطقه شینگن است و علیرغم رد عضویت کامل در اتحادیه اروپا، روابط نزدیکی با ایالات متحده و اتحادیه اروپا (EU) دارد.

نروژ همچنین به‌خاطر کمک‌هایش به هنر و فرهنگ مشهور است. این کشور موطن شخصیت‌های بسیار تأثیرگذاری مانند هنریک ایبسن، نمایشنامه‌نویس و ادوارد مونک نقاش یکی از شناخته‌شده‌ترین نقاشی‌های جهان است. و به همین دلیل رشته های هنر نیز از رشته های تحصیلی پرطرفدار در نروژ به شمار می آید.

اگر مایل به تحصیل در نروژ هستید، ادامه مقاله را مطالعه کنید تا در مورد دانشگاه‌های برتر نروژ، رشته های محبوب و مدارک مورد نیاز اطلاعات لازم را بدست آورید.

 

 

شرایط تحصیل و مدارک زبان مورد نیاز در مقاطع مختلف نروژ

شرایط تحصیل در رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در نروژ

 

 

نگاهی اجمالی به رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در نروژ

 • مهندسی نفت و گاز: با توجه به منابع غنی نفت و گاز در نروژ، رشته مهندسی نفت و گاز یکی از پرطرفدار ترین رشته‌های تحصیلی در این کشور است. دانشجویان در این رشته مهارت‌های لازم برای استخراج، حمل و نقل، و فراوری نفت و گاز را یاد می‌گیرند.
 • علوم کامپیوتر: نروژ یکی از کشورهای پیشرو در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و به طور مداوم از نیروی کار متخصص در زمینه علوم کامپیوتر و فناوری‌های مرتبط بهره می‌برد؛ بنابراین، این رشته نیز از جمله پرطرفدار ترین رشته‌های تحصیلی در این کشور است.
 • مدیریت MBA: دوره‌های تحصیلی در زمینه مدیریت به دانشجویان ارائه می‌شود که علاقه‌مند به یادگیری مباحث مربوط به مدیریت استراتژیک، مالی، عملیاتی و منابع انسانی هستند. دانشجویان می‌توانند دانش و مهارت‌های لازم برای مدیریت یک سازمان یا شرکت را در این رشته به دست آورند.
 • علوم پزشکی: رشته علوم پزشکی نیز از جمله رشته‌های پرطرفدار در نروژ است. دانشجویان این رشته در زمینه پزشکی عمومی، داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی و سایر حوزه‌های مرتبط تحصیل می‌کنند.
 • علوم اقتصادی: دانش آموختگان در رشته علوم اقتصادی می‌توانند در حوزه‌های مختلف اقتصادی کار کنند، از جمله تحلیل اقتصادی، مدیریت مالی، برنامه ریزی اقتصادی و غیره.

این تحصیلات می‌توانند در دروازه ارتباطی بین دانش‌آموخته‌ها و بازارهای کار مورد استفاده قرار گیرند.

رشته مهندسی کامپیوتر در نروژ

در نروژ، مهندسی کامپیوتر یکی از رشته‌های محبوب و پرطرفدار است که به دانشجویان ارتباط با فناوری‌های پیشرفته و فرصت‌های شغلی عالی در حوزه فناوری اطلاعات می‌دهد. دانشگاه‌های معتبری در نروژ برنامه‌های تحصیلی در رشته مهندسی کامپیوتر ارائه می‌دهند. برخی از دانشگاه‌های معتبر برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در نروژ عبارت‌اند از:

 • دانشگاه ترومسو (UiT The Arctic University of Norway)
 • دانشگاه اُسلو (University of Oslo)
 • دانشگاه نروژ (Norwegian University of Science and Technology)
 • دانشگاه برگن (University of Bergen)
 • دانشگاه اورهوس (University of Agder)

این دانشگاه‌ها برنامه‌های تحصیلی متنوع از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تا دکتری در زمینه مهندسی کامپیوتر ارائه می‌دهند. تحصیل در یکی از این دانشگاه‌ها به دانشجویان فرصت آموزش مهارت‌های فنی، پژوهشی و تجاری در حوزه مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات را فراهم می‌کند. همچنین فرصت‌های شغلی بسیار خوب و پردرآمد در صنایع فناوری اطلاعات و ارتباطات در نروژ و سراسر جهان پس از فارغ‌التحصیلی از این دانشگاه‌ها وجود دارد.

 

رشته مهندسی معماری در نروژ

در نروژ، رشته مهندسی معماری یکی از رشته‌های محبوب و معتبر است که به دانشجویان ارتباط با طراحی ساختمان‌ها، شهرسازی پایدار و معماری مدرن می‌دهد. دانشگاه‌های معتبری در نروژ برنامه‌های تحصیلی در رشته مهندسی معماری ارائه می‌دهند. برخی از دانشگاه‌های معتبر برای تحصیل در رشته مهندسی معماری در نروژ عبارت‌اند از:

 • دانشگاه نروژ (Norwegian University of Science and Technology – NTNU)
 • دانشگاه اُسلو (Oslo School of Architecture and Design)
 • دانشگاه برگن (Western Norway University of Applied Sciences)
 • دانشگاه UiT The Arctic University

این دانشگاه‌ها برنامه‌های تحصیلی متنوع از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تا دکتری در زمینه مهندسی معماری ارائه می‌دهند. تحصیل در یکی از این دانشگاه‌ها به دانشجویان فرصت یادگیری تکنیک‌ها و مهارت‌های طراحی ساختمان و شهرسازی در محیط‌های مختلف ارائه می‌کند. همچنین فرصت‌های شغلی مناسب در حوزه طراحی و ساختمان ‌سازی برای فارغ‌التحصیلان این رشته وجود دارد.

به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، برای تحصیل در رشته مهندسی معماری در نروژ، لازم است الزامات و مدارک قبولی دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید و اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی و زندگی در نروژ را انجام دهید.

 

رشته تجارت و بازرگانی در نروژ

رشته تجارت و بازرگانی نیز یکی از رشته‌های محبوب و قابل توجه در دانشگاه‌های نروژ است. دانشگاه‌های معتبر در این کشور برنامه‌های تحصیلی متنوع در زمینه تجارت و بازرگانی ارائه می‌دهند که از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تا دکتری پوشش می‌دهند. برخی از دانشگاه‌های معتبر برای تحصیل در رشته تجارت و بازرگانی در نروژ عبارت‌اند از:

 • دانشگاه نروژ (Norwegian School of Economics – NHH)
 • دانشگاه اُسلو (University of Oslo – UiO)
 • دانشگاه ترومسو (University of Tromsø – UiT The Arctic University of Norway)
 • دانشگاه برگن (University of Bergen)

این دانشگاه‌ها برنامه‌های تحصیلی در زمینه تجارت و بازرگانی از جمله مدیریت، بازاریابی، مالی، حسابداری و مدیریت استراتژیک ارائه می‌دهند. تحصیل در این دانشگاه‌ها به دانشجویان فرصت آموزش مهارت‌های مدیریتی، تجارتی و استراتژیک ارائه می‌دهد. همچنین دانشجویان شاید به فرصت‌های کارآموزی و ارتباط با صنعت و بازارهای کار تجارتی در نروژ دسترسی داشته باشند.

برای تحصیل در رشته تجارت و بازرگانی در نروژ، ممکن است به نیازمندی‌ها و الزامات خاص دانشگاه مورد نظر، مدارک و امکانات زندگی و تحصیل در نروژ دقت کنید. همچنین بهتر است با مراکز مربوطه برای اطلاعات بیشتر در ارتباط باشید.

 

رشته مدیریت گردشگری در نروژ

رشته مدیریت گردشگری یکی از رشته‌های محبوب و جذاب در دانشگاه‌های نروژ است. این رشته به دانشجویان امکان فراگیری مهارت‌های مدیریتی، ارتباطی و بازاریابی در صنعت گردشگری و صنایع مرتبط ارائه می‌دهد. دانشگاه‌های معتبر در نروژ برنامه‌های تحصیلی متنوع در زمینه مدیریت گردشگری ارائه می‌دهند که از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تا دکتری پوشش می‌دهند.

برخی از دانشگاه‌های معتبر برای تحصیل در رشته مدیریت گردشگری در نروژ عبارت‌اند از:

 • دانشگاه اقتصاد اروپا (BI Norwegian Business School)
 • دانشگاه ترومسو (University of Tromsø – UiT The Arctic University of Norway)
 • دانشگاه استادآجارن (Nord University)

این دانشگاه‌ها برنامه‌های تحصیلی متنوع در زمینه مدیریت گردشگری از جمله مدیریت هتل، مدیریت محیطی، بازاریابی گردشگری و مدیریت فرهنگی ارائه می‌دهند. تحصیل در این دانشگاه‌ها به دانشجویان فرصت آموزش مهارت‌های مدیریتی و اداری در صنعت گردشگری، آشنایی با روندها و تحولات اخیر این صنعت و تقویت شبکه حرفه‌ای آنها کمک می‌کند.

برای تحصیل در رشته مدیریت گردشگری در نروژ، لازم است به الزامات و مدارک قبولی دانشگاه مورد نظر توجه کنید و اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی و زندگی در نروژ را انجام دهید. بهتر است با مراکز مربوطه برای اطلاعات بیشتر در ارتباط باشید.

رشته MBA در نروژ

رشته MBA در نروژ

تحصیل در رشته MBA (Master of Business Administration) یکی از گزینه‌های پرطرفدار برای کسانی است که علاقه‌مند به پیشرفت شخصی و حرفه‌ای خود در حوزه مدیریت و کسب و کار هستند. در نروژ نیز برنامه‌های متنوع MBA در دانشگاه‌ها و مدارس تجارت ارائه می‌شود که به دانشجویان امکان اخذ دانش و مهارت‌های لازم برای پیشبرد حرفه‌ی مدیریتی‌شان را می‌دهد.

برخی از دانشگاه‌ها و مدارس تجارت معتبری که برنامه‌های MBA در نروژ ارائه می‌دهند عبارت‌اند از:

 • دانشگاه اقتصاد اروپا (BI Norwegian Business School)
 • دانشگاه ترومسو (University of Tromsø – UiT The Arctic University of Norway)
 • دانشگاه استکهلم (Stockholm School of Economics)

این دانشگاه‌ها برنامه‌های MBA معتبر و متنوع ارائه می‌دهند که به دانشجویان امکان آموزش مفاهیم مدیریتی پیشرفته، مهارت‌های تصمیم‌گیری، بازاریابی، مالی و استراتژیک، و همچنین توانایی مدیریت تغییرات و نوآوری را می‌دهد. برای ورود به برنامه‌های MBA در نروژ، دانشجویان باید شرایط و الزامات مورد نیاز دستگاه تحصیلی مورد نظر را مطالعه کرده و مدارک لازم را تهیه کنند. همچنین برای زندگی و تحصیل در نروژ، باید اقدامات مربوط به ویزا و مسائل مربوط به اقامت را بررسی کرد. بهتر است با مراکز مربوطه تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری دریافت کنید.

 

رشته اقتصاد در نروژ

تحصیل در رشته اقتصاد در نروژ یک فرصت عالی برای دانشجویان علاقه‌مند به مطالعه علوم اقتصادی و تحقیقات در حوزه‌های اقتصادی و مدیریتی است. در نروژ، دانشگاه‌های مختلف ارائه برنامه‌های متنوع در حوزه اقتصاد و مدیریت دارند که به دانشجویان امکان تحصیل اصول اقتصاد و تحلیل اقتصادی در محیط‌های مختلف را می‌دهند.

برخی از دانشگاه‌ها و مدارس معتبر در نروژ که برنامه‌های مرتبط با اقتصاد ارائه می‌دهند عبارت‌اند از:

 • دانشگاه اقتصاد اروپا (BI Norwegian Business School)
 • دانشگاه اوسلو (University of Oslo)
 • دانشگاه Bergen (University of Bergen)
 • دانشگاه ترومسو (University of Tromsø – UiT The Arctic University of Norway)

این دانشگاه‌ها برنامه‌های متنوع مقطع لیسانس، ماجستیر و دکترا در حوزه اقتصاد ارائه می‌دهند. دانشجویان می‌توانند در حوزه‌های اقتصاد کلان، اقتصاد کاربردی، اقتصاد بین‌المللی، اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست و سایر حوزه‌های مرتبط تحصیل کنند.

برای ورود به برنامه‌های تحصیلی در حوزه اقتصاد در نروژ، دانشجویان باید الزامات و شرایط مورد نظر دانشگاه مورد نظر را بررسی کرده و مدارک لازم را تهیه کنند. همچنین برای زندگی و تحصیل در نروژ، باید اقدامات مربوط به ویزا و امور مربوط به اقامت را بررسی کرد. بهتر است با مراکز مربوطه تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری دریافت کنید.

 

رشته حسابداری در نروژ

تحصیل در رشته حسابداری در نروژ نیز یک فرصت عالی برای دانشجویان علاقه‌مند به مطالعه علوم حسابداری و مدیریت مالی است. در نروژ، دانشگاه‌های مختلف ارائه برنامه‌های متنوع در حوزه حسابداری و مدیریت مالی دارند که به دانشجویان امکان مطالعه اصول حسابداری، تجزیه و تحلیل مالی و مدیریت مالی را می‌دهند.

برخی از دانشگاه‌ها و مدارس معتبر در نروژ که برنامه‌های مرتبط با حسابداری ارائه می‌دهند عبارت‌اند از:

 • دانشگاه اقتصاد اروپا (BI Norwegian Business School)
 • دانشگاه اوسلو (University of Oslo)
 • دانشگاه Bergen (University of Bergen)
 • دانشگاه ترومسو (University of Tromsø – UiT The Arctic University of Norway)

این دانشگاه‌ها برنامه‌های متنوع مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در حوزه حسابداری و مدیریت مالی ارائه می‌دهند. دانشجویان می‌توانند در حوزه‌های حسابداری مالی، حسابداری مدیریتی، حسابداری مالیاتی، حسابداری بین‌المللی و سایر حوزه‌های مرتبط تحصیل کنند.

برای ورود به برنامه‌های تحصیلی در حوزه حسابداری در نروژ، دانشجویان باید الزامات و شرایط مورد نظر دانشگاه مورد نظر را بررسی کرده و مدارک لازم را تهیه کنند. همچنین برای زندگی و تحصیل در نروژ، باید اقدامات مربوط به ویزا و مسائل مربوط به اقامت را بررسی کرد. بهتر است با مراکز مربوطه تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری دریافت کنید.

 

رشته پرستاری در نروژ

تحصیل در رشته پرستاری در نروژ نیز یک گزینه بسیار جذاب برای دانشجویان علاقه‌مند به مراقبت از بیماران و بهبود سلامت است. پرستاری یک رشته حرفه‌ای و معتبر است که در زمینه‌های مختلف مراقبت از بیماران، پیشگیری از بیماری، بهبود سلامت جامعه و مدیریت مراقبت‌های پرستاری فعالیت می‌کند.

در نروژ، دانشگاه‌های مختلف ارائه برنامه‌های پرستاری متنوع در سطوح مختلف تحصیلی از لیسانس تا دکترا دارند. برنامه‌های تحصیلی پرستاری در نروژ شامل آموزش‌های عملی و تئوریکی در حوزه‌های مختلف اعم از پرستاری بالینی، پرستاری جامعه، پرستاری داخلی و خارجی، مدیریت پرستاری و موضوعات بهداشتی مرتبط است.

بعضی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی معتبر در نروژ که برنامه‌های پرستاری ارائه می‌دهند عبارت‌اند از:

 • دانشگاه اوسلو (University of Oslo)
 • دانشگاه Bergen (University of Bergen)
 • دانشگاه Stavanger (University of Stavanger)
 • دانشگاه ترومسو (University of Tromsø – UiT The Arctic University of Norway)
 • دانشگاه آگدر (Agder University)

برای ورود به برنامه‌های تحصیلی در حوزه پرستاری در نروژ، دانشجویان باید الزامات و شرایط مورد نظر دانشگاه مورد نظر را بررسی کرده و مدارک لازم را تهیه کنند. همچنین برای زندگی و تحصیل در نروژ، باید اقدامات مربوط به ویزا و امور مربوط به اقامت را بررسی کرد. بهتر است با مراکز مربوطه تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری دریافت کنید.

رشته داروسازی در نروژ

در نروژ، رشته داروسازی یکی از رشته‌های محبوب و معتبر در حوزه علوم پزشکی و داروسازی است. دانشگاه‌های مختلف در نروژ برنامه‌های تحصیلی در این رشته را ارائه می‌دهند که این برنامه‌ها معمولاً شامل آموزش‌های عملی و تئوریکی در زمینه تولید، تجویز و استفاده از داروها، علوم پایه داروسازی، پزشکی شیمیایی، فارماکولوژی، و مباحث مرتبط است.

برخی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معروف در نروژ که برنامه‌های تحصیلی در رشته داروسازی ارائه می‌دهند شامل موارد زیر هستند:

 • دانشگاه اسلو (University of Oslo)
 • دانشگاه Bergen (University of Bergen)
 • دانشگاه ترومسو (University of Tromsø – UiT The Arctic University of Norway)

برای ورود به برنامه‌های تحصیلی در حوزه داروسازی در نروژ، دانشجویان باید الزامات و شرایط مورد نظر دانشگاه مورد نظر را بررسی کرده و مدارک لازم را تهیه کنند. همچنین برای زندگی و تحصیل در نروژ، باید اقدامات مربوط به ویزا و امور مربوط به اقامت را بررسی کنند. بهتر است با مراکز مربوطه تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری دریافت کنید.

رشته دندانپزشکی در نروژ

رشته دندانپزشکی در نروژ

در نروژ، رشته دندانپزشکی یکی از رشته‌های پزشکی محبوب و معتبر است که دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند برنامه‌های تحصیلی در این حوزه را دنبال کنند. دوره تحصیلی دندانپزشکی در نروژ تقریباً به مدت 5-6 سال است که شامل آموزش‌های عملی و تئوریکی در زمینه درمان‌های دندانی، جراحی دهان و فک‌ها، رادیولوژی دندانی، ارتودنسی، و بیماری‌های دهان و فک‌ها می‌شود.

در حال حاضر، دانشگاه اسلو (University of Oslo) و دانشگاه Bergen (University of Bergen) برنامه‌های تحصیلی در رشته دندانپزشکی ارائه می‌دهند. برای ورود به این برنامه‌ها، دانشجویان باید الزامات و شرایط مربوطه را بررسی کرده و مدارک لازم را تهیه کنند. این شامل مدارک تحصیلی، اسناد تأییدیه، و شهادت زبان می‌شود.

در صورتی که می‌خواهید به زندگی و تحصیل در نروژ بپردازید، باید اقدامات مربوط به ویزا و امور مربوط به اقامت را نیز بررسی کنید. برای اطلاعات دقیق‌تر و مشاوره، بهتر است با مراکز مربوطه تماس بگیرید.

 

رشته پزشکی در نروژ

در نروژ، رشته پزشکی یکی از رشته‌های محبوب و معتبر است که دانشجویان از سراسر دنیا برنامه‌های تحصیلی در این حوزه را دنبال می‌کنند. دوره تحصیل پزشکی در نروژ به مدت حدود 6 سال است که شامل درس‌های تئوریکی و عملی در زمینه های مختلف پزشکی، جراحی، علوم پایه، مباحث بهداشت عمومی و مراقبت‌های اولیه می‌شود.

در حال حاضر، دانشگاه اسلو (University of Oslo) و دانشگاه Bergen (University of Bergen) از جمله دانشگاه‌های برتر در نروژ هستند که برنامه‌های تحصیلی در رشته پزشکی ارائه می‌دهند. برای ورود به این برنامه‌ها، دانشجویان باید الزامات و شرایط مورد نیاز را بررسی کرده و مدارک لازم را تهیه کنند. این شامل مدارک تحصیلی، اسناد تأییدیه، و شهادت زبان می‌شود.

برای زندگی و تحصیل در نروژ، دانشجویان باید به امور مربوط به ویزا، اقامت، و هزینه‌های مربوط به زندگی در نروژ توجه کنند. برای اطلاعات دقیق‌تر و مشاوره، بهتر است با مراکز مربوطه تماس بگیرید.

 

هزینه تحصیل در رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در نروژ

هزینه تحصیل در هر کالج و دانشگاه در نروژ ممکن است متغیر باشد و به عوامل مختلفی مثل نوع برنامه تحصیلی، سطح تحصیلی، وضعیت مهاجرتی، و میزان تحصیلات قبلی بستگی دارد. علاوه بر هزینه‌های تحصیلی، باید هزینه‌های زندگی، مسکن، امور اداری، و سایر هزینه‌های زندگی نیز در نظر گرفته شود.

به طور معمول، دانشجویان بین 8000 تا 15000 یورو در سال را برای هزینه‌های تحصیلی و زندگی در نروژ باید در نظر بگیرند. این میزان هزینه ممکن است بر اساس شهریه دانشگاه، محل اقامت، و سطح معیشت دانشجو متغیر باشد.

در هر صورت، برای اطلاعات دقیق‌تر و مشاوره، بهتر است با دفاتر مربوطه در دانشگاه‌ها یا مؤسسات تحصیلی تماس بگیرید تا بهترین اطلاعات را در مورد هزینه‌های تحصیل در هر کالج و دانشگاه در نروژ دریافت کنید.

 

هزینه تحصیل در برترین دانشگاه های نروژ

هزینه تحصیل در نروژ

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف نروژ

هزینه تحصیل در رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در نروژ

سایت دانشگاه های برتر نروژ

دانشگاه ها  رتبه بندی TopUniversities (2024) 
دانشگاه اسلو (University of Oslo) 117
دانشگاه برگن (University of Bergen) 281
UIT دانشگاه قطب شمال نروژ (UIT University of Arctic Norway) 577
دانشگاه علم و صنعت نروژ (Norwegian University of Science and Technology (NTNU)) 292

 

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در نروژ

برای پذیرش در یک کالج یا دانشگاه در نروژ برای تحصیل در رشته پزشکی، علوم پزشکی یا هر رشته دیگر، ممکن است مدارک مختلفی مورد نیاز باشد. این مدارک معمولاً شامل موارد زیر می‌شود:

 • مدرک تحصیلی: باید مدرک تحصیلی معتبر از دبیرستان یا دانشگاهتان را ارائه کنید. این مدرک باید به زبان ی یا نروژی باشد و در صورت لزوم ترجمه شده باشد.
 • رزومه تحصیلی: یک رزومه کامل با جزئیات درباره تحصیلات، تجربیات کاری، فعالیت‌های اجتماعی و هر نوع دوره‌های مرتبط با شما مورد نیاز است.
 • نامه توصیه: حداقل یک یا دو نامه توصیه از اساتید، مربیان یا افرادی که شما را به خوبی می‌شناسند و توانایی‌های شما را تأیید می‌کنند.
 • تست زبان: برای ورود به برنامه‌های تحصیلی بین‌المللی در حداقل سطح مورد نیاز، اغلب نیاز به گذراندن آزمون‌های زبان معتبر مثل آیلتس (IELTS) یا تافل (TOEFL) دارید.
 • نامه تحصیلی: یک نامه تحصیلی یا “Statement of Purpose” که توضیح دهید چرا به انتخاب رشته خاص خود علاقه دارید و چرا می‌خواهید به این دانشگاه ملحق شوید.

لطفاً توجه داشته باشید که ممکن است مدارک مورد نیاز برای پذیرش در هر دانشگاه و برنامه تحصیلی خاص متفاوت باشد. برای اطلاعات دقیق‌تر و مشاوره، بهتر است با دفاتر مربوطه در دانشگاه‌ها یا مؤسسات تحصیلی تماس بگیرید تا بهترین اطلاعات را دریافت کنید.

 

آزمون بعد از اتمام دوره کالج

در کشور نروژ، پس از اتمام دوره کالج می‌توانید اقدام به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا نمایید. برای ورود به دانشگاه‌های نروژ و شرکت در برنامه‌های تحصیلی، ممکن است نیاز به انجام مراحل و ارائه مدارک مختلف باشد.

یکی از آزمون‌های معتبر برای ورود به برنامه‌ها یا دوره های تحصیلی در نروژ آزمون Norwegian Higher Education Entrance Qualification (Nordisk Prove, Noregs Utlendingsnemnda) است. این آزمون معمولاً برای دانشجویان بین‌المللی لازم است و میزان پذیرش ورودی به دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌های نروژ را تعیین می‌کند.

همچنین، برای ورود به برنامه‌های تحصیلی در نروژ ممکن است نیاز به توانایی زبان ی یا زبان نروژی داشته باشید و باید آزمون‌های معتبر مانند IELTS یا TOEFL برای زبان ی یا آزمون Norskprøve یا Test i norsk – høyere nivå برای زبان نروژی را گذرانیده باشید.

 

مقطع

رشته

دانشگاه

زیست شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : موسسه ماکس پلانک
مهلت ثبت نام : 2024-07-17
شهریه : رایگان و دارای حقوق
زبان شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : لایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-08
شهریه : رایگان و دارای حقوق
فیزیک و ریاضیات دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : گوتینگن
مهلت ثبت نام : 2024-07-10
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی مکانیک دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : Julich
مهلت ثبت نام : 2024-07-21
شهریه : رایگان و دارای حقوق
اقتصاد کشاورزی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : ِلایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-28
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی سازه کارشناسی ارشد
مقطع : کارشناسی ارشد
کشور : آلمان
مدت دوره : 2ساله
دانشگاه : باهاوس وایمار
مهلت ثبت نام : 2024-07-01
شهریه : رایگان

مطالب مرتبط

شرایط تحصیل در نروژ
نروژ

شرایط تحصیل در نروژ

شرایط تحصیل در نروژ آنقدر فوق العاده است که می‌تواند یک فرصت بسیار ارزشمند و مفید برای دانشجویان بین‌المللی باشد. برای ادامه تحصیل در کشور

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهارده =

تماس و مشاوره رایگان