رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در استرالیا

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در استرالیا

آیا شما به دنبال مهاجرت تحصیلی به یک کشور خارجی با طبیعت زیبا، آب و هوای فوق العاده، و فرهنگی پر جنب و جوش هستید؟ اگر اینطور است، استرالیا سرزمین رویاهای شما خواهد بود. سیستم آموزشی تثبیت شده این کشور، مجموعه ای از فرصت های بی نظیر را برای ادامه تحصیل و کار در استرالیا به شما می دهد. در این مقاله می خواهیم برای راهنمایی بهتر شما، رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در استرالیا را معرفی کنیم.

7  رشته تحصیلی پرطرفدار برای تحصیل به زبان انگلیسی در استرالیا

اگر علاقه مند به ادامه تحصیل در استرالیا به زبان انگلیسی هستید، می توانید برای تحصیلات عالی در یکی از رشته های زیر اپلای کنید.

تحصیل داروسازی در استرالیا به زبان انگلیسی

در استرالیا، نرخ اشتغال در رشته پزشکی بسیار چشمگیر است. به طور متوسط، اشتغال تمام وقت در مقطع کارشناسی 91.1٪ است.

به طور خلاصه، دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا ارزش زیادی قائل هستند، اما اخذ پذیرش در این رشته می تواند چالش برانگیز باشد. برای افزایش شانس خود، مهم است که از دبیرستان شروع به آماده سازی کنید، زیرا نمراتی که در این مدت می گیرید، نقش حیاتی در پذیرش دارند. در حالی که برخی از دانشگاه ها نمرات دیپلم را در اولویت قرار می دهند، برخی دیگر مدرک شرکت در یکی از آزمون های بین المللی پزشکی را از شما می خواهند.

با این حال، پیش نیازهای اپلای کردن برای دانشگاه های پزشکی استرالیا متفاوت است، اما معمولاً به نمره خوب در دروس شیمی، ریاضی و زیست شناسی نیاز دارد.

آزمون های ورودی برای تحصیل پزشکی در استرالیا

برای ورود به مقطع کارشناسی، باید امتحان UPCAT را پشت سر بگذارید، و برای ورود به مقطع کارشناسی با مدک دیپلم و ریز نمرات درخواست دهید. پس از تکمیل مدرک لیسانس، می توانید برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد اپلای کنید و در آزمون GAMSAT شرکت کنید. در صورت پذیرش، باید دروس دانشکده پزشکی را بگذرانید و یک سال کارآموزی را تکمیل کنید.

مدت زمان تحصیل پزشکی در استرالیا

مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی MBBS حدود5 تا 6 سال است. از سوی دیگر، دکترای پزشکی (MD)، که اغلب به عنوان مدرک تحصیلات تکمیلی MBBS شناخته می شود، یک برنامه چهار ساله است.

هزینه و درامد پزشکی از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در استرالیا

برای ثبت نام در هر یک از دانشگاه های معروف استرالیا برای رشته مزشکی، باید  بین 255200 AUD تا 630000 AUD شهریه بپردازید.

پس از اتمام این مدرک، می توانید انتظار داشته باشید که درآمد شما بین 68000 تا 92000 دلار استرالیا در سال باشد. نرخ اشتغال زایی این مدرک بسیار بالا است و جزو لیست مشاغل پردرآمد محسوب می شود.

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در استرالیا

تحصیل در رشته مهندسی به زبان انگلیسی در استرالیا

مهندسی بسیار متنوع است و یکی از بهترین مدارک تحصیلی در استرالیا با نرخ اشتغال چشمگیر 86.6٪ به شمار می آید. این مدرک تخصص های بی شماری از جمله یادگیری ماشینی، تولید برق، هوافضا، ترمودینامیک و زیرساخت را ارائه می دهد.

فارغ التحصیلان می توانند فرصت های شغلی متنوعی را در بخش هایی مانند اکتشاف فضا، دفاع، توسعه شهری و حمل و نقل پیدا کنند. اگر به دنبال دریافت مدرک از یک دانشگاه دولتی هستید، MQ، UNSW و UON جزو بهترین انتخاب ها هستند.

درامد مهندسی

فارغ التحصیلان دارای مدرک مهندسی از هر یک از کالج های برتر استرالیا می توانند سالانه تا 112429 AUD درآمد کسب کنند. اما اگر تازه وارد این صنعت شده اید، می توانید انتظار درآمد سالانه ای در حدود 93936 AUD داشته باشید. با این حال، با کسب تخصص، درآمد شما به تدریج به سالانه حدوو 155247 AUD  افزایش می یابد.

 MBA از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در استرالیا

اگر می خواهید شغل خود را در تجارت و مدیریت دنبال کنید، استرالیا یک مقصد مجبوب برای شما است. دانشگاه های رشته MBA استرالیا در سطح جهانی بسیار مورد توجه قرار می گیرند و این رشته تحصیلی می‌تواند درها را به روی مشاغل مختلفی باز کند.

برخی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل مدیریت در استرالیا، دانشگاه دیکین، دانشگاه موناش، دانشگاه سیدنی و غیره هستند.

مدت زمان و هزینه

تحصیل در این رشته معمولاً 3 سال طول می کشد و برای دانشجویان بین المللی حدود 30000 تا 50000 AUD هزینه دارد. فرصت های شغلی که این مدرک ارائه می دهد بسیار بیشتر از هزینه های آن است. افرادی که این مدرک را می گیرند معمولاً می توانند در حوزه تخصصی انتخابی خود مشغول به کار شوند.

تحصیل حسابداری در استرالیا

حسابداری یکی دیگر از بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا است. حسابداران در هر کشوری دارای شغلی بسیار ارزشمند و مورد توجه هستند. این مدرک پتانسیل حقوق و دستمزد بالایی برای فارغ التحصیلان دارد. اگر به حسابداری علاقه دارید، کار در شرکت های تجاری یک انتخاب ایده آل برای شما خواهند بود. با این حال، قبل از تصمیم گیری، دانشگاه های معتبر استرالیا را جستجو کنید و شرایط پذیرش در این رشته را بررسی کنید.

بهترین دانشگاه حسابداری

بهترین دانشگاه های حسابداری شامل دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه ملبورن می شود. با این حال، افراد برای رسیدن به جایگاه برتر باید تجربه کاری و تحصیلات عالی را دنبال کنند.

هزینه و درامد

یک دانشگاه برتر در استرالیا معمولاً سالانه حدود 30000 دلار استرالیا برای رشته لیسانس حسابداری شهریه دریافت می کند. با این حال، این تخمین بسته به نوع دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید می تواند از 20000 تا 40000 AUD متغیر باشد.

حسابدارانی که این مدرک را دریافت می کنند فرصت های شغلی زیادی در سراسر جهان خواهند داشت. به طور متوسط، پس از فارغ التحصیلی در رشته حسابداری، می توانید انتظار حقوقی در حدود 95000 AUD در سال داشته باشید.

تحصیل رشته های هنری در استرالیا به زبان انگلیسی

دانشجویانی که دوره تحصیلی 4 ساله در رشته هنر را می گذرانند می توانند مشاغل خود را در زمینه های خلاقانه مانند رسانه، تبلیغات و طراحی انتخاب کنند. آنها همچنین می‌توانند در رشته‌هایی مانند روزنامه‌نگاری، طراحی گرافیک یا فیلم سازی تحصیل کنند. همه این رشته ها دانشجویان را برای کار در این صنعت به شدت رقابتی آماده می کند.

طی سال های اخیر، هنر به یک حرفه بسیار مورد توجه تبدیل شده و به انتخاب برتر برای دانشجویان در سراسر جهان تبدیل شده است.

طراحی گرافیک یکی دیگر از بخش های مهم تبلیغات، بازاریابی و رسانه است که آن را به یک مسیر شغلی امیدوارکننده برای فارغ التحصیلان تبدیل می کند. طراحان گرافیک می توانند به عنوان طراح وب یا مدیر آژانس های تبلیغاتی، شرکت های طراحی یا شرکت های رسانه ای کار پیدا کنند. در اصل، همه این مدارک فرصت های شغلی متنوعی را برای دانشجویان در صنعت رسانه ارائه می دهد.

هزینه بهترین دانشگاه های هنر

 RMIT و دانشگاه ملبورن گزینه های عالی برای تکمیل این مدرک از استرالیا هستند که ممکن است شهریه آنها بین 78000 تا 130000 AUD باشد.

درامد هنرمندان

حقوق معمولی برای فارغ التحصیلان هنر حدود 89226 AUD در سال است. اگر تازه شروع به کار کرده اید، می توانید انتظار داشته باشید که سالانه حدود 74110 دلار استرالیا درآمد کسب کنید. از سوی دیگر، افراد با تجربه بیشتر ممکن است تا 126676 AUD در سال درآمد کسب کنند.

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در استرالیا2

علوم کامپیوتر از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در استرالیا

رشته علوم کامپیوتر در چند سال گذشته جایگاه برتری را به خود اختصاص داده است زیرا فناوری شروع به تکامل کرده تا آینده ای روشن تر را تضمین کند. علاوه بر این، فرصت های شغلی جدید به طور مداوم توسط بخش فناوری ایجاد می شود، از جمله مهندسی نرم افزار، الگوریتم ها و زبان های برنامه نویسی.

این توسعه باعث می‌شود تحصیل در علوم کامپیوتر که از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در استرالیا است به گزینه‌ای عالی برای افرادی تبدیل شود که سعی می‌کنند در دنیای دائماً پررونق فناوری عقب نمانند.

هزینه تحصیل علوم کامپیوتر در بهترین دانشگاه های استرالیا

چندین دانشگاه معروف در استرالیا وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند از بین آنها انتخاب کنند. دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه فناوری کوئینزلند و دانشگاه RMIT برخی از گزینه های عالی هستند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی علوم کامپیوتر در استرالیا معمولا از 16000 AUD شروع می شود و ممکن است تا 48000 AUD در سال افزایش یابد. اما به طور کلی هزینه تحصیل به دانشگاه و نوع مسکنی که انتخاب می کنید بستگی دارد.

درامد

به طور معمول، فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر می توانند انتظار داشته باشند که تا 96104 AUD در سال درآمد کسب کنند.

جمع بندی

در این مقاله رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در استرالیا را به شما معرفی کردیم. البته رشته های دیگری نیز مانند علوم اجتماعی، حقوق، تربیت بدنی و غیره نیز در دانشگاه های استرالیا با زبان انگلیسی تدریس می شوند و شما می توانید رشته ای را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و واجد شرایط آن هستید.

کارشناسان ما می توانند در انتخاب رشته و گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند اما این شما هستید که تصمیم می گیرید با آینده خود چه کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

تماس و مشاوره رایگان