رشته های تحصیلی ارزان در سوئد

رشته-های-تحصیلی-ارزان-در-سوئد-شاخص

از آن جایی که امروزه مهاجرت و به خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد افزایش پیدا کرده است، افراد زیادی هستند که به دنبال مهاجرت از طریق رشته های تحصیلی ارزان در سوئد می باشند. اگر شما نیز از جمله دانشجویانی هستید که به دنبال مهاجرت تحصیلی از طریق رشته های تحصیلی ارزان در سوئد هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و این رشته ها را بشناسید که در نهایت مهاجرتی آسان و لذت بخش به کشور سوئد را داشته باشید.

شما می توانید از طریق رشته های پیشنهادی ما راه خود را سریعتر شناسایی کنید و سایر اقدامات را برای مهاجرت به کشور سوئد انجام دهید. از آن جایی که کشور سوئد بیش از ۱۰۰ دانشگاه و مراکز آموزشی دارد و در دانشگاه های خود بیش از ۱۵ هزار رشته مختلف را تدریس می کند، کار شما آسان تر می شود. البته بهتر است قبل از اینکه اقدامات لازم را جهت مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد انجام دهید به چندی از این سوالات پاسخ دهید:

 • هدف شما از انتخاب رشته های تحصیلی ارزان در سوئد، دریافت بالاترین ویزا تحصیلی است؟
 • هدف شما از انتخاب رشته های تحصیلی ارزان در سوئد بازار کار است؟
 • هدف شما از انتخاب رشته های تحصیلی ارزان در سوئد شغلی پردرآمد است؟
 • آیا به طور کلی علاقه ای به رشته های ارزان دارید؟

لازم به ذکر است که بگوییم شما برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد می توانید با مشاوران موسسه ما تماس بگیرید و اطلاعاتی کامل در خصوص تمام زوایای مهاجرت تحصیلی به سوئد دریافت کنید.

دانشگاه های دارای رشته های تحصیلی ارزان در سوئد

بهتر است قبل از معرفی رشته های تحصیلی ارزان در سوئد به معرفی دانشگاه های معتبر و البته ارزان این کشور بپردازیم و این دانشگاه ها را به شما عزیزان نیز معرفی کنیم.

اگر شما نیز از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد هستید بهتر است تا لیست این دانشگاه ها را به خاطر بسپارید:

 1. دانشگاه اوپسالا
 2. دانشگاه لوند
 3. دانشگاه استکهلم
 4. دانشگاه یوتبری
 5. دانشگاه کارولینسکا
 6. دانشگاه اومئو
 7. دانشگاه لینشوپینگ
 8. دانشگاه فنی لولئو
 9. دانشگاه کارلشته
 10. دانشگاه لینه
 11. دانشگاه مالمو
 12. دانشگاه اوربرو

شما به عنوان متقاضی مهاجرت تحصیلی باید برای گرفتن ویزای تحصیلی پذیرش نامه دانشگاه های سوئد را به سفارت سوئد ارائه دهید. همچنین شما باید به همراه این مدارک، گواهی سلامت پزشکی خود، مدارک هویتی، پاسپورت و گواهی تمکن مالی را نیز ارائه دهید.

رشته های تحصیلی ارزان در سوئد 1

رشته حسابداری

یکی از رشته های تحصیلی ارزان در سوئد، رشته ی حسابداری می باشند که اگر قصد تحصیل در سوئد در این رشته را دارید باید بدانید که شرایط قبولی و ثبت نام این رشته کمی سخت تر و رقابتی تر از سایر رشته ها می باشد. شما برای ثبت نام در این دانشگاه ها باید رزومه ای قوی و البته شرایط مالی عالی داشته باشید. در واقع شما برای تحصیل در این رشته ی ارزان باید از نمره بالای زبان برخوردار باشید.

همچنین شما باید مدرک کارشناسی نیز از این رشته داشته باشید. چرا که با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نمی توانید در دانشگاه های سوئد ثبت نام کنید. البته ممکن است بسیاری از دانشگاه ها نیز در این کشور وجود داشته باشند که شرایط راحت تری را برای دانشجویان خارجی خود فراهم کرده باشند ولی  باز هم در این شرایط  شما باید از نمرات بالایی برخوردار باشید.

به طور حتم شما نیز می دانید که قبل از ورود به دانشگاه، دوره ای یکساله جهت آماده سازی تحصیلی برای دانشجویان غیر بومی در نظر گرفته می شود که باعث تقویت دانشجو در دروس پایه می شود. یکی از مزیت های این رشته این است که شما بعد از فارغ التحصیل شدن از این رشته می توانید بلافاصله وارد بازار کار شوید و مشغول به کار در حوزه ای که دوست دارید شوید.

رشته های هنر و طراحی گرافیک

رشته های هنر و طراحی گرافیک  که از آینده شغلی خوبی در کشور سوئد برخوردار هستند یکی از رشته های تحصیلی ارزان در سوئد محسوب می شوند که از متقاضیان زیادی نیز برخوردار هستند.

رشته های هنری که از جمله رشته های پردرآمد و آینده دار می باشند، برای اینکه بتوانید در مقطع کارشناسی رشته طراحی گرافیک و هنر شرکت کنید باید مدرک دیپلم خود را داشته باشید و نمره قبولی را نیز در تمام درس های پایه این رشته کسب کنید. شما می توانید در دانشگاه های فوق العاده ای که در سوئد وجود دارند شرکت کنید و در این رشته به تحصیل بپردازید.

رشته محیط زیست

رشته محیط زیست  نیز از جمله رشته های تحصیلی ارزان در سوئد می باشد که از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. افرادی که متقاضی این رشته هستند باید در حوزه طبیعت و حفاظت از آن فعال باشند. از آنجایی که کشور سوئد دارای مناطق زیبا و طبیعتی بکر است، افراد زیادی وجود دارند که به حفظ این مناطق می پردازند و در همین حوزه نیز درس می خوانند. شما می توانید پس از فارغ التحصیل شدن از این رشته دوست داشتنی مستقیما وارد بازار کار شوید.

رشته های تحصیلی ارزان در سوئد زیرشاخه مهندسی

رشته مهندسی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در کشور زیبا و دیدنی سوئد می باشد. در کشور سوئد بازار کار زیادی برای مهندسان و زیر شاخه های این رشته وجود دارد و به همین دلیل است که افراد زیادی جذب این رشته می شوند. می توان گفت که مردم سوئد علاقه بسیار زیادی به رشته های مهندسی و فناوری دارند و در این حیطه فعالیت های گسترده ای انجام می دهند. رشته مهندسی در دانشگاه های معتبر سوئد تدریس می شود.

رشته های تحصیلی ارزان در سوئد زیرشاخه پزشکی پزشکی

همانطور که می دانید رشته های پزشکی از جمله رشته های پردرآمد در تمام نقاط دنیا محسوب می شوند و تقریبا اکثر افراد قصد دارند در این رشته به تحصیل بپردازند و آینده خود را تضمین کنند. حال اگر شما به عنوان دانشجوی مهاجر قصد تحصیل در رشته های پزشکی را در سوئد دارید، باید مدرک زبان سوئدی شما دارای نمره ۳ به بالا باشد. شما در سوئد باید برای پزشک شدن به مدت ۶ سال در این رشته به تحصیل بپردازید. رشته هایی که در زیر نام خواهیم برد از جمله رشته های پردرآمد شاخه پزشکی می باشند:

 1. تخصص قلب و عروق
 2. جراح مغز و اعصاب
 3. رادیولوژی
 4. چشم پزشکی
 5. جراحی پلاستیک
 6. پزشک عمومی
 7. دندان پزشکی

رشته های تحصیلی ارزان در سوئد

رشته حقوق

رشته حقوق از جمله رشته های پرمتقاضی در کشور سوئد می باشد که امروزه مهاجران زیادی را نیز به خود جذب کرده است‌. این رشته از آن جایی که آینده شغلی مناسبی دارد باعث شده است تا افراد زیادی جذب این رشته شوند. رشته حقوق یکی دیگر از رشته های تحصیلی ارزان در سوئد محسوب می شود که در بسیاری از دانشگاه های معتبر نیز  تدریس می شود.

از آنجایی که سوئد از لحاظ موقعیت جغرافیایی و فرهنگی موقعیتی عالی دارد، موجب شده است که مهاجران زیادی به این کشور به قصد تحصیل در رشته حقوق مهاجرت کنند. البته لازم به ذکر است که بگوییم سوئد از لحاظ علمی نیز از دانشگاه های معتبر و سطح بالایی برخوردار است که خود این امر باعث جذب دانشجو از سراسر جهان شده است.

نکاتی برای مهاجران تحصیلی به رشته های ارزان

شما به عنوان دانشجویی که مهاجرت تحصیلی را به رشته های ارزان انتخاب کرده اید باید نکات مهمی را در مورد مهاجرت تحصیلی بدانید و به آن ها توجه کافی داشته باشید. شما ابتدا باید بدانید که به چه رشته و شغلی علاقه دارید تا به صورت تخصصی در آن رشته مشغول به تحصیل شوید. شما باید این را مشخص کنید که دوست دارید پایه ثابت حقوق شما چه مقدار باشد و با چه مقدار پول می توانید پس انداز نیز داشته باشید.

همچنین شما باید مشخص کنید که بازار کار رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید، پر رونق است یا خیر؟ شغل آینده شما بازار کاری در محل زندگی شما دارد یا خیر؟

شما باید بدانید که هزینه های تحصیل و زندگی در کشوری خارجی مثل سوئد، برای شما به عنوان یک دانشجو سنگین است و خیلی از افراد از پس این هزینه های بالا بر نمی آیند. همانطور که در بخش های قبل نیز گفتیم، شما برای ورود به دانشگاه های معتبر باید نمرات عالی در درس ها دریافت کنید و وضعیت مالی خوبی نیز برای پرداخت هزینه ها داشته باشید.

اگر شما نیز دانشجویی هستید که به طور جدی قصد مهاجرت تحصیلی را از طریق رشته های تحصیلی ارزان در سوئد را دارید، اما مانند همه افراد سردرگم و کلافه شده اید و نمی دانید که باید از کجا شروع کنید یا چه رشته ای را انتخاب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم تا با شماره تماس هایی که از تیم خود در این صفحه درج کرده ایم تماس بگیرید.

تیم ما مسئول پشتیبانی و پاسخدهی به نیاز های شما دانشجویان عزیز است و به صورت شبانه روزی و آنلاین آماده پاسخگویی به سوالات شما برای مهاجرت تحصیلی از طریق رشته های تحصیلی ارزان در سوئد می باشند. برای این کار فقط کافی است تا با شماره های درج شده در سایت اپلای یونیورس تماس بگیرید و به کارشناسان ما متصل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =

تماس و مشاوره رایگان