رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد

رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد

امروز در این مقاله قصد داریم به رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد بپردازیم. کشور سوئد یکی از بهترین کشور های اروپایی محسوب می شود که دارای سطح بالایی از اقتصاد، رفاه اجتماعی، آموزش، بهداشت و نیز همچنین درمان برای مردم است. بنابراین مردم این کشور شرایط بسیار خوبی را برای زندگی کردن، کار و تحصیل را تجربه می کنند. این شرایط ایده آل در کشور سوئد موجب شده افراد بسیاری قصد مهاجرت به این کشور زیبا و پر متقاضی را داشته باشند.

اقامت در کشور سوئد از روش های متفاوتی امکان پذیر است که راحت ترین این روش ها اقامت تحصیلی در این کشور است. دانشگاه های کشور سوئد دارای سطح آموزش بسیار بالا هستند که برای رشته های زیادی گوناگونی ظریف دارند و این مسئله سبب شده است تا متقاضیان بدون محدودیت و بر اساس علایق شخصی خود، در رشته مورد علاقه شان در این کشور زیبا و محبوب اقدام به تحصیل کنند.

دولت این کشور سرمایه گذاری بسیار زیادی را بر روی دانشگاه ها و آموزش های کشور خود انجام داده است و در نتیجه سیستم آموزشی و دانشگاه های این کشور از سطح علمی  بسیار بالایی برخوردار می باشد. لذا شرایط پذیرش برای تمامی رشته های تحصیلی در کشور سوئد و در همه مقاطع وجود دارد، اگر چه متقاضیان گاهی اوقات با سختی هایی در زمینه های مختلف مواجه می شوند.

رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد 1

رشته حسابداری

در ابتدا باید بگوییم که رشته حسابداری جز یکی از رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد است. کار در رشته حسابداری و امور مالی در همگی شرکت ها و کارخانه های کشور سوئد هر ساله متقاضیان بسیار زیادی دارد. از طرفی دیگر، افراد محصل در رشته حسابداری به راحتی می توانند پس از گذراندن دوره تحصیل خود در زمینه های متفاوت از جمله بازاریابی و مدیریت به طور مناسب فعالیت کنند. متقاضیان برای تحصیل در رشته مالی و حسابداری در کشور سوئد می بایست به زبان انگلیسی و زبان سوئدی تسلط کافی و مناسبی داشته باشند تا بتوانند به راحتی در این رشته تحصیل کنند. دانشجویان این رشته به مدت سه سال در یکی از دانشگاه های کشور سوئد کار کنند. متوسط درآمد حسابداران و کارمندان مالی در این کشور چهل و شش هزار کرون در ماه می باشد که با توجه به سابقه کار و رتبه شغلی افراد این نرخ متفاوت نیز است.

طراحی گرافیک و تبلیغات از رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد

طراحی گرافیک و تبلیغات از دیگر رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد است. افرادی که در زمینه گرافیک و تبلیغات در این کشور فعالیت می کنند می بایست مهارت های خلاقانه و نیز دانش گسترده ای از علوم طراحی و تبلیغات داشته باشند. لذا شما اگر قصد دارید سریع تر به موفقیت شغلی در این زمینه برسید برسید، می بایست تحصیلات  آکادمیک خود را در زمینه طراحی گرافیک و تبلیغات، هنر های زیبا و تایپو گرافی را به طور کامل و توسط استادان متخصص گذرانده باشید. داشتن مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس در این رشته از مزیت خوب و بالایی برخوردار است و برای ورود به بازار کار در کشور سوئد و دیگر کشور های جهان بسیار با اهمیت است. حقوق افراد شاغل در این زمینه  حدود نهصد و هشتاد هزار کرون در سال می باشد.

رشته محیط زیست

رشته محیط زیست جز یکی از رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد به حساب می‌ آید. کشور سوئد دارای طبیعت بسیار زیبای و بزرگی می‌ باشد و مردمان سوئد حفظ مناطق طبیعی شگفت انگیز کشور خود را در اولویت هر چیز دیگری قرار داده اند. اگر شما دانشجوی محیط زیست در این کشور می باشید، می توانید با تحصیل در کشور سوئد به راحتی و سهولت کامل وارد بازار کار در این رشته پر متقاضی شوید. رشته محیط زیست در کشور سوئد طرفداران زیادی دارد و بسیار پر متقاضی است. بسیاری از دانشگاه‌ های برتر در این کشور دوره ‌ها و مدرک‌ هایی را در زمینه علوم محیطی به دانشجویان پذیرفته خود به طور کامل و مناسب ارائه می دهند.

طراحی صنعتی از رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد

با توجه به توسعه و گسترش صنعت در جهان، طراحی صنعتی به یکی از مشاغل و رشته های بسیار پول ساز در کشور سوئد تبدیل شده است. در این رشته پر متقاضی افراد با طراحی محصولات تولیدی خود، بسته بندی و یا نوع تبلیغات در حوزه محصولات و دیگر چیز ها سر و کار دارند. حقوق طراحان صنعتی در این کشور حدود پانصد و هشتاد هزار کرون است. این میزان حقوق در کشور سوئد بسته به نوع شرکت، محصولات و غیره… ممکن است افزایش و یا کاهش پیدا کند. افراد برای فعالیت در زمینه طراحی صنعتی می بایست حداقل مدرک لیسانس طراحی صنعتی خود را با موفقیت کسب کنند که کسب این مدرک از دانشگاه حدودا بین سه تا چهار سال زمان می برد. برای تحصیل در این رشته پر طرفدار افراد باید به زبان سوئدی و  زبان انگلیسی تسلط کافی و مناسب داشته باشند تا بتوانند به راحتی در دانشگاه های این کشور زیبا تحصیل کنند. بنابراین رشته طراحی صنعتی جز یکی از رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد است.

رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد 2

معماری

معماری نیز یکی از رشته های مهم و کاربردی در زمینه سازه های عمرانی در کشور سوئد به شمار می آید و جز یکی از رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد است. متقاضیان این رشته و شغل می بایست حداقل دارای مدرک لیسانس معماری و یا مهندسی عمران باشند تا به راحتی بتوانند کار خوب و مناسبی را در این زمینه پیدا کنند. حقوق یک مهندس معمار در کشور سوئد حدودا هشتصد هزار کرون در سال می باشد. اگر شما به رشته معماری علاقه دارید، به راحتی می توانید در این کشور موفقیت های بسیار زیادی را کسب کنید.

رشته های مهندسی

رشته های مهندسی یکی از محبوب ترین و بهترین رشته های تحصیل پر درآمد در سوئد می باشد. از آن جایی که فرصت های بسیاری برای مهندسان در بازار کار این کشور محبوب وجود دارد، لذا می توان گفت که کشور سوئد مقصدی عالی و مناسب برای تحصیل در زمینه فناوری و رشته های گوناگون مهندسی است. مردم کشور سوئد به رشته های مهندسی علاقه فراوانی دارند. بنابراین شما عزیزان و متقاضیان می توانید در کشور سوئد در شاخه های مختلف رشته های مهندسی در موسسات آموزشی با سطح آموزش بسیار بالا به تحصیل کردن بپردازید و نیز همچنین در بازار کار کشور سوئد فرصت های شغلی بسیار زیادی برای مهندسان و رشته های مهندسی وجود دارد که این موضوع یک مزیت حساب می شود.

پزشکی از رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد

کشور سوئد یکی از بهترین مقصد ها برای تحصیل در رشته پزشکی می باشد. رشته پزشکی یکی از پر درآمد ترین مشاغل در اکثر کشور های جهان از جمله کشور سوئد به حساب می‌ آید. تحصیل و کار در رشته پزشکی در مقایسه با سایر مشاغل و رشته ها می تواند بسیار حساس و سخت باشد. بنابراین افراد برای کار و تحصیل در رشته پزشکی می بایست دارای مدرک زبان سوئدی با نمره سه و  یا بالاتر باشند تا به راحتی بتوانند پذیرش در دانشگاه های این کشور را دریافت نمایند. رشته پزشکی نیز جز یکی از رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد است. میانگین حقوق پزشکان در این کشور حدود  هزار و شصت کرون در ماه می باشد که بسته به سطح تحصیلات و نوع تخصص پزشکان می تواند بیشتر نیز شود. مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در کشور سوئد حدود شش سال به عنوان پزشک عمومی است و هزینه این رشته بیش از یک میلیون کرون می باشد. همان طور که می دانید، رشته پزشکی دارای زیر شاخه بسیاری است. پر درآمد ترین رشته های زیر مجموعه رشته پزشکی عبارتند از متخصص قلب و عروق، جراح مغز و اعصاب، رادیولوژیست، چشم پزشک، جراح پلاستیک، پزشک عمومی هستند.

مدیریت اجرایی

مسئولیت یک مدیر اجرایی تکمیل برنامه های عملیاتی، بهره وری و اجرای تولید در صنعت می باشد. این کار ها می بایست بر اساس استاندارد های خدماتی کشور برای شناسایی و رفع مشکلات مردم در راستای ارتقای نظام اجرایی و غیره… انجام شود. یک مدیر موفق در اجرای برنامه ها می تواند با ارائه باز خورد عالی و حل مشکلات، پیشرفت های بزرگی را در شغل خود در کشور سوئد داشته باشد. حقوق یک مدیر اجرایی در این کشور پر طرفدار حدودا هفتصد هزار کرون در سال مشخص شده است.

کلام آخر

کشور سوئد حز یکی از بهترین کشور های اروپایی برای  تحصیل دانشجویان است و مانند هر کشور دیگری در جهان، بعضی رشته ها و مشاغل در این کشور پر متقاضی از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. برخی از رشته های تحصیلی در این کشور طرفداران بسیار زیادی دارد و دانشگاه های کشور سوئد نیز به محصلان رشته های خاصی به راحتی پذیرش می دهد.

اگر شما عزیزان قصد تحصیل در کشور سوئد را دارید، ابتدا باید درباره بهترین رشته های تحصیلی و رشته های تحصیلی پر درآمد در سوئد به طور کامل و مناسب تحقیق کنید تا به راحتی بتوانید بهترین رشته ها را برای خود در این کشورانتخاب کنید. بعد از تصمیم درباره رشته انتخابی مورد نظر، دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کشور سوئد یکی از بزرگ ترین چالش های شما خواهد بود که شما در این زمینه باید با متخصصان دانا و کار بلد مشورت نمایید.

امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید و کاربردی واقع شده باشد و شما متقاضیان و همراهان گرامی با مطالعه‌ی آن بتوانید پاسخ سوالات خود را دریابید. از شما بسیار سپاسگزاریم که مقاله ما را تا انتها همراهی نمودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

تماس و مشاوره رایگان