رشته های تحصیلی ارزان در آلمان

رشته های تحصیلی ارزان در آلمان

یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی که می توانید برای آینده خود انجام دهید، تحصیل در رشته های تحصیلی ارزان در آلمان است. این کشور فرصت‌های بی نظیری را برای دانش‌آموزان فراهم کرده تا بتوانند رویاهای خود را دنبال کنند و دانش خود را هم از نظر تحصیلی و هم از نظر فرهنگی توسعه دهند. آلمان به دلیل آموزش های علمی سطح بالا در جهان شناخته شده است، اما این تنها عامل علاقه دانشجویان بین المللی به تحصیل در این کشور توسعه یافته نیست!

یافتن یک مقصد تحصیلی که هم از نظر کیفیت بالا باشد و هم مقرون به صرفه باشد، کمی مشکل است. اما اگر با رشته های ارزان در بهترین دانشگاه های آلمان برای دانشجویان بین المللی آشنا باشید می توانید همزمان به هر دو هدف خود برسید.

کشور آلمان چند دانشگاه مقرون به صرفه دارد که در مقایسه با دانشگاه های سایر مقاصد تحصیلی محبوب، برای دانشجویان مشتاق یادگیری و کسب تخصص که از توانایی مالی کمی برخوردارند، ایده آل هستند.

اگر می خواهید بدانید آیا آنچه در مورد رشته های تحصیلی ارزان در آلمان با شهریه های پایین شنیده اید درست است یا خیر تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

رشته های تحصیلی ارزان در آلمان

رشته های تحصیلی ارزان در آلمان برای دانشجویان بین المللی 2024

اول از همه بگوییم حتی ارزان‌ترین دانشگاه‌های آلمان نیز جزو دانشگاه‌های برتر با رتبه‌بندی QS 2024 هستند. آلمان یکی از معدود کشورهایی است که پس از تحصیل در اکثر دانشگاه های آن، مدارک معتبری دریافت می کنید که در جهان پذیرفته شده هستند. با این حال، رقابت برای پذیرش در این دانشگاه ها نیز زیاد است.

لیست مطالب مرتبط:

رشته های تحصیلی پر درآمد در آلمان

آشنایی با کشور آلمان

رشته های بدون آزمون آلمان

دانشگاه های ارزان در آلمان برای دانشجویان بین المللی 2024

نام دانشگاه رتبه بندی QS 2024 شهریه در هر ترم هزینه های ترم
دانشگاه فنی مونیخ 37 2000 یورو – 3000 یورو 72-102 یورو
لودویگ-ماکسیمیلیانس-دانشگاه مونیخ 64 NA 85 یورو
دانشگاه هایدلبرگ 87 1500 یورو برای هر تعطیلات 151.05 یورو
دانشگاه هومبولت برلین 120 NA 315.64 یورو
دانشگاه فنی برلین 154 NA 113.09 یورو
دانشگاه گوتینگن 232 NA 344.25 یورو
دانشگاه فنی دارمشتات 246 NA 220 یورو
دانشگاه کلن 268 NA 250 یورو
دانشگاه اشتوتگارت 312 1500 یورو برای هر تعطیلات 166.50 یورو
دانشگاه برمن 514 NA 386.39 یورو

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ که به دلیل تخصص خود در رشته های STEM شناخته شده است، یکی از دانشگاه های بسیار محبوب و معتبر در آلمان است. دانشجویان بین المللی می توانند تحصیلات درجه یک در رشته مهندسی را با قیمت های بسیار مقرون به صرفه بگذرانند.  رشته های مهندسی این دانشگاه در لیست رشته های تحصیلی ارزان در آلمان قرار دارند که در آن بورسیه های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود تا هزینه های تحصیل خود را بپردازند.

مشخصات داده ها
نرخ پذیرش 8%
معیارهای واجد شرایط بودن UG: حداقل معدل 2.0 از 4.0 (73-76٪)

PG: حداقل معدل 3.6 (91%) از 4.0

رشته های تحصیلی ارزان در دانشگاه فنی مونیخ آلمان کارشناسی ارشد علوم و مهندسی محاسبات، کارشناسی ارشد مهندسی خودرو، کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
دانشجویان بین المللی 40%

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ دومین دانشگاه بزرگ آلمان از نظر جمعیت دانشجویی است که از زمان تأسیس خود در سال 1472 تاکنون 43 جایزه نوبل و محقق دانشگاهی را به خود اختصاص داده است. این دانشگاخ یکی از ارزان ترین دانشگاه های آلمان برای دانشجویان بین المللی 2024 است زیرا شهریه ندارد.

مشخصات داده ها
نرخ پذیرش 10%
معیارهای واجد شرایط بودن IELTS 6.5  TOEFL iBT: 100 | TOEFL PBT: 600 | مهارت زبان آلمانی: C1
رشته های تحصیلی ارزان در دانشگاه مونیخ آلمان کارشناسی ارشد علوم داده، کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
دانشجویان بین المللی 15%

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ که در سال 1386 تاسیس شد، قدیمی ترین دانشگاه آلمان است که در هایدلبرگ واقع شده و یکی از ارزان ترین دانشگاه های آلمان برای دانشجویان بین المللی است که در آن کمک های مالی زیادی در دسترس است. این دانشگاه در زمینه مهندسی و پزشکی در آلمان پیشرو است. زمستان اصلی ترین فصل ورودی برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد است. دانشجویان واجد شرایط می توانند برای دریافت کمک مالی برای بورسیه های تحصیلی مختلف در آلمان اقدام کنند .

مشخصات داده ها
نرخ پذیرش 17%
معیارهای واجد شرایط بودن UG: 70% in 12th/XII

PG: 55% in Bachelor Degree

رشته های تحصیلی ارزان در دانشگاه هایدلبرگ آلمان کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر کاربردی، کارشناسی ارشد روانشناسی، کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر
دانشجویان بین المللی 5,400 (18.6%)

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین یک دانشگاه دولتی در آلمان است و برای دانشجویان بین المللی شهریه ای ندارد. با این حال، دانشگاه بسیار معتبری است و رقابت سختی برای پذیرش در آن پیش بینی می شود. در دسترس بودن بورسیه تحصیلی DAAD و Deutschlandstipendium برای پرداخت هزینه های تحصیل، دانشگاه هومبولت برلین را در بین ارزان ترین دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی 2024 قرار می دهد.

مشخصات داده ها
نرخ پذیرش 18%
معیارهای واجد شرایط بودن IELTS| 6.5 : TOEFL iBT: 100 | TOEFL PBT: 600 | مهارت زبان آلمانی: C1
رشته های تحصیلی ارزان در دانشگاه هومبولت آلمان کارشناسی ارشد روانشناسی، سیستم اطلاعات مدیریت کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد اقتصاد
دانشجویان بین المللی 5,223

دانشگاه فنی برلین

دانشگاه فنی برلین یک انتخاب ارجح برای دانشجویان بین المللی است که تحصیل در رشته های فنی و تحقیقاتی را فراهم کرده است. خوشبختانه دانشگاه فنی برلین یکی از ارزان ترین دانشگاه های آلمان است. دانشجویان بین المللی فقط باید برای هر ترم، 10000 INR هزینه بپردازند و هیچ شهریه ای ندارد. با این حال، تسلط به زبان آلمانی برای تحصیل در مقطع کارشناسی الزامی است. بسته به شرایط رشته انتخابی تان، ممکن است نیاز باشد در آزمون های بین المللی پذیرفته شوید .

مشخصات داده ها
نرخ پذیرش 52%
معیارهای واجد شرایط بودن IELTS| 6.5 : TOEFL iBT: 95 | TOEFL PBT: 600 | DSH: 2 | مدرک گوته: C2
رشته های تحصیلی ارزان در دانشگاه فنی برلین کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، کارشناسی ارشد فناوری معماری، کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر
فصل های پذیرش تابستان و زمستان

دانشگاه گوتینگن

دانشگاه گوتینگن که به دلیل تحقیقات گسترده در سطح جهانی شناخته شده است، حدود 200 رشته در همه مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. لیست رشته های تحصیلی ارزان در آلمان شامل دانشگاه گوتینگن نیز می شود زیرا هیچ شهریه ای برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد. هنگامی که دانشجویان پذیرش این دانشگاه را دریافت می کنند، می توانند با حقوق 102000 یورو در سال فارغ التحصیل شوند.

مشخصات داده ها
نرخ پذیرش 17%
معیارهای واجد شرایط بودن IELTS 5.5  | TOEFL iBT: 81 | PTE: 59 | DSH: 2 | مدرک گوته: C2
رشته های تحصیلی ارزان در دانشگاه گوتینگن آلمان کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، کارشناسی ارشد فناوری معماری، کارشناسی ارشد مالی
فصل های پذیرش تابستان و زمستان

دانشگاه فنی دارمشتات

دانشجویانی از 120 کشور جهان در دانشگاه فنی دارمشتات تحصیل می کنند . این دانشگاه جزو ارزان ترین دانشگاه های آلمان است که به عنوان یک موسسه آموزش عالی دولتی دارای رتبه بندی QS 2024 و رتبه 15 در آلمان است. بیشترین هزینه تحصیل در دانشگاه فنی دارمشتات، اجاره محل اقامت خارج از دانشگاه است. هزینه ترم در دانشگاه فنی دارمشتات 220 یورو است.

مشخصات داده ها
نرخ پذیرش 29%
معیارهای واجد شرایط بودن IELTS| 6.5 : TOEFL iBT: 88 | TOEFL PBT: 570 | TOEFL CBT: 230
رشته های تحصیلی ارزان در دانشگاه دارمشتات آلمان کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، کارشناسی ارشد فناوری معماری، کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر
دانشجویان بین المللی 18%

 

دانشگاه کلن

دانشگاه کلن یکی از ارزان ترین دانشگاه های آلمان است که با 8 دانشکده و 50792 دانشجو در حال تحصیل در 102 رشته UG و PG به عنوان یک مقصد ایده ال شناخته می شود. برخلاف بسیاری از دانشگاه های دولتی آلمان، دانشگاه کلن امکانات خوابگاه را در محوطه دانشگاه به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

مشخصات داده ها
نرخ پذیرش 20%
معیارهای واجد شرایط بودن UG: 60% in 12th/XII

PG: 60% in Bachelor’s Degree

IELTS: Overall 7.0 with a minimum 6.0 in each component

TOEFL iBT: 100 with 70 in each component

رشته های تحصیلی ارزان در دانشگاه کلن آلمان کارشناسی ارشد حقوق، کارشناسی ارشد مدیریت بین المللی، کارشناسی ارشد سیستم های اطلاعاتی
ورودی های پذیرش زمستان و تابستان

دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت در صدر لیست ارزان ترین دانشگاه ها برای دانشجویان ایرانی قرار دارد. با توجه به نرخ بالای پذیرش، اکثر دانشجویان در دانشگاه اشتوتگارت برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی خودرو، مکانیک و علوم کامپیوتر پذیرش می شوند. 73 رشته کارشناسی و 95 رشته PG در دانشگاه اشتوتگارت ارائه می شود. بورسیه DAAD از دانشجویان بین المللی دانشگاه اشتوتگارت حمایت مالی می کند.

مشخصات داده ها
نرخ پذیرش 71%
معیارهای واجد شرایط بودن IELTS: 6.0 for UG and 7.0 for PG

TOEFL iBT: 80 for UG and 95 for PG

رشته های تحصیلی ارزان در دانشگاه اشتوتگارت آلمان کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، کارشناسی ارشد مهندسی خودرو، کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
نرخ اشتغال فارغ التحصیلان 76%

دانشگاه برمن

دانشگاه برمن که در سال 1971 تأسیس شد، یکی از دانشگاه‌های معتبر در اروپا است که یک دانشگاه دولتی بسیار محبوب است و تحصیلات را کاملاً بدون هزینه تحصیل ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه برمن را دارند باید دارای جایگاه علمی بسیار بالایی بوده و برای اخذ پذیرش از مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشند. خوابگاه های متعلق به دانشگاه برای دانشجویان در دسترس است.

مشخصات داده ها
نرخ پذیرش 17%
معیارهای واجد شرایط بودن آیلتس: 7.0

TOEFL iBT: 95

PTE: 76

رشته های تحصیلی ارزان در دانشگاه برمن آلمان کارشناسی ارشد مهندسی برق و فناوری اطلاعات | کارشناسی ارشد کامپیوتر | MS ارتباطات و فناوری اطلاعات
دانشجویان بین المللی 13%

جمع بندی

به طور کلی رشته های تحصیلی ارزان در آلمان برای دانشجویان بین المللی، فقط در دانشگاه های دولتی در دسترس هستند. پیش نیازهای پذیرش در این دانشگاه های دولتی ارزان با دانشگاه های خصوصی متفاوت است، بنابراین توصیه می شود حتما سایت هر دانشگاه را بررسی کنید تا معیار واجد شرایط بودن برای پذیرش در آن دانشگاه را داشته باشید و سپس برای پذیرش اقدام کنید.

کارشناسان ما در کنار شما هستند تا برای گرفتن پذیرش در بهترین دانشگاه های آلمان شما را راهنمایی کنند. با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + نوزده =

تماس و مشاوره رایگان