آوسبیلدونگ آلمان

آوسبیلدونگ آلمان یک روش مهاجرتی آسان به حساب می‌آید برای کسانی که مدارک دانشگاهی ندارند و علاقه‌ای به درس خواندن هم ندارند و می‌خواهند در کشور آلمان کسب درآمد کنند. آوسبیلدونگ یک دوره آموزشی فنی حرفه‌ای نظیر فنی حرفه‌ای کشور خودمان است به طوری که بعد از گذراندن این دوره با داشتن مدرک آن می‌توانید بلافاصله وارد بازار کار در حوزه رشته فنی خود در آلمان شوید با این تضمین که در این دوره‌ها حقوق و مزایایی هم شامل حال شما خواهد شد.

 

 شرایط آوسبیلدونگ آلمان

برای شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ چند شرط مهم و اساسی پیش روی متقاضیان قرار داده شده است که شاید ساده به نظر برسد اما سختی‌های خود را هم دارد

▪︎بهترین سن برای شرکت در این دوره‌ها بالای ۱۷ سال و تا سن ۲۵ سالگی است که البته استثنائاتی برای برخی رشته‌ها وجود دارد مثلاً پرستاری تا سن ۴۰ سال می‌تواند شرکت کننده داشته باشد.

▪︎از مهمترین شرایط شرکت در این دوره‌ها داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B1 و B2  برای پرستاری است

▪︎ مدت زمان دوره‌های آوسبیلدونگ ۲ تا ۴ سال است

▪︎ حقوق دریافتی در این دوره از ۱۲۰۰ یورو ماهیانه شروع می‌شود و بعد از اتمام دوره تا ۴۰۰۰ یورو در ماه خواهد رسید

▪︎رشته‌های زیادی برای این دوره‌ها در طیف وسیعی وجود دارند.

با شرایطی که گفته شد در صورتی که وارد دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان شوید دوره‌های کارآموزی برایتان آغاز می‌شود معمولاً دوره‌های فنی حرفه‌ای در آلمان به دو دسته هستند یا وابسته به یک شرکت آلمانی هستند یا توسط یک آموزشگاه حرفه‌ای برگزار می‌گردد. کشور آلمان با برپایی این دوره‌ها نیروی کاری متخصص تحویل جامعه خود می‌دهد که با توجه به نیازهای اصلی کشور آلمان مهارت لازم را دیده اند.

دوره آوسبیلدونگ آلمان

 شرایط ویزا برای دوره آوسبیلدونگ

جهت اخذ ویزای آوسبیلدونگ باید مدارک و شرایطی را آماده کنید دقت داشته باشید که اخذ ویزا برای متقاضیان کشورهای اتحادیه اروپا بسیار راحت است اما برای کشورهای غیر اتحادیه اروپا کار کمی سخت‌تر خواهد بود بنابراین بهتر است جز به جز شرایط لازم را فراهم کنید تا در طی پروسه اخذ ویزا محدودیتی برایتان ایجاد نشود

▪︎ اولین شرط اخذ ویزا  برای آوسبیلدونگ آلمان داشتن دیپلم است

▪︎قدم بعدی که بسیار مهم است داشتن مدرک زبان آلمانی در سطحB1 یا B2 است. اگر مدرک خود را تا این سطح نگیرید شانس کمی برای اخذ ویزا دارید

▪︎داشتن انگیزه نامه و اینکه توضیح دهید چرا کشور آلمان را برای کار انتخاب کرده اید و هدفتان از انتخاب این رشته در خصوص شرکت در دوره را مشخص کنید

▪︎رزومه ی کاری و لیست کارهایی که تا کنون انجام داده اید و در آن سررشته دارید

▪︎داشتن تمکن مالی که با توجه به حقوقی که قرار است دریافت کنید مبلغ زیادی نخواهد بود و حدود ۹۰۰ یورو کافی است

▪︎پاسپورت معتبر و مدارک شخصی و هویتی

تمامی مدارک باید به زبان رسمی آلمانی ترجمه شود.

سپس با داشتن مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزا به سفارت یا کنسولگری کشور آلمان مراجعه و اقدام کنید تا به آلمان رفته و در این دوره حرفه‌ای شرکت کنید .

اگر علاقه دارید:

هزینه‌های لازم برای تحصیل در آلمان

 بورسیه برای تحصیل پرستاری در آلمان

 شرایط تحصیل دکتری در آلمان

میزان تمکن مالی

همانطور که گفتیم جهت اخذ ویزا برای دوره آوسبیلدونگ آلمان داشتن و اثبات تمکن مالی الزامی است با توجه به اینکه این دوره‌های حرفه‌ای برای متقاضی و دانشجو دارای حقوق می‌باشد پس می‌توانید با اثبات اینکه شما در آلمان حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ یورو ماهیانه درآمد دارید جهت تمکن مالی استفاده کنید.

 رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان

طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی برای گذراندن این دوره حرفه‌ای وجود دارد که افراد با توجه به علاقه و استعداد خود می‌توانند یکی از آنها را جهت یادگیری و مهارت آموزی انتخاب کنند به طور کلی این رشته‌ها به چند دسته تقسیم می‌شود که در ادامه با آنها و پردرآمدترین آنها آشنا می‌شویم

▪︎مدیریت تجاری که خود شامل رشته‌های زیادی می‌باشد

▪︎ امور اجتماعی جهت رسیدگی به حقوق افراد در جامعه

▪︎فیزیوتراپی و کاردرمانی جهت رسیدگی به بیماران نیازمند

▪︎ مکاترونیک و مدیریت که شامل رشته و تقسیم بندی‌های دیگری می‌باشد

رشته‌های مکانیک، IT ، بانکی، پرستاری، بیمه و غیره نیز از پردرآمدترین رشته‌ها جهت شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ می‌باشد که در ادامه مفصل درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

بعد از اینکه از طریق سایت آوسبیلدونگ رشته تحصیلی و کاری خود را انتخاب کرده و مدارک خود را فرستادید با اخذ ویزا و مهاجرت به آلمان در این دوره‌ها شروع به تحصیل و کارآموزی می‌کنید.

دوره آوسبیلدونگ در قالب ۳۸۰ رشته برگزار میشود چند حوزه مهم آن را با هم می‌بینیم

 • مکانیک کشتی هواپیما خودرو
 • حوزه موسیقی
 • مهمانداری
 • ساختمان
 • مدیریت دولتی
 • حقوق
 • مهندسی تولید
 • حوزه معماری
 • کشاورزی
 • مشاغل خدماتی
 • آزمایشگاه
 • صنعت رسانه
 • حوزه برق
 • پرستاری
 • محیط زیست
 • فناوری اطلاعات
 • نساجی و پوشاک
 • بهداشت
 • اقتصاد
 • آشپزی
 • برنامه نویسی و IT

بعد از گذراندن دوره حرفه‌ای آوسبیلدونگ در هر حوزه‌ای که پذیرش گرفته‌اید مدرکی به شما اعطا می‌گردد که با کمک آن به راحتی در آلمان مشغول به کار  شده و کسب درامد می‌کنید.

 

دوره آوسبیلدونگ

 زمان ثبت نام

به طور کلی زمان مشخصی برای ثبت نام این دوره‌ آوسبیلدونگ آلمان وجود ندارد اما زمان‌های اصلی آن دو بار در سال و بیشتر در تابستان و زمستان می‌باشد که معمولاً در ماه‌های آگوست و فوریه بیشترین درخواست را دارد.

موسسات و شرکت‌ها ۶ ماه تا یک سال قبل از شروع پروژه‌های خود جهت جذب نیرو فراخوان خواهند داد این برای کسانی است که رشته خاصی مد نظرشان نیست و می‌خواهند در حوزه‌ای که نیروی بیشتری در آلمان می‌خواهد شرکت کنند اما اگر رشته و کار شما مشخص باشد بهتر است  همین امروز در سایت درخواست خود را ثبت کنید به این صورت با کمی صبر در صورت لزوم تاییدیه برایتان ارسال می‌گردد یا با شما تماس گرفته خواهد شد.

همانطور که گفتیم این دوره‌ها از یک سال تا نزدیک به ۴ سال بسته به رشته فنی مورد نظر به طول می‌انجامد در صورتی که دانشجو یا داوطلب نمرات خوبی در طول دوره کسب کنند می‌توانند زمان اتمام آن را کاهش دهد.

بورسیه

با توجه به شرایط و اطلاعاتی که از دوره آوسبیلدونگ آلمان کسب کردید متوجه شدیم که این دوره‌ها خود دارای حقوق و مزایایی می‌باشند با این حال دولت بودجه‌ای را برای کمک هزینه زندگی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که مبلغ ۸۵۰ یورو ماهیانه  می‌باشد و ممکن است با توجه به ملیت دانشجو، رشته تحصیلی و شرایط دانشجو تا ۱۴۰۰ یورو خواهد رسید.

 اخذ اقامت پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ

با توجه به اینکه از شرایط اخذ اقامت در هر کشوری به وسیله اشتغال به کار می‌توانید استفاده کنید.

دولت آلمان هم به دارندگان مدرک آوسبیلدونگ که مشغول به کار در این کشور شده‌اند پس از دو سال امکان اخذ اقامت خواهد داد.

 مزایای آوسبیلدونگ آلمان

▪︎ رایگان بودن دوره‌های آوسبیلدونگ

▪︎ حقوق دریافتی از سال اول به عنوان یک کارآموز

▪︎ کم شدن تمکن مالی با داشتن حقوق

▪︎تضمین شغلی پس از اتمام دوره‌ حرفه‌ای آوسبیلدونگ

▪︎ یادگیری مهارت شغلی به صورت تئوری و عملی

▪︎ امکان ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود پس از اتمام دوره

▪︎ امکان برخورداری از تسهیلات شغلی به عنوان یک کارآموز نظیر مرخصی و بیمه

 معایب آوسبیلدونگ آلمان

▪︎ امکان تغییر رشته در طول مسیر وجود ندارد

▪︎با اخذ ویزای آوسبیلدونگ امکان تغییر آن به ویزای تحصیلی نیست ولی برعکس آن با داشتن ویزای تحصیلی می‌توانید پس از اتمام تحصیلات ویزای خود را به ویزای آوسبیلدونگ تغییر دهید.

سخن آخر

در صورت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرکت در دوره آوسبیلدونگ آلمان و چگونگی اخذ پذیرش در آن با مشاورین ما بصورت رایگان تماس برقرار کرده تا گام به گام شما را همراهی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پنج =

تماس و مشاوره رایگان