رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در نروژ

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در نروژ

این روزها تب و تاب مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های اروپایی بیشتر از گذشته شده است. نروژ به دلیل ارائه آموزش های باکیفیت و از همه مهمتر رایگان به دانشجویان بین المللی به یکی از مقاصد اصلی مهاجرت دانشجویان ایرانی تبدیل شده است. در صورتی که مقصد نهایی شما کشور اروپایی نروژ باشد، می توانید به راحتی با استفاده از اطلاعات این مقاله و همچنین مطالب دیگری که در وبسایت ما وجود دارد، تصمیم نهایی خودتان را درخصوص انتخاب بهترین رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در نروژ بگیرید.

شرایط تحصیل و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در نروژ به انگلیسی

از آن جایی که زبان انگلیسی در حال حاضر زبان بین المللی دنیا به حساب می آید، می توانیم بگوییم که شرایط مربوط به این موضوع نیز اهمیت زیادی دارد. افراد زیادی به دنبال انتخاب این روش هستند، بنابراین این شرایط برای آن ها بسیار دارای اهمیت خواهد بود. این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر واجد شرایط باشید می توانید با شهریه های بسیار کم و یا حتی با فول فاند در این کشور به تحصیل بپردازید.

ارائه آخرین مدرک تحصیلی معتبر

ارائه مدرک زبان انگلیسی با توجه به شرایط موسسه و یا دانشگاه مورد نظر شما.

در صورتی که یکی از آزمون های زیر را بتوانید با موفقیت طی کنید، به راحتی می توانید رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در نروژ را انتخاب کرده و با زبان انگلیسی در این کشور اقدام به تحصیل کنید.

معرفی دانشگاه های نروژ برای پذیرش

معرفی دانشگاه های نروژ برای پذیرش

اینکه بتوانید با زبان انگلیسی در کشور نروژ به تحصیل بپردازید، اهمیت زیادی دارد. به طور کلی دانشگاه هایی که در این کشور اقدام به تدریس به زبان انگلیسی می کنند، متعدد هستند اما چند مورد از مهم ترین و معتبرترین دانشگاه ها می توانند شامل موارد زیر باشند.

 • دانشگاه اسلو (University of Oslo)
 • دانشگاه علوم زندگی نروژ (Norwegian University of Life Sciences)
 • دانشگاه برگن (University of Bergen)
 • دانشگاه علم و صنعت نروژ (Norwegian University of Science and Technology)
 • دانشگاه ترومسو (University of Tromso)

تمامی این دانشگاه ها با زبان انگلیسی می توانند مطالب درسی را به دانشجویان انتقال دهند. به همین دلیل نیز اهمیت زیادی دارند و بهتر است تحقیقات خود را در خصوص آن ها بیشتر کنید.

همچنین در زیر جدولی شامل آدرس وب‌سایت برترین دانشگاه‌های نروژ قرار داده شده است که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در هر یک از این دانشگاه ها می توانید به سایت مربوطه مراجعه کنید:

                        دانشگاه           وب‌سایت
   دانشگاه اسلو (University of Oslo) https://www.uio.no/english/

 

       دانشگاه برگن https://www.uib.no/en

 

دانشگاه علم و صنعت نروژ https://www.ntnu.edu/

 

دانشگاه قطب شمال نروژ – ترومسو https://en.uit.no/startsida

 

                     دانشگاه اقتصاد نروژ https://www.nhh.no/en

 

 دانشگاه علوم زندگی نروژ https://www.nmbu.no/

 

     دانشگاه استوانگر https://www.uis.no/nb

 

دانشگاه علوم کاربردی نروژ https://www.hvl.no/

 

        دانشگاه نورد https://www.nord.no/

 

        دانشگاه آگدر https://www.uia.no/

 

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در نروژ به زبان انگلیسی

کشور نروژ از آن دسته کشورهایی است که اگر مدرک پزشکی و دندان پزشکی خود را از دانشگاه های آن دریافت کنید، می توانید به راحتی در دیگر کشورها نیز شروع به کار کنید زیرا مدارک معتبری را ارائه می کنند. الویت ارائه درس های پزشکی و دندان پزشکی در کشور نروژ با زبان نروژی است اما برخی از دانشگاه ها هستند که این واحدهای درسی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می کنند، از جمله:

 • دانشگاه اسلو، یک واحد آموزشی (MED 5600) به زبان انگلیسی برای متقاضیان رشته پزشکی برگزار می کند.
 • رشته پزشکی در دانشگاه ترومسو به زبان نروژی تدریس می شود اما در ترم هفتم تمامی دانشجویان باید یک ترم را به زبان انگلیسی بگذارنند تا این مهارت را نیز فرا بگیرند. برای تقویت مهارت زبان انگلیسی دانشحویان پزشکی، کلیه آموزش ها و امتحانات در این ترم به زبان انگلیسی ارائه می شود.
 • در دانشگاه علم و صنعت نروژ، امکان تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد.

برای ان که بتوانید به تحصیل در رشته پزشکی نروژ بپردازید، باید حتما یکی از مدارک زبان زیر را داشته باشید:

 • تافل IBT: حداقل نمره 60
 • IELTS حداقل نمره 5.0
 • گواهینامه آزمون های ESOL کمبریج سطح پیشرفته
 • گواهی‌نامه های زبان اروپایی (telc) : انگلیسی، دانشگاه انگلیسی B2-C1.، کلیه گواهینامه های انگلیسی در سطح C1

تحصیل رایگان در نروژ به زبان انگلیسی

برای تحصیل رایگان در نروژ به زبان انگلیسی لازم است حتما یک سری از مسائل و نکات را بدانید. اولا آ که تا چند سال پیش امکان تحصیل رایگان با زبان انگلیسی در این کشور فراهم بود. این موضوع به حدی بود که حتی دانشجویان به صورت تضمینی مهاجرت می کردند. اما در چند سال گذشته و با توجه به قوانینی که اتحادیه اروپا وضع کرده است، لازم است که دانشجویان مقداری شهریه را پرداخت کنند. عوامل مختلفی می توانند مقدار شهریه پایانی را معلوم کنند.

این عوامل شامل موارد زیر می شوند.

 • دانشگاه انتخابی و مورد نظر شما
 • رشته تحصیلی انتخابی
 • مقطع تحصیلی مورد نظر
 • گرفتن بورسیه

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه

یک سری مدارک وجود دارند که باید برای گرفتن پذیرش حتما آن ها را داشته باشید و مورد استفاده قرار دهید. این مدارک می توانند اهمیت زیادی داشته باشند و در نهایت نیز کارایی های بالایی را از خودشان نشان دهند.

 • پرداخت هزینه های معادل 580 دلار آمریکا
 • داشتن نامه پذیرش معتبر از دانشگاه مورد نظر
 • تمکن مالی کافی در حدود 7400 دلار آمریکا
 • قرارداد اجاره نامه
 • نامه ای که نشان دهنده به ثبت رسیدن دانشگاه شما می باشد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف
 • مدرک زبان

ددلاین های پذیرش و آزمون های ورودی

معمولا ددلاین پذیرش و آزمون های ورودی برای رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در نروژ می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. این ددلاین ها به شکلی هستند که تعیین می کنند در کدام زمان می توانیم برای پذیرش و در کدام زمان برای شرکت کردن در آزمون اقدام کنیم.

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در ترم پاییزه را دارند، باید در ددلاین ماه دسامبر تا ماس اقدام کنند.

البته ثبت نام کردن در ترم پاییز از ماه آگوست نیز امکان پذیر است.

مزیت رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در نروژ

مزیت رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در نروژ

یک سری مزیت ها وجود دارد که اگر به زبان انگلیسی در کشور نروژ بخواهید تحصیل کنید، به این موارد می رسید. حتما در نظر داشته باشید که این مزیت ها ممکن است با توجه به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و همچنین دانشگاهی که انتخاب کرده اید، کاملا با هم متفاوت باشند.

 • عدم نیاز به مدرک زبان نروژی

اولین موردی که وجود دارد آن است که هیچگونه نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت. عدم نیاز به مدرک زبان نروژی می تواند باعث شود تا مدت زمان کمتری را درگیر تحصیل باشید.

 • معتبر بودن در سراسر دنیا

نکته بعدی در خصوص معتبر بودن این نوع از مدارک در سرتاسر دنیا است. به راحتی می توانید با چنین مدارکی در کشورهای مختلف شروع به کار و طبابت کنید.

 • راحتی در درک مطالب

معمولا تعداد افرادی که زبان انگلیسی را بلد هستند، نسبت به افرادی که به سراغ یادگیری زبان نروژی رفته اند، بیشتر است. همین موضوع باعث می شود تا مطالب را به شکل بهتری درک کنید و بدانید که دقیقا هر درس مربوط به چه حوزه ای می شود.

شهریه رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی نروژ

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در نروژ را معرفی کردیم. همه این رشته ها می توانند به خوبی برای افرادی که علاقه زیادی دارند، مورد استفاده باشند. حتما در نظر داشته باشید که شهریه دانشگاه های نروژی بر اساس چه مواردی می تواند تعیین شود. این مسئله باعث می شود تا به راحتی بتوانیم شهریه این دانشگاه ها را مدیریت کرده و مورد محاسبه قرار دهیم.

شهریه پرطرفدارترین رشته های دانشگاه اسلو

شهریه دانشگاه اسلو

شهریه پرطرفدارترین رشته های دانشگاه برگن

شهریه دانشگاه برگن

شهریه پرطرفدارترین رشته های دانشگاه ترومسو

شهریه دانشگاه ترمسو

کلام پایانی

شهریه دانشگاه های نروژ، شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه ها و همچنین بسیاری از موارد دیگر را به طور کامل توضیح دادیم. این مسئله باعث می شود تا به شکل راحت تر و بهتری بتوانیم دانشگاه مدنظر خودمان را انتخاب کنیم و برای تحصیل در آن اقدام نماییم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر و کامل تر داشته باشید نیز می توانیم این دانشگاه ها را از طریق وبسایت ما چک کنید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند. همین مسئله است که می تواند باعث شود تا شما به شکل راحت تری دانشگاه های کشور نروژ را بشناسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 19 =

تماس و مشاوره رایگان