مقالات کشورهای مختلف

رشته‌های تحصیلی گران در سوئد

رشته های تحصیلی گران در سوئد

یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای تحصیل و زندگی در سوئد باید به آن توجه داشت بحث هزینه‌ها است که، افراد قبل از مهاجرت تحصیلی و زندگی در این کشور باید آگاهی کامل نسبت به هزینه‌ها داشته باشند. نکته‌ مهم و قابل توجه این است که هزینه تحصیل و زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقدار کمی گرانتر است. البته ناگفته نماند که این کشور دارای دانشگاه‌هایی با سطح آموزشی با کیفیت بالا، امکان تحصیل رایگان را برای شهروندان این کشور و دانشجویان خارجی فراهم کرده است. بنابراین  این امر باعث شده است که این کشور تبدیل به مقصد تحصیلی عده‌ی زیادی از دانشجویان شده باشد و بخواهند در رشته‌های تحصیلی گران در سوئد آموزش های خود را تکمیل کنند.

هزینه‌ رشته‌های تحصیلی گران در سوئد

سوئد کشور پهناوری است واقع در شمال اروپا و همچنین ششمین کشور بزرگ اروپا واقع در منطقه اسکاندیناوی که پایتخت آن استکهلم می‌باشد. کشور سوئد در در همسایگی کشور‌های نوردیک، نروژ، دانمارک و فنلاند است و همچنین پنجمین کشور بزرگ اروپا شناخته شده است. بیشتر جمعیت این کشور شهرنشین بوده و اکثر مردم آن‌ها در مناطق مرکزی و جنوبی این کشور ساکن هستند. یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌ها سوئد است. زبان رسمی این کشور سوئدی است. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که باعث شده هرساله افراد برای زندگی در سوئد پیش‌قدم شوند سطح بالای کیفیت زندگی و نرخ پایین بیکاری این کشور است. در واقع دانشگاه‌های بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که افراد زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. از دلایلی که کشور سوئد طرفداران زیادی دارد و سالیانه افراد زیادی جذب این کشور می‌شوند:  پیشرفت چشمگیر در نظام آموزشی و همچنین برخورداری از حق انتخاب زبان تحصیل برای متقاضیان بین‌المللی است. در واقع تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد نسبتاً گران‌تر از دیگر کشور‌های اروپایی است.

رشته های تحصیلی گران در سوئد1

معماری یکی از رشته‌های تحصیلی گران در سوئد

یکی از راه‌های تبدیل شدن به یک معمار موفق در سوئد می‌تواند با تحصیل در یکی از مقاطع رشته معماری در کشور سوئد و پس از تمام شدن دوره تحصیل، وارد شدن به بازار کار در این کشور است.

اگر در رشته معماری متخصص و از تجربه کافی برخوردار هستید، می‌توانید با یک رزومه قوی از طریق روش‌های مهاجرت کاری وارد کشور سوئد شوید و با پیداکردن یک شغل مناسب در این حیطه کاری فعالیت خود را در کشور سوئیس آغاز کنید.

در حالی که یکی از رشته‌های تحصیلی گران در سوئد معماری است اما یکی از محبوب ترین کشور‌ها برای تحصیل در رشته معماری به شمار می‌رود. از دلایلی که معماری یکی از بهترین کشور‌ها برای تحصیل و یکی از رشته‌های تحصیلی گران در سوئد است به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 1. ۱.شرایط شغلی بی‌نظیر
 2. ۲.درآمد عالی
 3. ۳.برخورداری از امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان
 4. ۴.برخورداری از امکانات رفاهی درجه یک
 5. ۵.داشتن یک زندگی ایده‌آل
 6. ۶.آینده شغلی درخشان
 7. ۷.امکان مهاجرت از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر

مزایای کار و تحصیل رشته معماری در سوئد

 1. ۱.تنوع کاری بالا برخورداری از فضای کار متفاوت برای علاقه‌مندان به این رشته
 2. ۲.درآمد خوب و بازار کار عالی برای فارغ‌التحصیلان رشته معماری در سوئد
 3. ۳.گرفتن اقامت دائم در سوئد، بعد از ۵ سال اقامت در این کشور
 4. ۴.برخورداری از امکان بورسیه شدن تحصیلی در دانشگاه‌های سوئد

عنوان‌های شغلی در معماری از رشته‌های تحصیلی گران در سوئد

عنوان‌های شغلی معماری شامل: مشاور معمار، معمار طراحی، معمار پروژه، مهندسی‌معماری، مدیریت پروژه ساختمانی، مدیر تغییر است.

دانشگاه‌های برتر در معماری که یکی از رشته‌های تحصیلی گران در سوئد

از دانشگاه‌های برتر رشته تحصیلی معماری در کشور سوئد می‌توان به: دانشگاه فناوری چالمرز، دانشگاه لوند، دانشگاه KTH و همچنین دانشگاه اومئو اشاره کرد.

رشته های تحصیلی گران در سوئد2

فرصت کار در معماری

دانشجویان بین‌المللی، هنگام شروع تحصیل در رشته معماری می‌توانند همزمان در کنار تحصیل ۲۰ساعت در هفته مشغول به کار شوند. یکی دیگر از فرصت‌های کاری رشته‌ی معماری در سوئد این مسئله است که دانشجویان بعد از گذراندن یک ترم تحصیلی، در واقع اگر بخواهند یک کار تخصصی با حقوق و مزایا و شرایط مشخص شده توسط اداره مهاجرت سوئد پیدا کنند، ویزای تحصیلی آن‌ها به ویزای کاری تبدیل می‌شود و در واقع امکان دارد که در دانشگاه‌های سوئد به صورت کاملاً رایگان به تحصیل بپردازند.

هنر _ طراحی یکی دیگر از رشت‌های تحصیلی گران در سوئد

همانطور که گفتیم سوئد یکی از مهاجر پذیر‌ترین کشور‌هاست به خاطر اهمیت فراوانی که به تحصیل و آموزش می‌دهند و همینطور یکی از محبوب‌ترین کشور‌ها برای تحصیل شناخته شده است.یکی دیگر از رشته‌های تحصیلی گران در سوئد و پر متقاضی، تحصیل در رشته‌ی طراحی و هنر است. به دلیل وضعیت بسیار عالی که سیستم آموزشی سوئد دارد و اهمیت فراوانی که به هنر می‌دهد، ادامه تحصیل رشته‌ هنر در سوئد بهترین تصمیمی است که یک شخص می‌تواند بگیرد. رشته‌ی هنر در دانشگاه سوئد در انواع مختلف گرایش‌ها تدریس می‌شود و دانشجویان این امکان را دارند که بعد از فارغ‌التحصیلی در این رشته، از مهارت و تخصص بالایی برخوردار باشند. در این مقاله به اطلاعات مورد نیاز در مورد  هنر که یکی از رشته‌های تحصیلی گران در سوئد است می‌پردازیم.

شرایط تحصیل در هنر

۱.تسلط به زبان انگلیسی

یکی از شروط مهم و پایه برای ورود به دانشگاه‌های سوئد، تسلط کامل به زبان انگلیسی است. در واقع کلیه دروس رشته‌های هنر در بسیاری از دانشگاه‌ها سوئد به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. همچنین افراد باید مدرک زبان معتبر ارائه دهند و نمره مناسبی کسب کنند.

۲.برخورداری از شرایط مالی خوب

تنها عده ای افراد می‌توانند در دانشگاه‌های سوئد به ادامه تحصیل در رشته‌ی هنر بپردازند که شرایط مالی خوب خود را اثبات کنند‌. زیرا برای مهاجرت به سوئد باید از پس پرداخت هزینه‌های شهریه و هزینه‌های زندگی در سوئد برآمد. همچنین کشور سوئد یکی از کشور‌های پرهزینه اروپایی است که برای اقامت و تحصیل در این کشور، باید درآمد بالایی داشت.

۳.داشتن مدرک دوره قبل

برای تحصیل در هر یک از مقاطع از جمله کارشناسی_کارشناسی ارشد و هنر در سوئد، باید مدرک‌های مربوط به دوره قبل ارائه شود. همچنین نکته‌ قابل ذکر این است که نمراتی که دانشجویان کسب کرده‌اند باید بالا باشد.

شاخه‌های هنر‌های تجسمی در سوئد

رشته‌ هنر‌های تجسمی، سه شاخه دارد که هرکدام دارای زیر شاخه‌هایی نیز هستند. در ادامه به معرفی شاخه‌های رشته هنرهای تجسمی می‌پردازیم.

•هنر‌های زیبا

دانشجویانی که در رشته هنرهای زیبا تحصیل می‌کنند، صفر تا صد بکارگیری مواد، ابزارها و… آموزش خواهند دید. و همچنین به صورت عملی تمرینات لازم را انجام داده و توانایی‌های لازم را کسب می‌کنند که زیر شاخه‌های آن رشته‌هایی مانند: گرافیک، معماری، نقاشی، طراحی، مجسمه‌سازی است.

•هنر‌های تزئینی

از پرطرفدار‌ترین شاخه‌های هنر رشته هنر‌های تزئینی که یکی از رشته‌های تحصیلی گران در سوئد است. در این رشته افراد به‌صورت تئوری مطالب را آموزش می‌بینند و سپس برای کسب تخصص و مهارت در تمرین‌های عملی تجربه کسب می‌کنند. زیر شاخه‌های آن رشته‌هایی مانند: هنر جواهرسازی، شیشه‌گری، سرامیک، ملیله، هنر معرق است.

•هنر‌های معاصر

هنر‌های معاصر از جمله رشته‌هایی محسوب می‌شود که جزو رشته‌های تحصیلی گران در سوئد است ومتقاضیان بین‌المللی زیادی دارد. دانشجویان در این رشته با انواع فنون جدید و کاربردی آشنا می‌شوند، و باتمرین‌های زیاد تخصص و تبحر در این زمینه کسب می‌کنند. زیر شاخه‌های هنرهای معاصر شامل: عکاسی، انیمیشن، بازیگری، چاپ هنری، ویدئو

گرایش‌های رشته هنر یکی از رشته‌های تحصیلی گران در سوئد

اگر شما جز‌ عده‌ای هستید که به رشته هنر که یکی از رشته‌های تحصیلی گران در سوئد است علاقه‌مند هستید و سراغ گرایش خاصی از رشته‌ هنر در کشور سوئد هستید، خوشبختانه انواع مختلفی از گرایش‌های رشته هنر در دانشگاه‌های سوئد تدریس می‌شود و خدمت شما علاقه‌مندان ارائه می‌گردد. گرایش‌های مختلف رشته‌ هنر که در سوئد تدریس می‌شود، با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی مورد نظر شما متفاوت است. در ادامه به چند مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت که شامل: هنر‌های زیبا، طراحی گرافیکی و تصویرسازی، طراحی و ارتباطات بصری، طراحی جواهرات، معماری داخلی، صنایع دستی، اکولوژی طراحی، شیشه و سرامیک، منسوجات است.

هزینه آموزش در هنر

همه‌ی افرادی که تصمیم به مهاجرت برای آموزش در رشته‌های تحصیلی گران در سوئد می‌گیرند، باید در مرحله اول میزان شهریه و هزینه‌ای برای زندگی در این کشور پرداخت شود. همانطور که در مطالب بالا خدمت شما عرض کردیم یکی از اساسی ترین شرایط لازم برای تحصیل در رشته هنر در سوئد، داشتن شرایط مالی نسبتاً بالایی است. بنابراین در صورتی که به مسئولان پذیرش دانشجویان بین‌المللی اثبات شود که، فرد مورد نظر توانی پرداخت شهریه و هزینه‌ی زندگی در سوئد را ندارد، بدون هیچ تعللی درخواست آن‌ها رد می‌شود.

رشته هنر مانند سایر رشته‌ها در دانشگاه‌های متنوعی تدریس می‌شود و یکی از رشته‌های تحصیلی گران در سوئد است. بنابراین شهریه تحصیل در هریک از دانشگاه‌های سوئد متفاوت است. درواقع میزان شهریه‌ای که باید برای برنامه‌های تحصیلی در مقطع‌های مختلف پرداخت شود متفاوت است.

جمع بندی

سوئد یکی از کشور‌های شناخته شده است که به کیفیت بالای زندگی و خدمات عمومی عالی معروف است. این کشور از نظر امید به زندگی در جهان رتبه اول را به خود اختصاص داده است و همینطور در شادی رتبه دوم را از آن‌‌خود کرده است. رشته‌های تحصیلی گران در سوئد معماری و طراحی وهنر است که به صورت کامل راجب آن صحبت کردیم. سوئد در زمینه‌ هنر و انواع گرایش‌های آن فعالیت دارد. جمعیت کشور سوئد به بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت می‌رسد اکثر آن سوئدی هستند. این کشور درصد بسیار بالایی جذب مهاجر از سراسر جهان را دارد.

مقطع

رشته

دانشگاه

زیست شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : موسسه ماکس پلانک
مهلت ثبت نام : 2024-07-17
شهریه : رایگان و دارای حقوق
زبان شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : لایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-08
شهریه : رایگان و دارای حقوق
فیزیک و ریاضیات دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : گوتینگن
مهلت ثبت نام : 2024-07-10
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی مکانیک دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : Julich
مهلت ثبت نام : 2024-07-21
شهریه : رایگان و دارای حقوق
اقتصاد کشاورزی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : ِلایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-28
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی سازه کارشناسی ارشد
مقطع : کارشناسی ارشد
کشور : آلمان
مدت دوره : 2ساله
دانشگاه : باهاوس وایمار
مهلت ثبت نام : 2024-07-01
شهریه : رایگان

مطالب مرتبط

تحصیل پزشکی در سوئد
سوئد

تحصیل پزشکی در سوئد

در سوئد، برای تحصیل در رشته پزشکی باید ابتدا دارای مدرک دیپلم دبیرستان با معدل بالا و زبان سوئدی مسلط باشید. سپس باید شرکت کنید

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + چهار =

تماس و مشاوره رایگان