مقالات کشورهای مختلف

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

مهاجرت برای هر انسانی تصمیمی بزرگ و حیاتی است مهاجرت سختی‌های خود را دارد اما با گذر از این سختی‌ها و مشکلات می‌توانید آینده درخشان‌تر و موقعیت‌های بیشتری را برای خود به ارمغان بیاورید مهاجرت تحصیلی و انتخاب کشور برای هر فرد با توجه به گزینه‌ها و فاکتورهای ذهنی او انتخاب می شود کشوری که برای تحصیل انتخاب می‌کنید، باید از نظر هزینه‌های تحصیلی و زندگی، مردم و برخورد آنها، اخذ ویزای راحت، زبان مردمان، آب و هوا و فرهنگ آن کشور دانشگاه‌های آنجا و رتبه‌بندی و اعتبار آنها و بسیاری موارد دیگر مورد بررسی قرار گیرد. اما بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجا می‌تواند باشد؟ جواب این سوال برای هر شخص می‌تواند متفاوت باشد یعنی هر انسانی نظریه خود را برای انتخاب بهترین کشور جهت مهاجرت و همچنین مهاجرت تحصیلی خواهد داشت ما در تیم اپلای یونیورس با دعوت شما از مطالعه این مقاله سعی کرده‌ایم چند تا از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی را معرفی کنیم  تا بتوانید انتخابی درست، آگاهانه و مطمئن را برای آینده تحصیلی و شغلی خود داشته باشید.

بهترین کشورها جهت مهاجرت تحصیلی در جهان

کشور تعداد دانشجویان بین المللی
آمریکا ۱/۰۹۵/۲۹۹
انگلستان ۴۹۶/۵۷۰
چین ۴۹۲/۱۸۵
کانادا ۴۳۵/۴۱۵
استرالیا ۴۲۰/۵۰۱
فرانسه ۳۴۳/۴۰۰
روسیه ۳۳۴/۴۹۷
آلمان ۲۸۲/۰۰۲
ژاپن ۲۰۸/۹۰۱
اسپانیا ۱۲۰/۹۹۱

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی 2

 

 

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی از نظر ایرانیان

کشور تعداد دانشجویان ایرانی
آمریکا ۱۲/۷۰۸
ترکیه ۶/۰۹۹
آلمان ۴/۸۴۶
ایتالیا ۴/۲۶۵
کانادا ۳/۸۸۴
مالزی ۳/۱۰۹
استرالیا ۲/۱۵۳
امارات ۱/۶۱۹
       هند ۱/۵۵۸
اتریش ۱/۴۲۴

 

همانطور که در دو دسته‌بندی ملاحظه فرمودید کشور آمریکا در رتبه اول قرار گرفته است . نمی‌توان از وجود بهترین دانشگاه‌ها و اقتصاد قوی در این کشور قدرتمند غافل شد اما نکته مهمی که مهاجرت به آمریکا را سخت می‌کند سختگیری در  گرفتن ویزا و مهمتر از آن هزینه‌های بسیار بالای زندگی و تحصیل در این کشور می‌باشد.

در رتبه دوم کشور ترکیه قرار گرفته است که دلیل محبوبیت آن نزدیکی به کشور ما و رفت و آمد آسان است همچنین هزینه‌های زندگی و تحصیل بسیار پایین خواهد بود از همه مهمتر نیاز نبودن به اخذ ویزا می‌باشد. البته کشور ترکیه هم مانند کشورهای دیگر در کنار وجود مزیت های گفته شده معایبی را نیز دارد مثل نبود مجوز جهت کار حین تحصیل که قطعاً عیبی بزرگ است.

ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

به جز ترکیه که از نظر نزدیکی و موقعیت به ایران و نبود ویزا محبوب بود کشورهای دیگری هم هستند که از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه هستند .

پرتقال ،کانادا، استرالیا، قبرس، ایتالیا و آلمان

پرتغال

کشور پرتغال از کشورهایی است که دانشجویان ایرانی رضایت بالایی را از نظر تحصیلی ثبت کرده‌اند تحصیل ارزان ،کیفیت دانشگاه‌ها و آموزش‌های عالی، پذیرش بدون مدرک زبان ،امکان اخذ ویزای همراه برخی از مزایای این کشور اروپایی می‌باشد.

 کانادا

از دیگر گزینه‌های برتر برای مهاجرت تحصیلی ما ایرانیان کشور کانادا است طبیعت بکر و زیبا، سیستم آموزشی پیشرفته، دانشگاه‌های رده بالا در جهان و شهریه‌های نسبتاً پایین بخشی از خوبی‌های تحصیل در کانادا به شمار می‌آید.

 آلمان

از کشورهای پرطرفدار بعدی آلمان را می‌توان نام برد آلمان از نظر اقتصادی برای دانشجویان ایرانی مقرون به صرفه است و تحصیل و زندگی راحتی را به دنبال خواهد داشت. امکان تحصیل به زبان انگلیسی، بورسیه‌های فراوان، دانشگاه‌ها و آموزش‌های مدرن و با کیفیت در کنار بازار کار قوی باعث شده آلمان مقصد مناسبی برای مهاجرین تحصیلی به خصوص ایرانیان باشد.

 

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی 1

 ایتالیا

کشور ایتالیا با داشتن دانشگاه‌های معتبر، هزینه‌های پایین زندگی و امکان تحصیل رایگان با داشتن بورسیه‌های استانی و دانشگاهی فراوان همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی بسیار مورد علاقه ایرانیان در کشورهای خارجی است . امروزه برای مهاجرت به کشورهای خارجی مهاجرت از طریق تحصیل بهترین نوع مهاجرت است و چه جایی بهتر از ایتالیا که با گرفتن پذیرش از این کشور می‌توانید ارزان‌ترین نوع مهاجرت را تجربه کنید و با اقامت از آن می‌توانید به ۲۵ کشور حوزه شینگن نظیر فرانسه و اسپانیا به راحتی سفر کنید و امکان کار پس از تحصیل در کنار مردم خونگرم ایتالیا را داشته باشید.

 چین

کشور چین هم از گزینه‌های مناسب برای تحصیل ما ایرانیان است چرا که فرصت استفاده از دانشگاه‌های برتر دنیا و یادگیری زبان چینی از بهترین مزیت‌های تحصیل در چین می‌باشد دانشگاه‌ها و موسسات علمی چینی بورسیه‌های زیادی را برای استفاده در اختیار دانشجویان واجد شرایط گذاشته است همچنین شرایط مناسب آب و هوایی، منطقه‌ای ،فرهنگی و تاریخی چین به خلق و خوی ما ایرانیان نزدیک‌تر است.

 قبرس

تحصیل در قبرس با وجود هزینه‌های پایین و عدم اخذ ویزای تحصیلی به مانند ترکیه در کنار پذیرش راحت دانشگاه‌های قبرس به علاوه نزدیکی به کشور ما و امکان تحصیل به زبان انگلیسی،پذیرش بدون آزمون ورودی در موسسات و دانشگاههای قبرس باعث شده تا این کشور مقصد مناسبی جهت مهاجرت تحصیلی از نظر بسیاری دانشجویان باشد.

 

استرالیا

تحصیل در کشور زیبا و خیره کننده استرالیا با وجود تعداد زیاد دانشجویان ایرانی و بهره‌مندی از بهترین دانشگاه‌های جهان با وجود گرفتن ویزای تحصیلی راحت می‌تواند گزینه مناسبی باشد مدارک اخذ شده دانشگاهی از این کشور در سطح جهانی اعتبار دارد.با داشتن بورسیه های فراوان در استرالیا میتوانید تحصیل ارزانتری را در کنار این همه مزیت تجربه کنید پس کشور استرالیا هم از بهترین کشورها جهت مهاجرت تحصیلی می‌تواند باشد.

فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

با توجه به توضیحات گفته شده تصمیم گیری درباره انتخاب بهترین کشور جهت مهاجرت تحصیلی باز هم به سادگی امکان‌پذیر نیست و باید بیشتر مطالعه و تحقیق انجام گیرد و فاکتورهای تاثیرگذار و مهم را در نظر داشته باشید.

  • ▪︎ یادگیری زبان آن کشور
  • ▪︎ فرهنگ و سبک زندگی جدید
  • ▪︎ دلتنگی و دوری از خانواده
  • ▪︎ نزدیک بودن به کشور و سهولت در رفت و آمد
  • ▪︎ مهارت اجتماعی و فردی هر شخص و ارتباط با دانشجویان از سراسر دنیا

همه و همه باید مورد بررسی دقیق و جز به جز قرار گیرد.

سخن آخر

در صورتی که بخواهید پوزیشن تحصیلی مناسب خود را پیدا کرده و بهترین انتخاب را در خصوص مهاجرت تحصیلی با توجه به روحیات و رزومه تحصیلی خود داشته باشید پیشنهاد می‌شود با مشاورین ما به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید تا با توجه به شرایط خودتان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی را پیدا کنید .

مقطع

رشته

دانشگاه

زیست شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : موسسه ماکس پلانک
مهلت ثبت نام : 2024-07-17
شهریه : رایگان و دارای حقوق
زبان شناسی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : لایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-08
شهریه : رایگان و دارای حقوق
فیزیک و ریاضیات دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : گوتینگن
مهلت ثبت نام : 2024-07-10
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی مکانیک دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : Julich
مهلت ثبت نام : 2024-07-21
شهریه : رایگان و دارای حقوق
اقتصاد کشاورزی دکترا
مقطع : دکترا
کشور : آلمان
مدت دوره : ۳ سال
دانشگاه : ِلایب نیتس
مهلت ثبت نام : 2024-07-28
شهریه : رایگان و دارای حقوق
مهندسی سازه کارشناسی ارشد
مقطع : کارشناسی ارشد
کشور : آلمان
مدت دوره : 2ساله
دانشگاه : باهاوس وایمار
مهلت ثبت نام : 2024-07-01
شهریه : رایگان

مطالب مرتبط

تصویر شاخص رشته MBA
مقالات

مهاجرت تحصیلی رشته MBA

رشته mba یا مدیریت کسب و کار معادل مدرک کارشناسی است به عبارتی افرادی که در دوره ی mba فارغ التحصیل شده و مدرک دریافت

ادامه مطلب »
امریکا

تحصیل دکتری در آمریکا

آمریکا از پیشرفته‌ترین و در عین حال بهترین دانشگاه‌ها را در خود جای داده است به طوری که افراد مهم در جهان مدارک تحصیلی خود

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

تماس و مشاوره رایگان