رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد

در کشور سوئد 49 دانشگاه بین‌المللی، 1000رشته‌ی تحصیلی مختلف، همچنین این کشور جذب چهل‌ هزار نفر دانشجوی بین المللی داشته‌است، کیفیت فوق العاده سیستم آموزشی، مدارک دانشگاهی از اعتبار جهانی برخوردار هستند و همچنین امکان آموزش رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد برای دانشجویان خارجی هم فراهم است‌. در واقع تحصیل در سوئد برای دانشجویان بین المللی به دو صورت زیر است: تمام وقت یا به عنوان دانشجوی تبادلی و همچنین انتقالی‌هم امکان پذیر است اما در این صورت که فقط به مدت یک ترم تحصیلی و در بازه کوتاه مدت مورد قبول است.

آموزش در رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد به چه صورت است؟

آموزش رشته‌های تحصیل در سوئد به زبان انگلیسی فقط برای متقاضیان بین‌المللی مقدور است. در واقع، تعدادی از دانشگاه‌ها و برنامه‌های تحصیلی در سوئد دوره‌هایی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند که فقط برای دانشجویان بین‌المللی قابل دسترسی است. این دوره‌ها دربرگیرنده‌ دوره‌های لیسانس (کارشناسی) _ (تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد (Master) و دکترا (PhD) می‌شوند.

برای شرکت در دوره‌‌ی رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد، به‌ طور معمول باید نمره آزمون زبان انگلیسی را عرضه کنید. آزمون‌های مورد قبول شامل: IELTS و TOEFL می‌شوند. به همین‌صورت ممکن است تعدادی از دانشگاه‌ها آزمون زبان خود را برگزار کنند. نکته قابل توجه این است که، برای تحصیل شما نیازمند تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مهارت‌های کافی برای درک و برقراری یک ارتباط خوب و تاثیرگذار در محیط تحصیلی خواهید بود.

مزایای آموزش در رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد

یکی از مزیت‌ رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد، برخورداری از سیستم فوق العاده آن است‌. دانشگاه های سوئد به طور پیوسته و مداوم رده‌بندی‌های برتر جهان را از آن خود میکنند و رشته‌ها و دوره‌های گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف ارائه می‌کنند. کشور سوئد به خصوص در زمینه‌های مهندسی، فناوری، علوم طبیعی و طراحی موفقیت‌های بسیاری کسب کرده است. همچنین تحصیل در سوئد برای دانشجویان بین‌المللی، برخورداری از آموزش با کیفیت، رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد، فرصت‌های تحقیقاتی و شغلی عالی را فراهم کرده است.

شرایط آموزشی

شرایط تحصیل ممکن است‌ بین دانشگاه‌ها و همچنین رشته‌های تحصیلی متفاوت باشد. در ادامه همراه ما باشید تا شرایط عمومی برای آموزش در رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد را مورد بررسی قرار دهیم:

آزمون زبان: ممکن است برخی از دانشگاه‌ها از شما درخواست کنند نتایج آزمون زبان مثل آیلتس یا تافل را با نمره مناسب قبل از پذیرش ارائه دهید. همچنین نمره مورد قبول ممکن است بین دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی تفاوت داشته باشد. برخی از دانشگاه‌ها این امکان را دارند که آزمون‌های زبان خود را برگزار کنند.

مدرک تحصیلی: ضروری است که مدرک دانشگاه یا دیپلم داشته باشید. هر دانشگاه ممکن است مدرک را مورد بررسی قرار دهد و ترجمه رسمی مدرک را بخواهد.

بررسی استعداد‌های درخشان تحصیلی: مدرک استعداد‌های درخشان شامل نمرات تحصیلی قبلی، مقالات تحقیقاتی، سوابق کاری و همچنین سایر فعالیت‌های آموزشی و تجربی می‌شود. ممکن است در بعضی دانشگاه‌ها ارائه رزومه و مدرک اسعتداد‌های درخشان مورد نیاز باشد.

توصیه‌نامه: یکی از واجبات برخی از دانشگاه‌ها داشتن توصیه‌نامه از اساتید دانشجویان است‌. توصیه‌نامه شامل موارد: ارزیابی قوی از مهارت‌ها و قابلیت‌های دانشجویان باشد.

مصاحبه: تعدادی از دانشگاه‌ها ممکن است برای ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی و همچنین بررسی سوابق تحصیلی و تجربیات دانشجویان، مصاحبه ای را با آن‌ها در نظر بگیرند.

یکی از عوامل مهم و تعیین کننده در مسیر مهاجرت در رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد انتخاب وکیل است. این وکیل باید متخصص، معتبر و با تجربه باشد.

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد 1

مدرک زبان لازم برای رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد

•نمره آیلتس: نمره‌های آیلتس مورد قبول بین 6.5 تا 7.0 است. همچنان لازم به ذکر است که ممکن است نمره مورد نیاز هر دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت باشد.

نمره تافل: نمره‌های تافل بین 90 تا 100 است‌. که در واقع هر دانشگاه و رشته تحصیلی نمره‌های مختص خود را تعیین می‌کند.

•مدرک زبان دانشگاه کمبریج: برخی از دانشگاه‌های سوئد و رشته‌های تحصیلی مدک زبان دانشگاه کمبریج را می‌پذیرد. این مدرک‌ها شامل موارد:

(CAE) Certificate in Advanced English

 (CPE) Certificate of Proficiency English

•مدرک PTE: برخی دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی ممکن است مدرک PTE را بپذیرند.

•مدرک زبانی دیگر: برخی دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی ممکن است مدرک زبان دیگری را قبول کنند، مانند: نمرات زبان در مدرک دیپلم یا مدارک زبان معتبر دیگر. لطفاً به این موضوع توجه ویژه داشته باشید که هر دانشگاه و رشته تحصیلی ممکن است قوانین مختص خود را داشته باشد.

رشته‌های تحصیلی در سوئد بدون داشتن مدرک زبان چه محدودیت هایی دارد؟

بدون داشتن مدرک زبان این امکان وجود دارد که دسترسی در به رشته‌های تحصیلی محدود شود. نکته قابل توجه این است که، اگر بدون داشتن مدرک زبان در کشور سوئد به تحصیل بپردازید فرصت‌های شغلی و عدم دسترسی به آموزش‌های با کیفیت را به همراه خواهد داشت

دانشگاه‌های برتر

دارای دانشگاه‌های بسیار معتبری است که رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد را ارائه می‌دهد و یکی از کشور‌های برتر جهان در زمینه آموزش عالی است. برخی از بهترین دانشگاه‌های سوئد که برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی دارند، شامل:

دانشگاه استکهلم: یکی از قدیمی ترین و برترین دانشگاه‌های سوئد، دانشگاه استکهلم است. دارای رشته‌های تحصیلی وسیع در انواع زمینه‌ها از جمله: علوم انسانی: علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی ارائه می‌دهد.
دانشگاه چالمرز: این دانشگاه معتبر در زمینه مهندسی و علوم فناوری نمونه است. رشته‌های تحصیلی مانند: مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و مهندسی کامپیوتر را ارائه می‌دهد.
دانشگاه لوند: یک دانشگاه قدیمی و برتر در سوئد است که دارای رشته‌های تحصیلی گسترده در حوزه‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی و پزشکی را ارائه می‌دهد.
دانشگاه اوپسالا: این دانشگاه یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های سوئد است. رشته‌های تحصیلی در زمینه‌ های مختلف مانند: علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی ارائه می‌شود.
دانشگاه گوتنبرگ: این دانشگاه‌ دارای رشته‌های تحصیلی متنوع مانند: علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی و حقوق ارائه می‌دهد.

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد 3

نکته لازم به ذکر و مهم این است که هنگام انتخاب دانشگاه باید در نظر بگیرید دانشگاه‌هایی را انتخاب کنید که جزو لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در سوئد و همچنین در لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در سوئد است.

حد نصاب نمره زبان آیلتس و تافل برای رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد چقدر است؟

مهم‌ترین شرط برای ادامه تحصیل و اپلای کردن در دانشگاه سوئد، داشتن مهارت بالای زبان انگلیسی است. در واقع اگر زبانی ک شما به آن مسلط هستید و زبان مادری شما چیزی به غیر از زبان انگلیسی باشد، جزو الزامات است که مدرک زبان‌های معتبر و همچنین نمره‌های آزمون زبان انگلیسی را به همراه درخواست پذیرش به دانشگاه سوئد ارسال کنید.

خوشبختانه ماجرا از این قرار است که پروسه اخذ پذیرش تحصیلی در سوئد، کاملاً سازماندهی شده و دانشگاه های این کشور تمامی مدرک زبان‌های معتبر آیلتس آکادمیک، تافل، کمبریج و مدرک PTE پیرسون را از دانشجویان بین‌المللی قبول میکند.

یکی از شرایط مورد نیاز رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد، بر حسب چندین سطح English 7، English 5، English 6 است که مرتبط با سیستم آموزشی مدارس سوئد و نحوه تدریس زبان انگلیسی در مدارس این کشور می‌شود. مرسوم‌ترین سطح مورد نیاز زبان انگلیسی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های سوئد در مقاطع کارشناسی و ارشد و همچنین رشته‌های قابل ارائه به زبان انگلیسی، سطح English 6 است که آن را به نام سطح زبان English B می‌شناسند.

نمره معادل سطح زبان مذکور برای ادامه تحصیل در سوئد

نمره آیلتس: 5.5 (هیچ مهارتی نباید کمتر از 5 باشد)

نمره تافل: 4 PBT در آزمون نوشتن، مجموع امتیاز: 72

نمره زبان 47 در مدرک Person PTE Academic

  • سطح زبان 6 English دانشگاه‌های سوئد با موارد زیر همخوانی داشته باشد:

نمره آیلتس 6.5 (هیچ مهارتی کمتر از 5.5 نباشد)

نمره تافل PBT 5 در آزمون نوشتن، مجموع امتیاز: 575

نمره تافل iBT 20 در آزمون نوشتن، مجموع امتیاز 90

  • مدرک پیشرفته زبان the Cambridge English Certificate in Advanced English (CAE)

نمره زبان 62 در مدرک Person PTE Academic (نمره 61 در نوشتار)

  • سطح زبان English 7 دانشگاه‌های سوئد با موارد زیر مطابقت دارد:

نمره آیلتس 7 (هیچ مهارتی کمتر از 6 نباشد)

نمره تافل PBT 5 در آزمون نوشتن با مجموع امتیاز 600

تافل iBT 20 در آزمون نوشتن با مجموع امتیاز 100

مدرک زبان پیشرفته the Cambridge English Certificate of Proficiency in English (CPE)

نمره زبان 68 در مدرک Person PTE Academic (نمره 61 در نوشتار)

به جز موارد نادر، اغلب دانشگاه‌های سوئد طبق سطح‌‌های ذکر شده در بالا، دانشجویان متقاضی برای ادامه تحصیل در سوئد را نیازمند داشتن سطح 6 English به عنوان شرط پذیرش و اپلای اعلام می‌کنند.

مراحل دریافت ویزا

مراحل دریافت ویزای تحصیلی در کشور سوئد دارای مراحلی است که انجام دادن آن‌ها ضروری است که شامل:

پذیرش از دانشگاه: در ابتدا باید از یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی سوئد پذیرفته شوید. به همین‌منظور، باید به دانشگاه‌ها درخواست پذیرش دهید و شرایط خواسته شده‌ی آن‌هارا مورد بررسی قرار دهید.

 فرم درخواست ویزا: بنابراین بعد از مرحله‌ی پذیرش دانشگاه، باید اقدام به پر کردن فرم درخواست ویزا کنید‌ این فرم به‌طور معمول توسط سفارت یا کنسولگری در اختیار شما قرار میگیرد. نکته‌ی مهم این است که دادن اطلاعات دقیق و تایید اطلاعات در این فرم از واجبات است.
مدارک مورد نیاز: رزومه، مدارک تحصیلی قبلی، گواهی تمکن مالی، مدارک هویتی و شناسایی و همچنین ارائه عکس مورد نیاز است. و به ترجمه مدارک به زبان سوئدی یا انگلیسی مورد نیاز است.
پرداخت هزینه ویزا: هزینه‌ی ویزای تحصیلی باید پرداخت شود. مقدار و روش پرداخت هزینه به سفارت یا کنسولگری کشور سوئد بستگی دارد.
محاصبه ویزا: این محاصبه معمولاً شامل: اطلاعات بیشتر درباره‌ برنامه تحصیلی، مقصد و میزان توانایی زبان شما است.
انتظار برای تصمیم: بعد از ارسال مدارک و انجام مصاحبه، باید منتظر تصمیم نهایی سفارت یا کنسولگری باشید. به‌طور معمول زمان پردازش ویزاهای تحصیلی تا چند هفته زمان میبرد.
اخذ ویزا: بعد از تایید شدن درخواست ویزا، می‌توانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. در این قسمت باید نسبت به زمان صدور ویزا و تاریخ ورود به سوئد مطلع شوید.

سخن آخر

در واقع شما این امکان را دارید که بعد از اتمام رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در سوئد، از طریق زبان انگلیسی، در شهر‌های بزرگ سوئد نظیر: استکهلم و گوتنبرگ به دنبال فرصت‌های شغلی مناسب باشید. در واقع اکثر مردم کشور سوئد خواستار این هستند که با استفاده از زبان انگلیسی با شما ارتباط برقرار کنند و از این طریق دانش خود را محک بزنند. البته در نظر داشته باشید که یادگیری زبان سوئدی سخت نیست و شما می‌توانید برای زندگی بهتر و راحت‌تر ارتباط گرفتن با مردم کشور سوئد در مدت زمانی تقرباً یک‌سال و یا بیشتر به طور کامل به زبان سوئدی مسلط شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 8 =

تماس و مشاوره رایگان