مقالات کشورهای مختلف

رشته های تحصیلی گران در استرالیا

رشته های تحصیلی گران در استرالیا

اقدام برای مهاجرت تحصیلی به یک کشور خارجی دوره هیجان انگیزی در زندگی شما است. شما در حال ثبت نام در مسیری هستید که ممکن است شما را به شغلی که آرزویش را داشتید برساند. یکی از بزرگترین سوالات بسیاری از متقاضیان تحصیل در استرالیا این است که “هزینه متوسط دانشگاه در استرالیا چقدر است؟” در ماسخ باید بگوییم هزینه مدرک شما به نوع رشته ای که برای آن درخواست می دهید، بستگی دارد. برای آشنایی بهتر شما، در این مقاله به بررسی رشته های تحصیلی گران در استرالیا می پردازیم.

 

رشته های تحصیلی گران در استرالیا مقطع کارشناسی

مدرک لیسانس یکی از دوره های تحصیلات تکمیلی است که درصد زیادی از دانش آموزان پس از اتمام دبیرستان آن را دنبال می کنند. مدرک لیسانس برای هر کسی که به دنبال شروع کاری جدید یا کسب صلاحیت برای یک رشته تخصصی است ضروری است.

به جز مواردی که بورسیه تحصیلی به شما اعطا شده است، اکثر دانشجویان برای تحصیل در رشته انتخابی خود ملزم به پرداخت شهریه هستند. هزینه مدرک لیسانس شما به رشته ای که می خواهید مطالعه کنید بستگی دارد.

با توجه به تغییراتی که در سال 2021 دولت فدرال استرالیا در بودجه بندق مالی دانشگاه ها تعیین کرد، هزینه برخی از رشته ها به طور قابل توجهی کاهش یافته است، در حالی که برخی دیگر بسیار گران تر شده اند.

هدف از تغییر بودجه به دانشگاه ها تشویق دانشجویان به تحصیل در رشته هایی بود که فرصت های شغلی زیادی وجود دارد. با توجه به این تغییرات، رشته های تحصیلی گران در مقطع کارشناسی استرالیا شامل بازرگانی، ارتباطات، حقوق و هنرهای تجسمی می شود درحالیکه هزینه‌های رشته‌های علوم محیطی، بهداشت، تدریس، کشاورزی و پرستاری را به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

هنگامی که مسیر شغلی خود را در نظر می گیرید، بهتر است به رشته های تحصیلی گران در استرالیا توجه کنید و تعیین کنید که آیا این افزایش هزینه های اخیر دانشگاه در استرالیا روی تصمیم شما در مورد مسیر شغلی آینده تان تأثیر می گذارد یا خیر.

گروه 4: حقوق، حسابداری، مدیریت، اقتصاد، تجارت، ارتباطات، جامعه و فرهنگ

 

0-14500 دلار

 

گروه 3: دندانپزشکی، پزشکی، علوم دامپزشکی

 

0-11300 دلار

 

گروه 2: معماری، فناوری اطلاعات، سایر رشته های پزشکی، هنرهای خلاق، مهندسی، علوم پایه، مطالعات محیطی، روانشناسی حرفه ای، مشاوره کار و رفاه اجتماعی

 

0 تا 7950 دلار

 

گروه 1: کشاورزی، انگلیسی، ریاضیات، تدریس، روانشناسی بالینی، زبان، پرستاری

 

0 تا 3950 دلار

 

 

رشته های تحصیلی گران در استرالیا کارشناسی ارشد

در استرالیا، دو نوع رشته کارشناسی ارشد وجود دارد که می توانید تحصیل کنید. نوع اول، رشته هایی هستند که مستقیماً از مقطع لیسانس باید برای تحصیل در آنها اقدام کنید و رشته های دیگری وجود دارد که اگر بخواهید شغل خود را تغییر دهید یا شغل فعلی خود را ارتقا دهید، می توانید در دوره های آموزشی آن شرکت کنید.

این رشته ها به شرح زیر است:

تدریس سنتی

تغییر روش تدریس

کارشناسی ارشد توسعه حرفه ای

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)

با تکمیل مدرک کارشناسی ارشد، دانش و مهارت های شما در یک رشته خاص تقویت شده و منجر به پیشرفت شغلی شما خواهد شد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا بین 22000 تا 50000 دلار است که فقط برای دانشجویان داخلی است. دانشجویان بین المللی ممکن است با دریافت بورسیه هزینه کمتری بپردازند یا با توجه به شرایط هر دانشگاه الزام به چرداخت مبلغ بالاتری داشته باشند.

 

هزینه تحصیل در رشته MBA

MBA یکی از رشته های تحصیلی گران در استرالیا است که بسیاری از متخصصان برای ارتقای شغل خود و تجهیز خود به دانش و آموزش مناسب برای پیشرفت شغلی آن را انتخاب می کنند.

بسیاری از کارمندانی که به دنبال تغییر شغل هستند و می خواهند با تحصیل در MBA پیشرفت کنند تا قبل از بازنشستگی، خود را به سطح بالایی از دانش و آموزش مجهز کنند، تحصیل ز این رشته را انتخاب می کنند.

دانشجویانی که اخیراً یک مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد را به پایان رسانده اند نیز می توانند برای تسریع در یافتن شغل مناسب، مدرک MBA خود را تکمیل کنند.

سه نوع مختلف مدرک MBA وجود دارد که می توانید در استرالیا تحصیل کنید:

MBA (عمومی)

MBA (تخصصی)

MBA (عمومی و تخصص)

هزینه تحصیل در MBA بستگی به شاخه ای دارد که در حال تحصیل هستید. در استرالیا، میانگین هزینه حدود 52000 دلار است.

رشته های تحصیلی گران در استرالیا 1

رشته های تحصیلی گران در استرالیا مقطع دکتری

مدرک دکترا به شما کمک می کند تا در رشته انتخابی خود به یک جایگاه ویژه برسید. داشتن این نوع مدرک نشان می دهد که شما در رشته خود متخصص هستید، تجربه بسیار بالایی دارید و به شما امکان می دهد دروس تئوری را که آموخته اید در عمل استفاده کنید.

اساساً شما دانش خود را تقویت خواهید کرد و با این آموزش، به احتمال زیاد از نظر مالی با حقوق بالایی پاداش خواهید گرفت.

بسته به رشته ای که در حال تحصیل هستید و مدت زمانی که طول می کشد تا مدرک تحصیلی خود را تکمیل کنید، هزینه تحصیل متفاوت خواهد بود. برای دانشجویان داخلی در استرالیا، هزینه دریافت مدرک دکترا بین 18000 تا 42000 دلار است.

 

5 دانشگاه گران قیمت استرالیا

بسیاری از آمارها نشان می دهد که استرالیا جزو گران ترین مقاصد جهان برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال ادامه تحصیلات عالی خود هستند. به طور میانگین، دانشجویان خارجی حدود 42300 دلار در سال پرداخت می کنند که در مقایسه با متوسط ​​هزینه های 39200 دلار آمریکا و 33300 دلار انگلستان بسیار بالاتر است. همچنین هزینه زندگی تفاوت زیادی ایجاد می کند که در استرالیا بالاتر از سایر کشورها است.

اگرچه ساختار شهریه دانشگاه های برتر آموزش عالی استرالیا تا حدودی مشابه است، اما هزینه زندگی در استرالیا است که هزینه کلی را تغییر می دهد. هزینه های مسافرت، اقامت، قیمت ویزا، بیمه درمانی، غذا و هزینه تحصیلی گران در دانشگاه ها موجب شده دانشجویان به این نتیجه برسند که استرالیا اگرچه تحصیلات با کیفیت اما با هزینه های بالا ارائه می دهد.

در ادامه پنج دانشگاه برتر گران قیمت برای دانشجویان بین المللی را به شما معرفی می کنیم که تحصیل در آنها هزینه های بالایی را به همراه داشته است.

 

دانشگاه باند

در صدر لیست گران ترین دانشگاه های استرالیا، دانشگاه باند قرار دارد. برخلاف سایر دانشگاه‌ها، بودجه عمومی ندارد و یک دانشگاه خصوصی است. باند کوئینزلند که در گلد کوست واقع شده است با سایر دانشگاه های استرالیا نیز متفاوت است زیرا هر سال سه ترم را برگزار می کند که از ژانویه، می و سپتامبر شروع می شود. بنابراین، مدرک کارشناسی به جای سه سال در دو سال تکمیل می شود که فشار درسی را افزایش می دهد. هزینه تحصیل سالانه فعلی حدود 37440 دلار است.

 

رشته های تحصیلی گران در دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن، در بین دانشگاه های برتر استرالیا و جهان قرار دارد و یکی از گران ترین دانشگاه های استرالیا است.

این دانشگاه در رشته های هنر، علوم انسانی و زیست پزشکی بسیار مورد توجه است.

تقریباً 40000 دانشجو دارد که توسط نزدیک به 6000 کارمند پشتیبانی می شوند. این دانشگاه در ملبورن، ویکتوریا واقع شده است که به عنوان یکی از پرجمعیت ترین شهرهای استرالیا هزینه بالایی دارد.

رشته های تحصیلی گران در استرالیا 2

دانشگاه صنعتی سیدنی

دانشگاه فناوری سیدنی (UTS) دانشگاهی در سیدنی نیو ساوت ولز، استرالیا است. این یک دانشگاه بسیار فعال است و قرار گرفتن آن در شهر جهانی سیدنی استرالیا آن را نسبتاً گرانتر از سایرین می کند. زندگی در اینجا پرهزینه است و هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی را بالا می برد. این دانشگاه به شکل کنونی خود در سال 1981 تأسیس شد، اگرچه اولین فعالیت آن به دهه 1870 باز می گردد.

 

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی که به طور غیررسمی با نام USYD نیز شناخته می شود در سال 1850 تاسیس شد، یکی از قدیمی ترین و همچنین گران ترین دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی است.

 

دانشگاه نیو ساوت ولز

دانشگاه نیو ساوت ولز که در سال 1949 تأسیس شد، یک دانشگاه متمرکز بر تحقیق است که در کنزینگتون، حومه سیدنی، نیو ساوت ولز، استرالیا واقع شده است. این دانشگاه یکی از اعضای اتحادیه “گروه هشت” دانشگاه های برتر استرالیا است و همچنین به عنوان دانشگاهی نسبتاً گران شناخته شده است و معمولاً دانشجویان خانواده های پردرآمد را جذب می کند. این واقعیت که در نزدیکی سیدنی واقع شده است همچنین هزینه کلی زندگی را برای دانشجویان بین المللی افزایش می دهد زیرا سیدنی شهر بزرگ و پرجمعیت استرالیا است.

 

 جمع بندی

هزینه تحصیل در استرالیا می تواند پرهزینه باشد، به همین دلیل است که باید بودجه خود را آماده و برنامه ریزی کنید. سرمایه گذاری برای تحصیلات عالی تضمین کننده آینده شماست که به شما کمک می کند تا به اهداف خود و به شغل رویایی تان برسید.

کارشناسان ما می توانند به شما کمک کنند تا برای خودتان، یا فرزندانتان روی بهترین رشته و دانشگاه سرمایه گذاری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گرفتن پذیرش از دانشگاه های استرالیا یا مشاور دریافت ویزای تحصیلی با مل تماس بگیرید.

 

مقطع

رشته

دانشگاه

زیست شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : موسسه ماکس پلانک
مهلت ثبت نام : 2024-07-17
شهریه : رایگان و دارای حقوق
زبان شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : لایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-08
شهریه : رایگان و دارای حقوق
فیزیک و ریاضیات دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : گوتینگن
مهلت ثبت نام : 2024-07-10
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی مکانیک دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : Julich
مهلت ثبت نام : 2024-07-21
شهریه : رایگان و دارای حقوق
اقتصاد کشاورزی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : ِلایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-28
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی سازه کارشناسی ارشد
مقطع : کارشناسی ارشد
کشور : آلمان
مدت دوره : 2ساله
دانشگاه : باهاوس وایمار
مهلت ثبت نام : 2024-07-01
شهریه : رایگان

مطالب مرتبط

تحصیل پزشکی در استرالیا
استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا

برای تحصیل پزشکی در استرالیا، ابتدا باید دارای مدرک دیپلم دبیرستانی معادل با ATAR 90 یا بالاتر باشید. سپس باید آزمون GAMSAT یا MCAT را

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

تماس و مشاوره رایگان